pátek 29. března, 06:25 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: Denivka

Denivky

Datum: 19.03.2007 08:36
 
Zatím jsem objednávala jen od pana Basíka, ale pamatuji si, že kdysi dával někdo na L. odkaz na stránky, kde měli velký výběr - neuložil jste si někdo odkaz?

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 07.07.2020 00:01
     
    67z2.jpg
    Další fotografie:

    No, k okénku by se ani jiná než ta klasická nehodila. smiling smiley

    Tady s kalami, vše v květináčích, zdobí vjezd.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Denivky

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 07.07.2020 08:02
     

    máš je tam teda nahusto a hezky bujné thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 07.07.2020 09:31
     

    regi, moc hezky zdobí , já na květy ještě čekám. Někdy si připadám, že bydlím na Sibiři, všechno mi tu kvete mnohem později než vám.

     
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 07.07.2020 09:47
     

    Regino, máš je s jmenovkami? please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 07.07.2020 13:06
     

    Regino, prozraď, jak je zaléváš? U mě by v tom místě byla už určitě Sahara. To snad v těch parnech nestačí ani jednodenní zalití grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 07.07.2020 23:31
     
    77d1.jpg
    Další fotografie:

    Zalévání je jednoduché a taky rostou líp než v záhonech, protože tady se v suchu uzalévat nedají. Mám koupené takové velké plastové vaničky, mají asi 15 - 20 cm na výšku. Prodává třeba Ikea, mám pocit. Tam natáhnu hadici a napustím třeba do půlky. Dokonce jak pršelo, byly vaničky plné. Ani jsem vodu nevylévala. Denivkám to nijak výrazně nevadí. Kdyby byla náhodou kalamita, tak květníky nemusím vyndávat, mám takovou odsávací hadičku. Tou se vypustí.Občas přihnojím.

    Je to udělané tak, že mi dědek zbudoval takové podium, asi 40cm vysoké. Na něm jsou vany.Tím se i denivky dostanou jakoby výš. Před tímhle stojí kaly, takže už vaničky nejsou pomalu vidět. Podrobněji to vyfotím. Má to jediný zadrhel. Na protější starně jsou hosty.Už jsem je dávala. Vjezd jsem tímhle blbnutím poněkud zúžila. Popředu se dá zajet bez problémů. U couvání se někdy trochu zapotím. grinning smiley

    Jájo, cedulky nemám a skoro ani ponětí, jak se která jmenuje. S objednáváním jsem nikdy neudělala moc štěstí, co jsem nakoupila, to s kolegou po různých místech, taky třeba ve Ctěnicích a snažím se kupovat co vidím kvést.Některé jsou ještě z dob, kdy ing.,Krupka posílal popisy v obálce, za známku.

    Na fotce jeden z mých posledních úlovků ve Ctěnicích. A už mám stop, protože už fakt není místo a další vaničky bych si snad musela dát na střechu baráku.

     
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 00:03
     
    po1.jpg
    Další fotografie:

    Holky mě ještě nikdy nenapadlo zalévat denivky. Mám je všechny podežrané hryzci, včera jsem posílala odkopky a jde to celkem lehce jen se vyviklají a oddělí. Poupat mají spoustu, je fakt že letos jim voda chybět nemůže.

     
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 08:19
     
    denivky.jpg
    Další fotografie:

    Jajo, to je proto, že máš docela mokro obecně. A určitě i vlhčí vzduch. Letos je srážkově příznivý rok i tady, takže vypadají slušně i ty v záhonech. Pokud člověk denně nezalévá nebo nemá zavlažování, po několika letech nejsou už denivky vůbec hezké. Ani ty bez květů. Jinak je to po odkvětu i docela hezká jakoby travina. Kolega je má i tady v suchopáru. Má maminku, ta se v nich vidí, takže dostávají spoustu slepičince a vody. Keře jsou obří. Ale bez vody to moc nejde.

    Na jedničce vanička. Jsou v ní přes léto venku cymbidia na zastrčeným místě pod šeříky. Na dvojce detail denivkového podia.

     
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 09:17
     

    Regi možná v noci vlhčí vzduch, ale sucho tu bylo jako jinde, jojo bývalo tu vlhčeji ještě tak před 10 lety, ale poslední 2-3 roky bylo absolutní sucho. Letos je takové počasí jako tu bývalo dřív běžně, taky dětem za 14 dní dovolené neuschly na šňůře tepláky:-). Tady dřív umělo pršet.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 10:39
     
    dscn6627.jpg

    Regi , máš to vymakané . winking smiley thumbs down já ještě letos nezalívala - máme pořád mokro .

    f- béžová je normální velikost , červená je obrovský květ .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 11:20
     

    Přiznám se, že denivky taky nezalévám, popravdě - ani mě to nenapadlo. Jsou v kůrovém mulči, tak si říkám, že si musí poradit.

     
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 11:31
     

    Myslím když se nechají, mají kořeny metr na každou stranu. Fakt si vodu najdou.

     
  • Status:

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 19:18
     
    dscn7744.jpg
    Další fotografie:

    Hezky vám kvetou thumbs down love smiley

    Regi, prosím Tě a co přes zimu, necháváš s květníkama venku ?

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 21:22
     
    denivka (1).jpg
    Další fotografie:

    Denivky u mě taky vodu nemají, musí jim stačit voda z nebe

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Denivky

    Datum: 08.07.2020 21:24
     
    denivka (8).jpg
    Další fotografie:

    Ještě pár

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.