sobota 20. dubna, 07:44 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Dělená strava - recepty

Datum: 12.05.2009 06:44
 

Zakládám téma, kde si budeme vyměňovat osvědčené recepty v souladu s dělenou stravou podle LK. Prosím, nadepište vždycky nahoru název a k tomu písněte, do které skupiny to patří, pro lepší orientaci - když třeba budeme hledat tip na obídek smiling smiley nebo večeři mls smiley

 

Zdravé recepty najdete např na: [www.varimezdrave.cz]

Prosím nekopírujte recepty do této diskuze přímo z jiných stránek! (admin)



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 13
  • Autor: fatima
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - recepty-Jablečný závin-kytičky

    Datum: 23.01.2014 23:52
     

    2hrnky špaldové mouky hladké

    1/3hrnku olej

    2 lžíce jablečný ocet

    1/2 hrnku teplé vody

    špetka soli

    Zpracovat těsto a nechat cca 1hod.odležet. Pak vyválet posypat oves.vločkami dát nastrouhané jablka ,skořici ,med,rozinky,ořechy...zabalit dát na plech a ve vyhřáté troubě péct 30min.na 180st.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělená strava - recepty-Jablečný závin-kytičky

     
     
  • Autor: NUNY
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty-Jablečný závin-kytičky

    Datum: 24.01.2014 19:34
     
    paleo dynove noky.jpg

    DÝŇOVÉ PALEO "KNEDLÍKY"

    Jak jsem vám slíbila, uvádím recept na dýňové knedlíky, zatím pro mně nejlepší přílohu k nasávání omáčky.

    250 g upečeného hokkaido
    2 vejce
    70 g mletých mandlí (loupaných)
    1 lžíce olivového leje
    sůl

    Dýni rozmixujeme s vejcem, přidáme ostatní ingredience a pomocí dvou lžiček rozdělíme na pečící papír s olivovým olejem. Pečeme na 200 stupních přibližně 15 minut. Knedlíky jsou jako houbičky, měkké a vláčné, voní sladce a uznejte, jsou i krásné. Textura mně natolik nadchla, že s experimenty, jak využít dýni, rozhodně nekončím smiling smiley

    HOLKY,RECEPT JE PŮJČENÝ Z VESELÝCH BORŮVEK grinning smiley

     
  • Autor: Issis
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty - zvěř

    Datum: 26.01.2014 15:30
     











    Revoluční housky - bez lepku a bez škrobu











    Na bezlepkové dietě je nejtěžší najít náhradu za pečivo.

    Moukám ze škrobu a rýže se vyhýbám, bezlepkové polotovary nekupuji. Někomu tyto produkty sednou, mně moc ne. Pečivo jsem proto ze začátku raději úplně vynechala. Chleba pečeme, bulky/rohlíky ale nějak neřešíme.


    Na internetu jsem narazila na "wWwc]" target="_blank">revolution rolls", tedy revoluční housky. Jsou základním receptem Atkinsovi diety a obecně patří k oblíbeným receptům Low carb jídelníčku (strava s nízkým obsahem uhlohydrátů).


    Hledala jsem recept, který obsahuje základní jednoduché suroviny a který je nenáročný na přípravu. Chuťově bych housky přirovnala k toustovému chlebu, ten je tak nadýchaný, trochu sladký.


    Tento recept jsem pekla již dvakrát, a tehdy skončilo všechno v odpadovém koši. Ne proto, že by to bylo něco extra těžkého, jen jsem spěchala a řekla jsem si, že se nic nestane, když nebudu postupovat dle pokynů. Pokud budete dodržovat níže uvedené kroky, housky se vám povedou, nebojte se smiling smiley


    Na 6 housek: (6 půlek)

    3 vejce

    150 g pomazánkového másla (nebo domácí smetany, důkladně vymačkané)

    Pár kapek jablečného octu

    1 malinká lžička medu

    sůl


    Důležité je, aby jste použili hutné pomazánkové máslo. Žádné vlhké smetanové pomazánky. Já jsem použila Choceňské, pak i domácí smetanu s obsahem tuku 20 % důkladně vymačkanou přes sýrařské plátno. Důkladně, teda myslím opravdu důkladně. Plátno jsem několikrát otevřela a promíchala jsem smetanu, protože i když byla hmota na povrchu suchá a hutná, uvnitř bylo ještě dost vody. Takže pamatujte: použijte kvalitní husté pomazánkové máslo nebo důkladně vymačkanou smetanu s vysokým obsahem tuku. V obou případech se recept povedl.


    Krok č. 1.

    Zapněte troubu na 150 stupňů, ať se krásně rozehřeje a připravte si plech s pečícím papírem.


    Krok č. 2.

    K bílkům přidejte ocet a ušlehejte sníh. Ocet pomáhá udržet konzistenci sněhu déle. Originál receptu doporučuje prášek z vinného kamene, ten jsem ale doma neměla. Tím se docílí nadýchanějších housek.


    Krok č. 3.

    Ostatní ingredience rozšlehejte a opatrně přidejte sníh. Těsto rozdělte na pečící papír na 6 housek, snažte se vytvořit vysoké kopečky (viz video níže). Pečeme na 150 stupních cca 45 minut, záleží na troubě, klidně i déle. Housky nejprve nakynou, pak trochu splasknou, docela se rozlezou. Neotevírejte troubu, dokud nejsou hotové, tedy dozlata upečené a suché.














     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Issis (26.01.2014 15:31)
     
  • Autor: NUNY
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty - zvěř

    Datum: 27.01.2014 14:18
     
    cokoladovy dor cervena repa bez lepku.jpg

    Tady je jeden recept na zvířátkový ČOKOLÁDOVÝ DORT S ČERVENOU ŘEPOU pro ty kdo hledají nápady na upotřebení řepy a honí je mlsná na sladké smoking smiley

    [www.veseleboruvky.cz]

    Píšu z mobilu a tak proto jen odkaz grinning smiley ale i s fotečkou winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil NUNY (27.01.2014 14:24)
     
  • Autor: NUNY
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 27.01.2014 16:44
     
    letni tresnova buchta bez lepku bez mleka.jpg

    další mňamka z Veselých borůvek TŘEŠŇOVÁ BUCHTA - zvěř

    [www.veseleboruvky.cz]

     
  • Autor: fatima
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - kytičky

    Datum: 28.01.2014 15:52
     

    Jáhlový dezert


    250g jáhel uvařit v jablečném džusu-nechat vychladit ( poměr 1:3 )

    250ml vanilkový nebo citronový pudink

    120g kokos

    120g rozinek namočených v jabl.džusu-pak mixnout

    citron.kůra ,perníkové koření popř.skořice nebo lískové oříšky......

     

    Vše smíchat dohromady, a poté rozmixovat.Pokud to jde těžko, mixovat přidat trošku moštu,hmota má být spíš hustší.Dát do vymazané vysypané formy a péct 15min. na 200st. dále 40min. na 150st.Délka pečení podle trouby.Bábovku nechat ve formě úplně vychladnout ! až pak vyklopit.Dalo by se to upéct i na plechu a popř.nahoru ovoce a zalít agarem.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil fatima (28.01.2014 17:37)
     
  • Autor: NUNY
    Status:

    Re: Dělená strava - kytičky

    Datum: 28.01.2014 16:09
     

    holky,za chvíli tady máme Valentína a tak jeden krásný srdíčkový dort do zvěře pro Vaše miláčky a samo i pro vás-nás mls smiley

    Recept je opět z Veselých borůvek winking smiley

    [www.veseleboruvky.cz]

     
  • Autor: NUNY
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 28.01.2014 16:14
     

    a tady ještě jeden dortík a dokonce NEUTRÁL - při volném grafu grinning smiley

    [www.veseleboruvky.cz]

     
  • Autor: 173monika
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 29.01.2014 19:24
     
    p1020383.jpg

    Banánové ovesné sušenky

    3 zralé banány

    2 velké lžíce mléka

    3 velké lžíce medu

    2 malé lžičky skořice

    180g jemných ovesných vloček

    Vidličkou nebo v mixeru rozmačkejte banány na jemnou kaši.Smíchejte je s medem,mlékem a skořicí.Nakonec do směsi postupně vmíchejte vločky,aby vznikla hustá hmota.Nechte ji zhruba 10minut odstát.Plech vyložte pečícím papírem a tvarujte sušenky/dle formiček,kuličky,placičky/ a pečte v troubě při 200st asi 20minut do zetlátnutí.

    Recept i fotka jsou z magazínu Albert v kuchyni thumbs down

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 30.01.2014 07:43
     

    Jogurtový chleba - zvěř

     

    na menší pečící formu (26 x 12 cm)

    400-500 g domácího jogurtu

    100-150 g neloupaných namletých mandlí

    100 g másla

    3 žloutky

    3 bílky,špetka jedlé sody,sůl

     

    Jogurt necháme odkapat, nejjednodušší je použít sýrařské plátno nebo kuchyňskou utěrku. Odkapaný jogurt, mandle, měkké máslo, žloutky, jedlou sodu a sůl důkladně zamícháme. Z bílků našleháme hutný sníh a opatrně zapracujeme do těsta. Nalijeme těsto do formy 26 x 12 cm. Pečeme na 170 stupních minimálně 40 minut, dokud se nevytvoří pěkná zlatohnědá kůra. Pak necháme vychladnout a skladujeme v utěrce.

    Vydrží cca týden, nejlépe chutná jako toust opečený z obou stran na pánvičce nebo na kontaktním grilu.

    Důležité!

    Několik čtenářek tento recept vyzkoušelo a výsledek byl následující:

    Použijte kvalitní jogurt, obsah tuku minimálně 3 %, pokud možno bez zahušťovadel, škrobů, atd. Řídké nízkotučné jogurty obtížně odkapávají, může se stát, že bude těsto příliš mokré.

    Jogurt se musí nechat důkladně odkapat, klidně i vymačkat, jinak nedosáhnete výsledku .

     
  • Autor: pretty
    Status: začátečník

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 31.01.2014 14:44
     

    masovozelninové karbenátky - ZVEŘ (lze použít i jako náplň do něčeho)

     

    Ingredience.

    mleté kuřecí, nebo vepřové

    celer

    mrkev

    petržel

    žampiony

    tvrdý sýr

    žloutek

    sůl, pepř, petrželka, vegeta

    (hrášek)

     

    Všechno nameleme spojíme žloutkem a tvarujeme placičky, vložíme na pečící papír,

    lze horní vrstvu potřít olivoilem - nemusí být- a pečeme v troubě do zezlátnutí. V případě, že přidáte hrášek, směs není tak kompaktní. Na plechu je toho moc najednou a bez oleje thumbs down

     
  • Autor: f.mamina
    Status: začátečník

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 02.02.2014 18:44
     
    20140202_173850.jpg

    Ingredience.

    1 menší dýně hokaidó
    150 g mletého masa
    lžíce strouhaného parmezánu
    1 cibule
    1 stroužek česneku
    1 vrchovatá lžíce sekaných bylinek (petrželka nebo i kopr aj.)
    1 lžíce rajčatového protlaku
    2 lžíce vody
    1/2 lžičky drceného římského kmínu
    pepř podle chuti
    sůl
    lžíce olivového oleje na potření

    Příprava:
    Dýni omyjeme, rozkrojíme na dvě poloviny, dužinu vydlabeme a vnitřek dýně i okraje potřeme olejem. Umleté maso promícháme s jemně nakrájenou cibulí, utřeným česnekem, sýrem, vodou, protlakem a kořením a půlky dýně touto směsí naplníme. Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 25 minut. Podávat můžeme bez přílohy.

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 05.02.2014 12:21
     

    Zdravé livanečky- zvěř

    Na jednu porci (4ks): 40g mletých mandlí nebo ořechů nebo kokosu 1ks vejce 1/2 lžičky kokosový olej sůl vanilka,kůra z citrónu Bílek s přidáním trošičky soli vyšleháme do sněhu.

    V misce smícháme mleté ořechy, 1/2 lžičky kokosového oleje, trošku vanilky nebo vanilkového aroma, případně kůru z citrónu nejlépe chemicky neošetřeného a žloutek.

    Přidáme našleháný bílek a důkladně promícháme.

    Pokud děláte lívance pro děti, můžete osladit těsto medem. Ale není to nutné.

    Na pánvi rozehřeme malé množství kokosového oleje a smažíme pomalu lívanečky.

    PS - já používala olivový olej na nevadilo.V receptu se neuvádí žádné sladidlo - nejsou sladké, ale to neva.
     
  • Autor: Issis
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 12.02.2014 13:24
     

    [www.nejfit.cz]

     

    Holky, dost dobrý recepty, mrkněte thumbs down Odkaz našla VAJAj thumbs down thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Issis (12.02.2014 13:41)
     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: BANÁNOVÉ DORTÍČKY-ZVĚŘ-VONĚJŠÍ GRAF...

    Datum: 13.02.2014 12:57
     
    060220141543.jpg
    Další fotografie:

    1větší bnán

    4vejce

    2lžíce fruktozy(stevie-sladidlo)

    LŽIČKA PDP

    2LŽÍCE OŘÍŠKŮ-MANDLÍ(NEMUSÍ BÝT-ALE KORPUS BUDE VLHČÍ-JINAK NAHRADIT SUŠ MLÉKEM)

     

    Banán si rozkurtujem se žloutky-přidáme postupně vyšlehané bílky-fruktozu-oříšky-pdp-lehce-rychle promícháme a dáme na plech s peč.papírem který si lehce vymažem máslem...

    Upečeme plát ve vyhřáté troubě 180c cc5-8min dle trouby...necháme vychladnout.

    Já jsem si hrníčkem vyktojila 4ks a vrstvila-plnila tvarohem s vanilkou a medem-nahoře dia čoko s kouskem másla....

    Samo můžem stočit do rolády-udělat řezy----plnit tvrohem -čokoládovým-oříškovým-griliášovým krémem nebo jen šlehačkou mls smiley dle Vaší fantazie.

    KOUSEK CO MI ZBYL JSEM DALA DO LEDNICE ......SNĚDLA JEN TAK ,,SUCHÝ,SE SKOŘICOVÝM MLÉKEM A MEDEM thumbs down

    dobrou chut flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.