čtvrtek 25. dubna, 13:35 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Issis
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

Datum: 06.10.2014 11:23
 

Toto je pokračování ,,osmičky" a doufám, že se tu zase sejdeme v plném počtu a každá nová dělenka je předem vítána smiling smiley 



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Issis (07.10.2014 08:43)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 27.03.2019 21:30
     

    Samanko s veganskymi syry je problem, je to hlavne cena, u nas v Tescu maji v odddeleni zdrave vyzivy, vyzkousela jsem, nebylo to spatne ale nechce se mi davat za to ty penize eye rolling smiley

    u Kosiku si hlavne objednavam bramborove rösti, 750 gr za 49,-, supr bašta tongue sticking out smiley

    se svickovou to delam stejne, hodne zeleniny a nemusim zahustovat

    turin pouzivam hodne, nastesti maji u nas v Tescu od jara do podzimu a v zime na Kosiku, delam ho hodne jako kasi nebo stouchany, pridam i cesnek, delam ze francouzsky bbrambory a bramborovy salat, jinak jako prilohu hodne pouzivam i hokkaido, kvetak, celerove, mrkvove hranolky a pak tzv grusetky jako testoviny tongue sticking out smiley

    [paleosnadno.cz]

    recept je od Lucie Grusetove, ma dobre recepty na Low carb a hodne se toho da pouzit v delence

     

    jako prilohy delam i "bramboracky" z cukety nebo zeli

     
  • Autor: Reklama

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

     
     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 28.03.2019 08:01
     

    Mici, Ty jsi tak šikovná já jsem břídil, a to jsem držela Lenku už v roce cca 1996 - 1998, po porodě, a to ještě nic nebylo k dostání. Ted před půl rokem jsem to oprášila a je to o něčem jiném.Tak děkuju za recepty a budu taky zkoušet. Ještě jsem se chtěla zeptal miluju smažený květák, jak ho udělat co nejdietněji. Chtěla bych si udělat o víkendu s bramborovým salátem. Před těmi dvaceti lety se mě zdá, že Lenka Kořínková psala v knížce, že osmažit ve fritáku a osmažený rychle strčit pod tekoucí vodu a nebude tam tolik oleje. Ale už vůbec nevím jestli to může být pravda. A navíc už friták nemám, zatím jsem dělala na pánvi. No, ale kdyby jsi měla nějaký super nápad budu ráda. confused smiley Ahoooj L.

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 28.03.2019 10:15
     
    fit.jpg

    Mila Lafie, ja zacinala v r.93 s tzv Fit pro zivot, coz je predchudce delenky, v podstate je to to samy, akorat se cele dopoledne jedlo ovoce a pak odpo budto kyticky nebo zviratka, tenkrat jsem mela ubytek 6 kg za 10 dnu, ale to mi byl taky 30 grinning smiley grinning smiley

    Mela jsem i knizku, kterou jsem bohuzel pujcila a uz se mi nikdy nevratila eye rolling smiley bylo to tam krasne popsany vsechno.

    Za tech 25 let co vznikla delenka se hodne veci zmenilo, vajiicko se deli, uz jsou nove mouky, meloun je zelenina atd

    ja v tom nehledam vedu, jak jsem psala delam obyceje recepty. Ten kvetak si klidne udelej klasickym zpusobem,( zloutek rozslehej s troskou vody) , po usmazeni dej na ubrousek aby to odsalo olej, nebo to muzes delat v troube. Ale pokud nemas kazdy den smazene tak si to klidne udelej klasickym zpusobem.Ja budu mit dnes smazene zampiony tongue sticking out smiley

    Ja se dala pred 2 roky na LCHF a tam je naopak vsude tuk, ale mne ten zpusob nevyhovoval.

    Klidne se ptej kdykoliv na cokoliv, jsem sice na FB ve velke skupine o delence, ale chodim tam jen na cumendu, je tam neprijemna parta a kdyz se nekdo neco zepta tak ho hned sprdnou angry smiley tak jim tam "kradu" recepty grinning smiley

    Iva

     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 28.03.2019 10:33
     

    Tak mockrát děkuji, já FB nemám a nechci ho pochopitelně dcerka jo, ale mě se ten styl komunikace nelíbí. Já se snažím vařit taky klasiku přizpůsobenou našim potřebám. Přeji hezký víkend a ahoooj L.

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 28.03.2019 10:39
     

    Jsem na FB v ruznych skupinkach ale jak pisu jen pro inspiraci, par veci si upravim do delenky, abych si ji zpestrila tongue sticking out smiley

    Tobe taky krasny vikend

    Iva flower smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 28.03.2019 20:26
     
    vec.jpg

    Dnes bramboracka, zahustena rozmackanyma bramborama (varenymi zvlast)asi 5 ks

    bramborove placky smazene na sucho na panvičce tongue sticking out smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 28.03.2019 23:51
     

    ty sýry nesýry mě zaujaly v nabídce Košíku.cz. Smažený květák dělám jako Micina, chvilku předvařím, smažím v nejmenším rendlíku, aby to bylo trošku přitopené a hotové hned obalím ubrouskama. Kolegyně mi kdysi líčila, že řízky po usmažení opláchne v hrnci s vroucí vodou, ale trošku bojuji v kuchyni s prostorem a těma použitýma ubrouskama pak očistím zbytky oleje z rendlíku a okolí. Dneska jsem dělala segedýn a rozlítaného španěláka, děti si k tomu dají rýži, tak mám vařeno i na zítra

    A ty knedle vypadají dost jedle thumbs down thumbs down thumbs down vyrazím na palouček a vyzkouším

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 29.03.2019 11:35
     

    Samanko, presne takhle smazim i ja, ale zadne oplachovani pod vodou, to uz je fanatismus, delenka je o radosti z jidla, jestli pak nekdo to kilo shodi o 2 dny drive nebo pozdeji se nepo.ere grinning smiley

    ten syr jsem zrovna vcera objednala na Kosiku, Goudu 200 gr za asi 45,-

    Jak delas rozlitaneho spanelaka? ja obcas delam klasicky spanelskeho ptacka, akorat rozmixuju zaklad a jako prilohu si delam kvetakovou ryzi tongue sticking out smiley

    Ten paloucek je supr, hlavne cenove, meli ho i v akci za 8.90

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil micina (29.03.2019 11:52)
     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 01.04.2019 11:13
     

    Vařím v papiňáku, hodně cibulky a kousky masa osolím, opepřím a chvíli podusím,pak přidám hořčici, anglickou a klobásu(párek, buřtík..) řádně zamíchám a navrch nasypu pokrájená vajíčka (aby se mi moc nerozmašírovala) a ještě dusím, až se masíčko rozplývá na jazyku. Když je potřeba, podleji vodou. Maso dle libosti, hověví, vepřové, krůtí i kuřecí. Děti rýži a my salát. Kolega dává do dušení ještě okurku, ale tu já nedávám. ta mi nechutná. To raději syrovou až na talíř winking smiley winking smiley winking smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 01.04.2019 23:52
     

    Dekuji za receptik flower smiley

     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 03.04.2019 16:09
     

    Dobrý den holky, tak já jsem o víkendu teda smažila ten květák a bramborový salát, jak jsem říkala, pochutnaly jsme si, teprve poprvé jsem dala do bramborového salátu normální majonézu, do tedka jsem dávala sojovou z kauflandu, je to taky dobré, ale klasika je klasika, pošmákla jsem si a v neděli jsem dělala kuřecí maso na mangochutney, máme to moc rádi. Je to chutney z manga z Lídlu, když jsou ty různé týdny, je tam cukr, ale nevadí je to moc dobré. Kdyby jste měly zájem napišu Vám recept. Samanko segedýnský guláš dělalas živočišný nebo rostlinný? A o tom přelití řízků vřelou vodou, to jsem kdysi dělala s květákem, Lenka Kořínková to psala, ale taky mě to připadne už dost, stačí ubrousky. Dnes jsem měla v práci masíčko zapečené s majonézou a nivou. Jen jaksi mě opouští fantazie co bych si uvařila do práce rostlinného, pořád točím fazole, čočku, polévky, dušenou kapustu. Už jaksi tápu nebo nevím co bych si po chuti dala. Tady u nás máme i vegansou restauraci ,tak někdy zajdu, ale už se mě zprotivělo to jejich koření. Hezký zbytek dne přeji a ahooooj L.

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 03.04.2019 20:23
     

    Ladko, holky tady maji mraky receptu do kyticek, muzes si udelat ruzne testovinove salaty, bramborove placky,

    tortilly plnene rostl.pomazankou a zeleninou, lasagne, zelne flicky, ruzne ovocne knedliky, rizota, bramborovy gulas, plnene tasticky, grenadyrmarš,pizza, langoše, ruzne omacky s brknedlikem atd tongue sticking out smiley

    kvuli inspiraci na kytickova jidla chodim na veganske recepty winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil micina (03.04.2019 20:25)
     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 03.04.2019 23:40
     
    ind.jpg

    Kdyz pises o te veganske restauraci, ja si u nas obcas zajdu do indicke, uzasne pokrmy a nemaji to v menu tak drahe tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 04.04.2019 07:25
     

    ahoj Mici, tak si něco najdu, a vyzkouším, možná i ten bramborový guláš, jsem dlouho fakt neměla. Já su bramborová, tak si něco na receptech snad vyberu. Musím v sobotu rostlinnou protože máme tady v Mikulčicích KOŠT VÍNA, tak at mám dělenku v pořádku, taky si udělám jako pochutinku zeleninové šátečky, slavím s tím velký úspěch, a to i pro nedietáře. Je to listové těsto, mražená zelenina mrkev,hrášek,kukuřice, kečup, oregano, česnek, žloutek. První si opražím cibulku do zlatova, pak hodím zeleninovou směs osolím popř. vegeta, pak kečup a naposled česnek a oregano nebo bazalka. Nechám zchládnout. Rozválím těsto, vykrojím kolečkem takovým zaklapovacím, nevím jak se to jmenuje, pak zasekolečko s těsta vložím do toho vykrajovátka na to dám směs a zaklapnu a dám na plech, jsou to takové taštičky, potřu žloutkem okmínuju. Pro nedietáře posypu sýrem. No je to výborné, měli jsme to celé vánoce místo brambůrek, arašídů atd. K vínu je to OK a nikdy nepřiberu, ale taky nezhodím grinning smiley tongue sticking out smiley pravda to víno. Ale nepřiberu a to je důležité. Dietě zdar. Ahoooj L. hezký den přeji.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 05.04.2019 21:27
     

    To vypadá jedle. Kdysi jsem vymýšlela podobný recept, jen jsem neměla správnou zeleninu, tak jsem si vyhledala na netu jeden receptík, který se mi zamlouval, kořenová zelenina, cibule, česnek, rajčata, papriky a pórek. Já zrovna sklidila maxi úrodu pórku - byly toho 3 kolečka (a dokonce bez brouků), a nevěděla, co s ním, tak jsem nakoupila asi 15 kg zeleniny, papriky a rajčata jsem měla vlastní a udělalal plnou banánovku skleniček. asi i nějaké bylinky a koření, ale to už si nepamatuji. Tak jsem vše nastrouhala, podusila, nacpala do skleniček a teprve potom tu dobrotu ochutnala. No nešlo to. byl to děs, Dlouho jsem hledala, jak to vůbec využít. V receptu psaly do polévek nebo gulášů, no ani náhodou eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley . Nakonec jsem ze zoufalství strčila jednu malou sklínku ke svíčkové, protože jsem měla málo zeleniny čerstvé a docela to šlo. Ty rajčata konečně nebyly dominantní grinning smiley grinning smiley grinning smiley nakyslé bylo naopak žádoucí. A od té doby dělám z toho blivajzu "svíčkovou" omáčku v poměru 3:1 - 3 díly čerstvé zeleniny, 1 díl ze skleničky, manža má rád hóóódně zeleniny. Už to baštíme 4 roky a stále něco ve sklepě zbývá tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley No pravda, byl to jediný recept na zavaření pórku, ale od tý doby se mi už taková úroda stejně nepovedla a navíc teď mám velký mrazák. Předtím jsem měla mrazák plný jahod, tak se tam už mnoho nevešlo.

    Dneska jsem si udělala tresku v troubě na plechu, jen koření, sýr a čerstvý řapíkatý celer mls smiley mls smiley mls smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.