pátek 29. března, 14:59 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Issis
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

Datum: 06.10.2014 11:23
 

Toto je pokračování ,,osmičky" a doufám, že se tu zase sejdeme v plném počtu a každá nová dělenka je předem vítána smiling smiley 



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Issis (07.10.2014 08:43)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 20.03.2019 22:58
     

    Také bych to viděla na neutrál.

     
  • Autor: Reklama

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

     
     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 22.03.2019 11:03
     

    Byla jsem na preventivní prohlídce a mám TSH 4,45 norma je do 4, a sfT410,9 norma je od 11,5. Takže jsem ráda, že jsem vůbec zhubla díky dělence. Díky za to psyllium, kolegynka mě dala recept na večerní chlebík a je pečený právě s psylliem.

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 22.03.2019 11:37
     



    Lafie napsal(a):

    Byla jsem na preventivní prohlídce a mám TSH 4,45 norma je do 4, a sfT410,9 norma je od 11,5. Takže jsem ráda, že jsem vůbec zhubla díky dělence. Díky za to psyllium, kolegynka mě dala recept na večerní chlebík a je pečený právě s psylliem.

    takze na endokrinologii? ja byla na klasickym predoperacnim v prosinci(odber krve) a obvodak tvrdi, ze stitnou zlazu mam ok, ale pritom jsem zacala hrozne otekat a silene nabiram, coz je mi divne, protoze delenku dodrzuju porad striktne sad smiley

    mrkni sem, dala jsem recept na chleb i bulky i "sladke" tongue sticking out smiley

     

     

    [www.week.cz]

     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 25.03.2019 12:26
     

    Jééé mockrát děkuji, su ráda, že jsem našla někoho, kdo ještě dělenku dodržuje. Taky jsem se dívala, že jsi stejný ročník jak já tj. 1963. S tou štitnou žlázou jsem byla jen na preventivní prohlídce dvouleté u obvodního lékaře, a tam mě to zjistila, už před dvěma lety, a poslala mě na ultrazvuk, ale byla jsem bez léků. Ted po dvou letech jsem šla znova, a výsledky se mě zlepšily oproti roku 2017, ale napsala mě léky. Tak jsem zhodnotila, že je to úspěch, že jsem přece jen nějaké kila shodila, a to se opravdu, ale opravdu s dcerkou nehamujeme, papkáme si dosytosti. smiling smiley Jen léky jsem ještě nezačala brát. Pořád váhám, jsou to hormony. Ještě jednou děkuji za recepty, určitě něco z toho upečeme. Kolegyně SPLK z Moravy.

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 25.03.2019 13:01
     

    Mila Lafie,

     

    receptu ti muzu dat mraky, denne neco vymyslim, bavi me to

    mne pred rokem zjistili hodne vysoky tlak a strasne jsem otekla, pry zavodnena, tak na me zkouseji leky sad smiley

    nevis, jestli sem jeste chodi nejake holky na delenku? jsem nastudirovala recepty, chtelo by to trosku poupravit, jsou bajecne ale spatne se hledaji, chtelo by to rozdelit do skupinek eye rolling smiley

     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 25.03.2019 16:38
     

    Ahoj Mici, mám ještě kamošku, taky v našem věku, která se snaží SPLK držet též, viděla úspěchy u nás doma, tak se přidala. Na stránky asi nechodí, to jí vždy přeposílám já. Jen nám dělá paseku /jelikož jsme s Moravy/ to vínečko do toho, ale u rostlinné stravy sice nehubnu, ale nepřiberu. Jak píšeš, bylo by to lepší nějak nově seřadit, je to na dlouhé hledání, ale Tvé recepty se mě velice líbily, už jsem je přeposlala dál kamarádce a dcerce. Ty dezertíky ty jsou super, my jsme převelice mlsné. Takže určitě něco zkusíme. Já se taky léčím s tlakem, ale celkem mě léky sedí bez problémů. Tak přeji ať se zdravotní stav vylepší, a váha jde dolů. winking smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 25.03.2019 19:19
     

    Lafie dekuji, uvazuji, ze zmenim doktora, nechci byt za pokusniho kralicka sad smiley

    vinecko muzes v rozumne mire u kyticek, idealni je bile suche drinking smiley

    vetsinou se u kyticek drzi voda v tele proto nebyva ubytek vahy, dokonce se u toho zdanlive nabere, taky hubnu vic u zviratek

    ja chodim na cumendu na FB do nizkosacharidove skupiny a lovim tam recepty a predelavam je aby byly vhodne do delenky

    kdyz pecu sladke, udelam toho vic a davam je na mrazak, v lete si delam i nanuky do obou skupin

    pokud budes chtit rada poradim, nebo napisu receptik tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 26.03.2019 08:26
     

    Dobré ránko kolegyňko, jsem ráda, že mám spřízněnou dušičku na naše stravování, ještě bych měla dotaz, jaké pomazánky nebo co si dáváš k rostlinnému dni, namazat na rohlík. Já dělám různé tofuové pomazánky, nejvíc mě chutná z uzeného tofu tzv. "sloní žrádlo" fakt je to dobré. Když tak pošlu zase recept já. A používáš sojové majonézy nebo normální ze žloutka a oleje?? Ted jsem dělala falešnou humrovou a byla výborná. Ale ráda bych obohatila jídelníček dalšíma pomazánkama. Třeba máme rádi česnekovou, ale z tofu ne a ne být taková nějaká dobrá, vždy zůstane doma nedojezená. Ještě dělám bramborovou a pak někdy kupuju z hypernovy z mandlí křenovou, ale to je drahé. Takže musíme zkoušet. Budu ráda za každý nápad. Ahooj L.

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 26.03.2019 18:04
     
    nakup1.jpg
    Další fotografie:

    Lafie

    majonezy kupuju, vzdy hlidam slozeni, zrovna dnes jsem koupila v Lidlu, uz mam svoje znacky, hlacvne Policanku

    salaty si vzdy vyhlidnu na veganskych strankach ae i hodne kupuju, maji v Tescu, bylinkove, zampionove, mexicke a tataracek, ale nejoblibenejsi mam Hummus z Lidlu, (nejradei mam obycejny, ale maji i ruzne prichute), hodne si davam na celozrnne tortilly, taky z Lidlu, vychazehi nejlevneji, 6 velkych kusu za 26.90

    pomazanky si spis delam do zviratek

    jinak tofu mi nezachutnalo takze ho nekupuju a hlavne jsem o nem cetla, ze neni zrovna zdrave

    Ty si pecivo peces nebo kupujes? ja se mu snazim hodne vyhybat, nekdy si upecu chleba, mouku pouzivam spaldovou, celozrnnou

    Dnes jsem udelala velky nakup v Lidlu, hlavne do kyticek, akorat 3 ks Paloucku do Zviratek a 4 ks citronoveho jogurtu, je podle prisneho grafu akorat ma trosku cukru, takze zhresim tongue sticking out smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 26.03.2019 18:08
     
    active.jpg
    Další fotografie:

    ten Paloucek je vlastne Lucina, ale podstatne levnejsi, 12.90, dokonce z nej delam i knedliky tongue sticking out smiley a ty jogurty meli za 5.90

    nekdy si rostlinne pomazanky objednavam i na Kosik cz, ale v Tescu jsou levnejsi

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil micina (26.03.2019 18:09)
     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 26.03.2019 18:57
     
    str.jpg
    Další fotografie:

    Odpoledne jsem si dala ke kafe strudl, z vlastnorucne udelaneho testa ze spaldove mouky, plneny makem, jabky, orechy a hrozinkama, slazeny stevii

    vecere vicezrnny chleb s humusem a zeleninou

     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 27.03.2019 07:46
     

    Dobré ráno, kolegyňko, tak su opět v práci, a čtu si Tvé recepty. Je fakt, že štrúdl si děláme taky, ale bohužel z kupovaného těsta, jaksi nemám času na to vaření, jen o víkendu, přes týden nějaká rychlovka, dnes mám fazole zahuštěné s kupovaným žitno-pšeničných chlebem.Dcerka včera upekla brokolicovou pizzu, výborná, kdybys chtěla recept pošlu. Pomazánky mě chybí ráda snídám kaiserky, takže jak jsem psala dělám to sloní žrádlo a kupuji si bzenecký salát s červeného zelí. Humus s Lídlu jsem ještě neměla, nevím jak to chutná. Jinak ještě kupuji v Penny - veganská škvarková pomazánka. Je fakt dobrá. Říkáš, že teda používáš normální majonézu, samozřejmě jen se žloutka, já jsem doposud používala pouze sojovou, ale ted o víkendu jsem dělala ten falešný humrový salát /mrkev, cerel, cibule, citron a majoneza/ tak jsem dala obyčejnou. A chtěla jsem se zeptat jak děláš knedle z toho Paloučku. Měli jsme doma v neděli svíčkovou, ale s dcerkou bez knedlíku. Tak není to ono chce to něco k tomu, sice bylo maso a pochutnaly jsme si zahustily jsme ji kokosovou moukou a bylo to dobré. No, ale půlka musela být uvařena klasicky. winking smiley Ale jak říkáš tofu Ti nechutná, no mě taky nee, ale u toho sloního žrádla, mě říkal manžel, že je to snad lepší, jak ze salámu. Takže to u nás jede. Stravování dle SPLK mě vyhovuje, jen mě štve, že nemám víc času si udělat různé dobrůtky. Jsem pořád v práci. Ach jo.Děkuji předem zase za receptík. Ahoj a hezký den přeji. L.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 27.03.2019 08:16
     

    Držím palce, ať se daří shodit, co potřebujete. Koukla jsem se na nabídku Košíku a překvapila me nabídka "nesýrů" a "nemozzarely". Zkusily jste je? Před časem jsem si koupila nějaký rostlinný sýr za hříšný prachy a chuť nic moc. Těšila jsem se na špagety se sýrem a byl to docela blivajz. Tofu mi také nejede, ale kupovala jsem tofuburgry, 3 tenké plátky v 1 balíčku a to chutnalo dobře. I manželovi to jelo a ten je mlsný až hrůza. Kupuji pomazánky z Lidlu - škvarkovou a farmářskou, ostatní manželovi nejedou. A pečivo kupuji - kaiserky, dalamánky, chléb. Na vlastní tvorbu nemám čas. U zvířátek nejvíc bojuji s přílohama pro manžu, naposled jsem zkusila uvařit tuřín, ale uvařený je nasládlý, ale pikantní koření odvedlo svou práci a manža si pochutnal - s pečenýma kuřecíma křidýlkama. Jako prní pokus jsem si přečetla, že tuřín se vaří s bramborama, tak jsem udělala francouzské "brambory" - ale bylo to dost sladké, tak jsem si to musela všechno sníst sama - naštěstí se sýrem a kečupem (mým vlastním) se to dalo přežít. Přeci jen hlad je nejlepší kuchař grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Lafie - svíčkovou zahustím jen zeleninou - do všeho cpu hodně cibulky do svíčkové dávám dvojnásobnou dávku i zeleniny, a jako přílohu na plátky jablko s brusinkama. Po prvé si doma klepali na čelo, ale když ochutnaly mls smiley mls smiley mls smiley . Jablka používám jako přílohu docela často. Za prvé jsou jen lehce nasládlé a nejsou kyselé a za druhé jich mám plný sklep, a někdo to sníst musí winking smiley winking smiley winking smiley 

     
  • Autor: Lafie
    Status: začátečník

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 27.03.2019 09:47
     

    Ahoj Samanko nevím, kde koupit sýry nesýry, kdysi jsem zkusila jakože goudu z kaflandu veganskou, ale brrr. Tak prosím zkus napsat přesný název nebo který obchod.Ty pomazánky z Lidlu zkusím, a tuřín vařený jsem taky nezkusila. Každá rada nad zlato. Jsem ráda, že se nakonec diskuze na weeku rozjela, už jsem myslela, že tu bude mrtvo dlouhé roky, co jsem viděla nebylo nic, ale Kořínková je Kořínková. Jupííí thumbs down

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: DĚLENÁ STRAVA L. KOŘÍNKOVÉ 9

    Datum: 27.03.2019 21:15
     
    kn.jpg

    Lafie, testo na strudl je velice jednoduchy

    450 gr spaldove mouky, 2 dcl vlazne vody, 1 PL jablecneho octu, 1 dlcl oleje a spetka soli, zadelam a necham chvilku odpocinout, dela se s nim krasne, je vlacne a netrha se, je to otazka par minut, akorat mne se vysusuje v plynove troube, vubec spaldova mouka je trosku sušsí, tak dam par kapek oleje navic

    hummus pomazanka je z vařene cizrny, římsky hrach, zamilovala jsem si ho v arabskych zemich, kde je v kazde restauraci automaticky na stole s arabskym chlebem. Je fakt,z e originalu se nic nepriblizi, obcas koupim v Praze v Libanonske prodejne, doma vylepsuju pridanim par kapek olivoveho oleje, trochu cesneku a par kapek citronu

     

    Lafie svickovou nezahustuju, dam vic zeleniny a je to huste dostatecne, ostatne nezahustuju moukou skoro vubec nic, rozmixuju cast vareneho..trebas zampiony v omačce atd

    snazim se vyhybat mouce i kdyz u kyticek jsem se vratila k starym babickovskym receptum a obcas tu mouku pouziju

    jinak kdyz mam cas si varit delam toho vic a co se da soupu na mrazak

    a okopcils jsem ti recept na knedlik z Luciny, resp.Paloucku winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil micina (28.03.2019 00:02)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.