pátek 29. března, 11:52 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Inava
Status: začátečník

Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

Datum: 19.06.2009 00:26
 

Milé dělenky, předkádám Vám k inspiraci jídelníček pro ty z nás, které mohou mít problémy se zadržováním vody v těle. Převzato z knihy L.K. DIETA DO KAPSY

Následující jídelníček je vhodný pro ženy, které chtějí rychle zhubnout a zároveň se zbavit nadbytku vody v organizmu.Mnoho žen trpí nadměrným zadržováním vody. Zadržená voda může u dospělého člověka dosahovat i několika desítek kg a její "vypuzení" bývá velmi obtížné. Pokud chceme zhubnout a žádnou dostupnou metodou se nám to nedaří, repektive se to daří velmi obtížně,pak se nás problém vody zadržené v těle pravděpodobně týká. Voda se "hubne " obtížněji než tuk. Pokud jsou naše "polštářky" - o nichž jsme se domnívali, že jsou tukové - jakési málo pevné, roztřesené či rosolovité, pak se s velkou pravděpodobností jedná o zadrženou vodu. Následující jídelníček je sestaven pouze z "neutrálních" nebo ze "zvířátkových " dní. Sacharidy obecně způsobují zadržování vody, nejhorší zkušenosti máme s pšenicí a obilovinami vůbec.

Velmi důležitý je pitný režim. V žádném případě se "nepřepíjíme". Zdravé lediviny jsou schopné přefiltrovat 1,5 l vody. Zbytek musíme vypotit. Co ledviny nestihnou přefiltrovat a my "nevyloučíme", to nám v těle zůstane. Pijeme pouze vodu, a to nesycenou, popř. jen mírně sycenou, a také slabší ovocné či bylinkové čaje. Nepijeme slazené nápoje, vyhýbáme se syceným nápojům, minerálkám, kávě a černému i zelenému čaji.

Pondělí - zvířátka

snídaně - kuřecí či vepřová šunka, salátová okurka, paprika, rajče, bylink ový čaj

přesnídávka - neslazený ovocný jogurt

oběd - zeleninový vývar s vařeným kuřecím masem - vývar připravte buď z kostky /pokud nemáte čas/ nebo z libovolné zeleniny. Vařené maso pomelete a vsypete do polévky

svačina - banán se zakysanou smetanou - banán podélně rozkrojíte a přelijete zakysanou smetanou, do níž můžete rozmačkat jahody a dochutit ji fruktózou či medem.

večeře - opečený párek - párek, špekáček či svou oblíbenou klobásu jemně naříznete po všech směrech a urfitujete. Od přebytečného tuku ji osušte v ubrousku a podáváte s hořčicí, křenem a zeleninou.

Úterý - zvířátka

snídaně - bílý jogurt s dušenými žampiony - žampiony nakrájíte na kousky a podusíte v osolené vodě ochucené sójovou omáčkou. Jakmile jsou měkké, necháte je vychladnout a pak k nim přimícháte bílý jogurt.

přesnídávka - plátkový sýr s kedlubnou

oběd - kuřecí řízek s balkánským sýrem - řízek naklepete, orestujete na tenkém ojejovém filmu, osolíte, zakápnete sójovu omáčkou a posypete paprikou. Mírně podlijete a dusíte. Po 5-ti minutách přidáte na kostičky nakrájený balkánský sýr a dusíte, až je maso měkké.

svačina- grapefruit s fruktózou

večeře- zapečená miska- mraženou čínskou zeleninu nasypete do zapékací misky, hustě posypete strouhaným sýrem, zalijete trochou šlehačky a zapečete

Středa - neutrální den

snídaně - ovocný salát z libovolného ovoce - můžete dochutit fruktózou nebo medem

přesnídávka - směs ořechů a hrozinek /kromě burských/

oběd - kapustová polévka - kapustu nakrájíte na nudličky, dáte do vroucí vody, osolíte a dochutíte kmínem. Jakmile je kapusta měkká, přidáte rajčatový protlak. Ihned po začátku vaření můžete přidat i celou cibuli a česnek, které ale nekonzumujete /aby vám neaktivovaly žaludeční šťávy a neměli jste zbytečně brzy hlad/.

svačina- směs sušeného neslazeného ovoce

večeře - zeleninový salát - paprika, rajče, salátová okurka, pórek, chřest, ředkvičky, zkrátka cokoliv dle libosti. Salát ochutíte např,.kokosem nebo vařeným žloutkem

Čtvrtek - zvířátka

snídaně - ovocný ledový salát s tatarskou omáčkou "yofresh"- ledový salát natrháte na kousky, můžete zalít nálevem z vody, jablečného octa a fruktózy, nakonec přimícháte yofresch = tatarská omáčka vyrobená z jogurtu

přesnídávka - kiwi

oběd - vepřová panenka zapečená v alobalu - vepř.panenku naklepete, osolíte, opepříte, příp. posypete kari kořením, na plátek masa položíte plátek angl.slaniny, pórek a velký plátek rozkrojené papriky. Přidáte lísteček másla, zabalíte do alobalu a pečete v horké troubě asi 25 minut. Podáváte s tatarkou, nebo kečupem

svačina- jakýkoliv ovocný jogurt bez cukru

večeře- tuňák ve vlastní šťávě se zeleninou - možno použít jakoukoliv jinou rybu - halibuta, makrelu apod. Zelenina syrová

Pátek- zvířátka

snídaně - smaženice se zeleninou - zeleninu buď usmažit s vejci, nebo ji přikusovat čerstvou jako přílohu

přesnídávka - jogurtové mléko

oběd - hovězí na hříbkách - kvalitní hov. maso podusíte na cibulce, dochutíte paprikou a česnekem a přidáte houby. Nakonec můžete vše zahustit zakysanou smetanou. Podáváte s dušenou zeleninou.

svačina - nakrájený ananas, rozmačkané jahody a banány - můžeme ozdobit neslazenou šlehačkou

večeře - rajčatový salát s mozarellou - rajčata nakrájet na kousky , nakrájíte na ně mozarellu a zakápnout olivovým olejem s bazalkou

Sobota- zvířátka

snídaně - vejce natvrdo, plněná pěnou s oříšky, vejce uvařená natvrdo rozpůlíte, vydlabete z nich žloutky, které utřete s máslem a s pikantní hořčicí. Pak vmícháte strouhané oříšky. Podáváte s půlkami ředkviček.

svačina - tvaroh rozmixovaný s jahodami, můžete jej dosladit fruktózou či medem

oběd - mrkvová polévka - základ tvoří zeleninový nebo masový vývar, přidáte baby karotku a nejemno nastrouhanou mrkev. Nakonec přidáte na kostičky nakrájenou šunku nebo moravské uzené, popř. syrové nebo vařené vejce.

přesnídávka - do misky pokrájíte ovoce a zalijete želatinou a dáte vychladit. Nakonec vše zalijete zakysanou smetanou

večeře - zapečený losos s citrónovou omáčkou - půlky čerstvého lososa lehce osolíte, můžete přidat kmín, a položíte je do zapékací misky vymazané máslem. Připravíte si citrónovou omáčku: citrón.šťáva, zakysaná smetana, nebo jogurt a bylinky. Upečeného lososa touto omáčkou podlijeme. Citrónová omáčka by měla být citrónem dochucena jen lehce, nesmí být příliš kyselá.

Neděle- zvířátka

snídaně - sušené neslazené ovoce v jogurtu

přesnídávka - šlehaná niva v ledovém salátě - nivu ušleháte s lučinou, přidáte bylinky a vmíchat do ledového salátu 

oběd - hovězí vývar s vejcem se zeleninou

hovězí se špenátem - špenát podusíte se spoustou česneku - zahustíte vejcem, hovězí z polévky pomelete a

tvoříte na talíří malé kopečky, přidáte hotový špenát a zdobíte rajčátky

svačina - smažený banán - banán rozpůlit, obalit ve fruktóze a osmahnout na tenké vrstvě másla. Zdobit šlehačkou či zakysanou smetanou a čokoládovou polevou /kakao rozmíchané v trošce vlažné vody, přidat pár kapek mléka a osladit buď fruktózou nebo medem/

večeře- játra s fazolkami- kuřecí, nebo vepřová, nebo hovězí jádra podusit a ochutit paprikou, sójovou omáčkou a dosolit. Podusi doměkka fazolky, přidat zakysanou smetanu a prohřát. Touto směsí zalít hotová játra

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: zuzili
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 04.11.2010 19:38
     

    Stratovariusko

    ahojky, chtěla bych se s Tebou podělit o mé zkušenosti z této odvodňovačky. Už delší dobu držím dělenku, asi od července, ale moc se mě nepodařilo hubnout confused smiley confused smiley , tak jsem si řekla, bylo to 18. října, že vyzkouším odvodňovačku, protože mě bylo řečeno léčitelem, že mám břicho ani ne tak tlusté, jako zavodněné. Mám totiž takovou tu tloušťku - hubené nohy, ruce a vše v bříšku eye rolling smiley eye rolling smiley . Teď jedu 3 týden, musím napsat, že ten druhý moc nepočítám, protože jsme byli ve sklépku a to víš, alkohol moc hubnutí nepřispívá thumbs up thumbs up . Ale na to, že jsem nemohla zhubnout, mám teď dole 4 kg, což je v mém věku a při mých neustálých jojo-efektech fakticky úspěch grinning smiley grinning smiley . První týden jsem zhubla dokonce 3,3 kg, ale teď mám tetku, takže to trošku stagnuje, ale i tak jsem moc spokojená - můžu jen doporučit thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down . Upravila jsem si ale jídelníček dle přísného grafu nono smiley nono smiley , takže třeba jogurt jím jen s medem a ořechy, nejím ovoce, jen v neutrálním dni, nemůžu ani fruktózu nono smiley . Množství se neuvádí, takže se můžeš docela dobře najíst, netrpíš hlady a dobře se vyprázdníš, což u hladovek jaksi nejde. Jsem teď opravdu spokojená a šťastná, že mi to tak hezky jde a doufám, že půjde grinning smiley grinning smiley . Tobě přeji hodně úspěchů a pokud se budeš chtít na něco zeptat, ráda Ti odpovím love smiley . Měj se sluníčkově a krásné hubnutí flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

     
     
  • Autor: yris
    Status:

    holky

    Datum: 05.11.2010 07:10
     

    Obema gratulaceflower smiley drzim palce uvidite ze to pujde ja za pul roku temer 12 kil dole)))chjo...to leto jsem nedelila tak se mi pomalu 3 kila vratila ale jsem tu z 5winking smiley a verim...

     
  • Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 05.11.2010 15:24
     

    Ahojky, tak ráno v pase i v bocích -5cm ... není divu po postním dni a dnes jsem začala "odvodňovací" a zatím se cítím v pohodě.

    Jenom večeři jsem si změnila z párku na tuňákový salát. Protože párky obsahují většinou sójovou drť a podobné kytičkové suroviny. Maso viděli leda tak z vlaku. Pracovala jsem ve firmě na výrobu uzenin a mám to z první ruky. Takový Junior salám ... děs běs ... jediný co ještě přichází v úvahu jsou domácí klobásky (100% zvířátka) mého milovaného tatínka smiling smiley

     
  • Autor: monisek
    Status:

    Stratovariuska

    Datum: 05.11.2010 15:33
     

    No paráda!!!! flower smiley Krásný rozjezd! thumbs down Tak ať se ti daří stále tak dobře! flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 05.11.2010 15:40
     

    Zuzili

    jsem ráda, že jsem našla tyto stránky, protože se to pak lépe hubne. Děkuji za podporu ... Jídelníček je dobrý, ale určité věci nemám šanci sehnat, takže následuje improvizace ... neslazený ovocný jogurt nehrozí místo toho bílý s kouskem ovoce nebo bez, apod. Plno věcí si budu muset nakoupit ve městě až se tam dostanu, ale jednou za 14 dní to vychází ...

    Cukrům se snažím vyhýbat. Miluju maso, ale problém je, že mě ucpává. Jak to tak vidím, tak maso max. jednou za 3-4dny. Třeba se to s dělenou spraví a maso budu moci jest ve větší míře smiling smiley

     

    Mějte fajn víkend ...

     
  • Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 06.11.2010 08:26
     

    Zuzili

    Chtěla bych se zeptat, jak velké porce si děláš, když je v jídelníčku, např. kedlubna se sýrem, apod. Díky

     
  • Autor: zuzili
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 08.11.2010 12:01
     

    stratovariusko

    já to s těmi porcemi neřeším mls smiley mls smiley , ráno jím jen jedno jídlo, většinou po deváté hodině a vyberu si ze snídaně nebo svačiny, porce si dám, jaký mám zrovna hlad a i LK porce neřeší, pokud člověk nesní vagón něčeho eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley . Podle mě si klidně můžeš dát 100 gr. plátkového sýru a velký kedlub, určitě to nevadí. Já např snídám tak 200 - 250 gr jogurtu s 1 lžičkou medu a mletými ořechy a vůbec to nevadí thumbs down thumbs down thumbs down . Taky mám ráda maso, ale dávám si spíše drůbež, ryby- ty miluju, králíka a tak. mls smiley mls smiley mls smiley. Zatím papa a přeji krásné hubnutí flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Nellysa
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 04.04.2011 20:33
     

    Ahojky, po přečtení komentářů jsem se ihned rozhodla přidat do klubu a hned zítra začít čištěním a navázat odvodnovací dietou. smiling smiley Moc bych si přála schodit 7 kilo, ale mám obavy, jestli se mi to podaří... sad smiley

     
  • Autor: looocka
    Status: nováček

    odpoví mi tu někdo?

    Datum: 01.01.2012 13:45
     

    ahoj šikulky,

    zaujala mě ta odvodňovací kůra. držím dělenku už 3 týdny (jdou mi kila hrozně pomalu dolů) a převládá u mě zvířátka, takže toto by neměl být problém. jen mě zajímá, že jídelníček je na týden, tak jestli se další týden znovu opakuje od pondělí? nebo tam má být nějaká pauza?

    děkuji za odpověďplease smiley

     
  • Autor: san
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 27.02.2012 13:29
     

    ahoj,chtěla bych to vyzkoušet,to se týká jen jednoho týdne?pokud ne mohla bys prosím napsat další jídelníček,děkuju,

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.