pátek 29. března, 10:44 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Dekorativní kameny

Datum: 21.04.2007 22:08
 

Kde sháníte kameny do vašich skalek a záhonů? Já pořád toužímpo nějakých světlých a oblých, aby se to trochu hodilo k bílým kamenům, které máme kolem domu...

Dneska jsem našla toto:

[eshop.bobr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 17
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 29.03.2012 18:08
     

    taky někdy dělám....grinning smiley se nebudu druhý den vracet a znova hrabat neeeeee?grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dekorativní kameny

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 10.04.2012 20:13
     
    09.04.2012 006.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsme zase dovyrobili další prvek k pergole...položili jsme velký šlapák, ( šlapací byl ovšem jen z jedné strany, z druhé byl špičatý na výšku asi 40 cm, tak jsme si mákli. tongue sticking out smiley )... No a pro odvod vody jsme vyrobili něco jako lapač vody a okolo jsem si ještě vymyslela jeden kruh, ve kterém bude zasazený plamének love smiley a do druhého ještě něco vymyslím.... confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.04.2012 10:23
     

    Šlapáky miluju a vím, jak blbě se pokládají. Ani jeden jsem neměla plochý z obou stran. Vždycky byly hajzlíci z jedný strany špičatý smiling smiley .

    K těm posledním fotkám - bylo by moc pěkný mít osázené vodní rostliny u toho lapače vody. Ale to by možná chtělo nějaké nepropustné dno a zajistit odtok? Nevím, nemám s tím zkušenosti. Ale takové vodní kosatečky nebo jiné - bahenní rostliny, to by bylo pěkný.

    Nepřemýšlela jsi udělat bylinkovou kamennou spirálu? Spirála z kamenů s odstupňovanou výškou a do ní vysázet bylinky.

    Když si zadáš do vyhledávače, určitě se ti pro představu něco najde.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.04.2012 10:42
     



    555 napsal(a):

    Šlapáky miluju a vím, jak blbě se pokládají. Ani jeden jsem neměla plochý z obou stran. Vždycky byly hajzlíci z jedný strany špičatý smiling smiley .

    K těm posledním fotkám - bylo by moc pěkný mít osázené vodní rostliny u toho lapače vody. Ale to by možná chtělo nějaké nepropustné dno a zajistit odtok? Nevím, nemám s tím zkušenosti. Ale takové vodní kosatečky nebo jiné - bahenní rostliny, to by bylo pěkný.

    Nepřemýšlela jsi udělat bylinkovou kamennou spirálu? Spirála z kamenů s odstupňovanou výškou a do ní vysázet bylinky.

    Když si zadáš do vyhledávače, určitě se ti pro představu něco najde.

    Já jsem taky uvažovala, že by vedle vodního lapače byla hezká nějaká vodní rostlinka nebo alespoň kapradí-ale ono tam pere slunko skoro celý den...tak že podle podmínek mi tam vychází spíše něco do sucha..a odtok bychom museli asi nějak složitěji řešit.....navíc vedle toho kamenného kruhu, který je v levo( a bude v něm plamének) bude ještě jezírko ( asi 2x3 m), ale nevím, jestli ho zvládneme letos, pravděpodobně bude až příští rok-záleží, jak to budou finance a čas.... eye rolling smiley . Ale s tou bylinkovou spirálou jsi mi zavrtala šrouby do hlavy grinning smiley . Jdu to proštudovat coffe smiley , mohlo by to být zajímavé a hezké, díky za tip thumbs down , kamení ještě nějaké máme.....

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.04.2012 19:19
     

    Marjánko a není škoda dělat jezírko bokem, když tady se nabízí místo u svodu té vody? Nestálo by za zvážení udělat ho raději zde?

    Myslím, že vodním kosatcům by sluníčko nevadilo. Náš kluk je má taky na slunci. Květníky s nimi má potopené na mělčnce.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.04.2012 19:22
     

    [beaute.blog.cz]

     

    Těch odkazů je spoustu, když zadáš "bylinková spirála". Tenhle jsem vzala jen namátkou.

    Nemusíš jí samozřejmě dělat tak vysokou, jako je na obrázku v tom odkazu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (11.04.2012 19:23)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.04.2012 19:25
     

    [www.google.cz]

     

    Marjanko, bez bylinek být nemůžeš, to je jasné - mrkni na obrázky winking smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.04.2012 19:57
     



    555 napsal(a):

    Marjánko a není škoda dělat jezírko bokem, když tady se nabízí místo u svodu té vody? Nestálo by za zvážení udělat ho raději zde?

    Myslím, že vodním kosatcům by sluníčko nevadilo. Náš kluk je má taky na slunci. Květníky s nimi má potopené na mělčnce.

    Bohužel tam jezírko udělat nejde. Když jsem to fotila, tak za zády mám bazén ( navíc je to v mírném svahu)....Ale jezírko bude hned vedle pergoly...já bych na jezírku nebazírovala, ale přítel o něm pořád básní-a hned vedle pergoly je jediné místo, kdy by mohlo být... eye rolling smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.04.2012 20:07
     

    Anavi, 555, díky za odkazy, už jsem to skoukla...mě by se něco takového hodilo, ale skutečně v mini provedení, moc místa tam zase není...ale popřemýšlím a nechám myšlenku uzrát... confused smiley grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 12.04.2012 13:12
     

    Jen zraj, zraj..... grinning smiley stejně to moc dlouho nevydržíš grinning smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 12.04.2012 15:15
     



    555 napsal(a):

    Jen zraj, zraj..... grinning smiley stejně to moc dlouho nevydržíš grinning smiley

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 23.04.2012 21:04
     
    gb 116.jpg

    .. mě by se libyly takovéto šutry eye popping smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 23.04.2012 21:48
     

    To by byly šlapáky a zahradní nábytek thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.05.2012 19:29
     
    11.05.2012 007.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsme dnes měli u nás pána s minibagříkem, kopal nám díru na jezírko a ještě výkop pro odpadní trubku k septiku.....

    A podívejte se, jaké poklady jsme našli ve výkopu na septik... love smiley . Téměř černé kameny, ten největší je široký kolem 80 cm....Budou zdobit okraje jezírka smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.05.2012 19:43
     

    Jetě trochu rýpejte v zahradě a budeš mít na velkou skalku grinning smiley

    Jsou to parádní šutry! thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.