čtvrtek 28. března, 14:48 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Dekorativní kameny

Datum: 21.04.2007 22:08
 

Kde sháníte kameny do vašich skalek a záhonů? Já pořád toužímpo nějakých světlých a oblých, aby se to trochu hodilo k bílým kamenům, které máme kolem domu...

Dneska jsem našla toto:

[eshop.bobr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 17
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 00:14
     
    18.3.2012 003.jpg
    Další fotografie:

    Tak mám pocit, že až se ráno probudím, tak zjistím, že jsem po smrti.. angry smiley grinning smiley . Tak jsem se rozhodla, že část "veledíla " uspořádám "něco jako skalku", tak jsem zvolila ten menší oblouk před pergolou. Myslela jsem, že to snad nedodělám...Bolí mě úplně všechno sad smiley . Ještě než se setmělo, tak jsem to stihla ještě osázet. Snad se mi to ujme...ještě bych to chtěla na několika místech posypat hodně drobnýma kamínkama, ale nemám je, musím se podívat, kde se to dá koupit. První fotka je pro porovnání před ....

    Zítra pokračujem s vřesovištěm, ale jestli to stihnem dodělat, to nevím. Budeme se snažit flower smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dekorativní kameny

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 00:17
     

    Jo, ještě jsem chtěla napsat, že tam ještě chybí nějaké 2 ninijehličnany, které chci koupit....

     
  • Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 07:01
     

    Marjanka,klobúk dole thumbs down thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 08:26
     

    Marjánko, super flower smiley.

     
  • Autor: Rhea
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 09:00
     

    Marjánko, paráda thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 10:49
     

    Marjánko, musíš být hodně velký nadšenej, bolej mě ruce za tebe smiling smiley thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 19:49
     
    25.4.2012 001.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsme zase tročku poskočili.Člověk by nevěřil, co všechno vydrží.... grinning smiley .

    Tak jsme poryli budoucí vřesoviště , vyklepali všechny drny ( nevěřila bych, jak těžko se ryje v písčité a kamenité půdě, která se 50 let neudržovala. Museli jsme hlínu také přesít přes síto, protože to, co my máme na pozemku, to nemá nikdo... thumbs up .

    Dům je starý asi 70 let, je to bývalý "vejminek", který patřil k bývalé hospodě ( v té bydlí naši sousedi). Na našem pozemku, kde teď pracujeme byla před mnoha lety jáma na led ( když ještě nebyly ledničky). jak se jáma přestala používat, tak ji majitel zavezl vším možným...Tak že když bylo potřeba trochu srovnat zeminu, aby bazén stál na rovině, bylo až neuvěřitelné, co se vykopalo...rozbité sklenice, štamprle, popelníky, kostra z kola, sedlo na koně, rezavé hřebíky, kosti ...atd..Jen jsem si říkala, že snad vykopeme i hospodského se štamgastama grinning smiley grinning smiley .

    Akorát jsme to nestihli všechno porýt, ještě zbývá malý kousek. Ještě jsme tam vpreparovali 3 velké kameny..

    Zítra a pozítří, jak přijdeme z práce, budeme ještě pokračovat a pak se k tomu dostaneme až v pondělí, neb jsme od pátku do neděle do večera pracovně v terénu a celou středu a čtvrtek to musíme chystat...Vůbec se mi tam nechce thumbs up ..

    Už mám nateklé koleno a nemůžu na nohu pořádně došlápnout a v ruce už nic neudržím. Moje "artrózní ruce se ozývají víc, než je zdrávo...Snad to přežiju ve zdraví winking smiley.

     

    Děvčata, kolik rašeliny tam mám zarýt asi na 1m čtvereční? Odhadem, baj očko... please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 19:54
     

    Marjanko, klaním se... jste neuvěřitelně pracovití eye popping smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 19:55
     

    Ale už se to začíná pěkně rýsovat thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 20:12
     

    Děvčeta, děkuji Vám všem za poklonu...ale sedření jsme jak psi.

    poradí mi některá z Vás, kolik té rašeliny? Do té skalky jsem ji samozřejmě nedávala. Ale do toho vřesoviště by přijít měla.. eye rolling smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 20:41
     

    Marjanko, já bych jí namíchala trochu s hlínou. Samotná dost vysychá

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 20:54
     

    Marjanko, vy teda frčíte eye popping smiley. Zídka je parádní a až se to celé zazelená bude to úplně úžasné thumbs down.

    Já tedy vřesoviště jako takové nemám, ale rostliny, které rašelinu potřebují mám a to jsem řešila tak, že při sázení jsem do jámy nasypala kupu rašeliny a pak rostlinu zasadila.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 21:07
     

    Tak díky za rady, nějak tak to udělám... flower smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 21:32
     

    Marjánko pokud tu zeminu máte nevápenitou, tak smíchat rašelinu, zeminu a písek v poměru 1::1 :1.

    Alespoň do hloubky 45 cm vyměnit po celé ploše. Ideální by bylo do toho přimíchat hrabanku z lesa. Hlavně nedávat rostliny do čisté rašeliny.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 25.03.2012 21:45
     

    No vidíš, Marjánko, jak špatně radím stydlin smiley. Ještě, že to Missi, napravila.

    Já tam nasypala loni tu rašelinu a pak kolem rostliny hlínu (u nás máme hodně písčitou) a někde se přidávala i hlína z kompostu. No rostliny vypadají dobře, aspoň zatím. Missi, je to tedy hodně chybné takto rostlinu zasadit, když má tu rašelinu jakoby vespodu?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.