pátek 19. dubna, 19:41 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Dekorativní kameny

Datum: 21.04.2007 22:08
 

Kde sháníte kameny do vašich skalek a záhonů? Já pořád toužímpo nějakých světlých a oblých, aby se to trochu hodilo k bílým kamenům, které máme kolem domu...

Dneska jsem našla toto:

[eshop.bobr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 17
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 21.04.2007 22:27
     

    pěkné:

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dekorativní kameny

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 22.04.2007 08:09
     
    Pískovcové kameny do azalkového záhonu a na budoucí vřesoviště vozíme z chalupy z lesa. Jinak sbíráme, kde se dá. V okolí bohužel nic moc není, tady je všude jen opuka.
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 22.04.2007 12:29
     
    Mono, opuka je přece krásná. Navíc podle nějaké teorie by se na zahradě měl používat kámen, co se vyskytuje v okolí. Já teda nejsem ortodoxní zastánce, jen se mi to vybavilo.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 22.04.2007 13:08
     
    Majko...jasně. Jenže se rozpadá...čili třeba skalka..nevím, nevím....nebo třeba okolo jezírka...tam asi opuka také nebude nejvhodnější. Dělám to tak, aby ty různé kameny byly vždy na jednom místě v zahradě a k dalším nebylo vidět.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 23.04.2007 16:18
     
    Majko, tak u nás v okolí se žádný kámen nevyskytuje, tak pro mě smůla sad smiley
     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 23.04.2007 16:22
     
    Já tedy poctivě to pravidlo dodržuju, u nás je ale kámen jak z lomu, takový hranatý, jiný v okolí není.Tyhle kameny sbírám a vykopávám všude po zahradě od maličkých po velké.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 23.04.2007 16:40
     
    Další fotografie:
    U nás je všude samý čedič. Jiný kámen se tu nenajde
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 23.04.2007 22:03
     

    Vladko, co je to fialové za plazivým floxem?

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 23.04.2007 22:30
     
    Anavi.to je nějaká tařice /nebo tařička?)
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.05.2007 14:40
     
    kameny.jpg
    Další fotografie:

    Tak já to měla letos s kamenem jednoduché. Místní hasiči byli na brigádě - sběr kamenu a co posbírali odvezli za vesnici ke kravínu. Takže přítel nastartoval traktor a károu a jeli jsme to proukoumat. Něco jsem si rovnou odvezla domů, něco jsme dali na hromádku vedle materiálu (písek, drť), co potřebujeme na rekonstrukci domečku. Já jsem si vzala jen zlomek, myslím, že by ta hromada šutrů podělila vás všechny grinning smiley . Ještě se tam určitě vypravím, do budoucna bych na předzahrádce chtěla mít skalku a kdo to pak bude tahat odněkud z pole (kde už to navíc po našich pilných dobrovolných hasičích nebude grinning smiley ).

     
  • Autor: HelaF
    Status: nováček

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.05.2007 15:02
     
    kameny.jpg

    Musela jsem usmat, když jsem zahlédla tuto diskusi.

    Zrovna včera jsem si domů přivezla 5 tun kamení z nedalekého lomu. A protože jsme přijeli v nevhodný čas, pan bagrista nakladač odešel zrovna na oběd, tak jsme si těch 5 tun ve třech lidech vyházeli ručně na korbu . Pak mi to sklopili na trávník a zavallili při tom pár kytek, tak hned valila a rovnala. To už sama, chlap byl už moc unavenej grinning smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.05.2007 15:21
     

    HelaF tak to ti teda nezávidím, já jsem s některými kameny nemohla ani pohnout. Valili jsme je s přítelem a jen čekali komu to spadne na nohu grinning smiley . Nohy jsem si uhlídala, ale prsty na ruce ne. Hodila jsem jeden kámen na káru, ale bohužel tam, kde byla moje ruka (naštěstí v rukavici), takže mi zůstal prst mezi dvěma šutry angry smiley . Měla jsem ho tam pěknou dobu uvězněný, než přiběhl přítel, protože jsem s jednou rukou nemohla s tím šutrem ani pohnout. Statečně jsem si to obrečela, ale k doktorovi jsem nešla, neboť jsem měla za několik dní jet na víkend do lázní a nechtěla jsem jet se sádrou či protézou na prstě, to bych si to neužila. Takže je to tři týdny a prst mě bolí pořád.

     

    HelaF dodej prosím fotky, jak budeš dál s těmi kameny nakládat. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 11.05.2007 15:26
     
    Helo, pak to bude určitě pěkný, zatím to vypadá spíš na pěknou dřinu eye popping smiley grinning smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 16.06.2007 18:34
     
    05o7 045.jpg
    Další fotografie:

    Kameny všech tvarů a velikostí máme v okolí spoustu. Kousek nad náma u lesa je starý lom, ale už se v něm naštěstí kámen netěží. Vzpomínám si, že jsem poslední výstřel z lomu slyšela v r. 1971. Od té doby lom postupně zarůstá a uprostřed se udělalo jezero se spodní vodou. Pořád tam lidi chodí pro kameny a pořád je jich tam dost.

    Tyhle balváče nikdo do zahrady neodvalí, a to je dobře, čím bych se cestou po lese kochala, když by všechno bylo zašitý v cizích zahradáchgrinning smiley , ale přiznám se, že bych alespoň jeden brala. Ty porostlý mechem, taky nejsou k zahozenígrinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.