středa 24. dubna, 20:56 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Dekorace květináčů

Datum: 26.03.2008 08:17
 

Kdybyste měli nějaké nápady jak dekoravat květináče - jak od těch nejjednodušších (pro malé děti nebo něco, co by zvládly s rodiči) až po nějaké složitější a hlavně za co nejméně peněž (pokud možno ne ubrousky) tak s nápady sem please smiley 

 

Mám třeba tuhle knížku, ale řekla bych, že jsou tam docela složité postupy a hlavně dost vysoké finanční nároky na materiál sad smiley

 

 

img_191001_main.jpg
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 25.09.2009 20:28
     

    Holky, s tímhle se obraťte na Andoru. Ta se s tím hodně zabývala

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dekorace květináčů

     
     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 26.09.2009 17:37
     
    100_3120.jpg
    Další fotografie:

    Irisko, to jsem psala já s tím lepidlem winking smiley . Zrovinka jsem hledala tu diskusi, abych mohla odepsat Věrce, jak je to s tím lepidlem.

    Dávám podkladovou barvu - nechám zaschnout a na to nanesu Hekules. Osvědčil se mi mnohem víc než krakelovací lak a je to levnější winking smiley. Herkules nanáším neředěný!!!! Nechám lepidlo dobře zaschnout a nanesu barvu. Měla by být svetlejší, nebo tmavší, aby praskací efekt vynikl. Nemusíte se s Herkulesem bát, jen barvu pořádně a silně naneste. Není to jako s krakelovácím lakem, kdy po nechtěném opětovném přetření barvou na tom samém místě se prasklinky neobjeví.

    Obrázek z ubrousku dávám jen potištěnou část. Nakonec přetřu lakem. winking smiley

     

    A pár mých květináčů na ukázku.

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 26.09.2009 17:38
     
    100_5513.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
  • Autor: Simi
    Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 26.09.2009 18:07
     

    Loty, krása. thumbs down

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 26.09.2009 19:00
     

    Lotynko jsi moc sikovna, ty kvetinace vypadaji skvele! thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 26.09.2009 19:07
     

    Loty to je úžasný.....fakt jsi šikulathumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 26.09.2009 20:14
     

    Lotynko, květináčky máš fakt moc krásné thumbs down . Taky jsem si je dřív polepovala (Herkules jsem tedy nepoužívala, to jsem neznala), ale po osázení kytičkama se mi zalévaním postupně na barvě dělaly bublinky a barva se začala odlupovat. Tobě se to nestává nebo to máš nějak pořešené?

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 27.09.2009 08:19
     

    Díky všem za chválu stydlin smiley flower smiley.

    Peefko, do květináče vkládám umělohmotný květináč ve kterém je rostlina zasazená, takže malovaný květináč s hlínou a vlhkem nepříjdou do styku thumbs down winking smiley.

    A přiznávám, že jsem měla na balkoně letos v létě pažitku v nepřelakovaným květináči a samozřejmě to přežilo. smoking smiley

     
  • Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 27.09.2009 21:58
     

    love smiley love smiley love smiley Lotynko ten růžovej s medvědama je boží thumbs down thumbs down

    já taky na ubrousky používám herkules a jsem spokojená - za pár peněz hodně muziky thumbs down

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 27.09.2009 23:35
     
    img_7548.jpg

    ... no moc hezké, jaksi tomuhle krášlení - ač se mi moc líbí - stále odolávám, je to na mě moc přepečlivá práce winking smiley , ale tady jsou mí noví opeřenci, ty se jen tak zapichnou, akorát necvrlikají....

     
  • Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 28.09.2009 17:13
     

    Ilko, ptáčci jsou super thumbs down - asi se pokusím o jejich výrobu a použiju na zahrádce grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 28.09.2009 17:23
     

    Lotynko, parádní květináče! Budu to muset zkusit. Už jsem pochopila, že budu potřebovat lepidlo herkules. A co barvy, jaké používáš? A ještě jeden dotaz, někde jsem slyšela, že to lepidlo (tedy ten krakelovací lak) se musí nanášet jedním směrem a pak ta barva na něj zas příčně přes tahy lepidla, je to tak?

     
  • Status:

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 28.09.2009 20:14
    Hodnocení fotografie "Dekorace květináčů": 5
     

    Spike s tím krakelováním ti neporadím to jsem ještě nezkoušela, nicméně se podělím o můj postup s dekorováním:

    pokud mám květník klasický hliněný, tak mu dopřeju dva nátěry balakrylem (základem je bílá barva a tónuju ho klasickejma tónovačkama) no a pak si herkules naředím malinko vodou a lepim ubrousky. když to pořádně zaschne, tak to ještě jednou přetře tim herkulesem a mám hotovo - herkules vytvoří tranparentní a voděodolnou vrstvu, takže už se nemusíš zabejvat nějakým následným lakováním apod. no a stejnej postup používám na květníky již glazované....

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 07.10.2009 01:01
     

    Teď je v časopese Receptář zajímavé zdobení květináče. Je polepený lehce zmuchlaným toaletním papírem. Místy je pod jednou vrstvou papíru omotán provázek a pak je to natupováno barvou. Výsledek je zajímavý. Věra

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dekorace květináčů

    Datum: 07.10.2009 06:35
     

    a helemese, já mám Receptář už přes týden doma a ještě jsem do něj nejuchla. Teď si budu muset udělat čascoffe smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.