čtvrtek 28. března, 23:37 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Čtete příbalové letáky u léků?

Datum: 08.01.2008 15:02
 

Já jo. Zvláště nežádoucí účinky bývají mnohdy pikantní. Teď beru antibiotika Duomox a klidně mne můžou potkat trávicí obtíže (i svědění v řitní oblasti), otok obličeje a krku, dušnost. Dále zvýšený sklon k plísňovým onemocněním a vzácně i zánět ledvin.

Docela uklidňující čtení. eye rolling smiley grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 08.01.2008 17:25
     

    Čtu, Moni. Minimálně abych se cítila klidnější, díky příbalovému letáku totiž vím, že když se mi udělá ještě víc šoufl, nepřitížilo se mi, to jen léčiva začala působit. grinning smiley

     

    Svědění v řitní oblasti, no to je mi teda nežádoucí účinek grinning smiley thumbs down grinning smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 08.01.2008 17:30
     

    Také čtu, abych věděla, co mne během léčby ještě čeká grinning smiley .

     

    Moni....a už tě svědí prdítko?grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 08.01.2008 17:33
     
    Taky čtu,ale tak skvělý vedlejší účinky nikdy nemámsad smiley Moni,jestli to svědění nebude následek plísnígrinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 08.01.2008 17:34
     
    čtu vždy a přiznám se, že několikrát v životě jsem z tohoto důvodu léčivo ani nepožila sad smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 08.01.2008 17:46
     

    Zatím nic...mám za sebou zatím jen 4 pilule. Na svědění jich asi ještě pár musím spolknout. grinning smiley To se bude muž divit, až budu vrtět zadkem na židli... grinning smiley aby si to mylně nevyložil, že jo.

    Nedávno jsem četla vedlejší účinky Ritalinu...to mívají děti na zklidnění při ADHD a pod. TTo je taky pěkný driák. eye rolling smiley

    Vedlejší účinky

    Obvykle hlášené vedlejší efekty Ritalinu jsou[2][3] problémy se spánkem (což může vést sekundárně k dalším problémům), ztráta chuti k jídlu (proto je také Ritalin někdy používán pro léčení obezity), deprese, podrážděnost, bolesti břicha, bolesti hlavy, sucho v ustní dutině, rozostřené vidění, nevolnost, závratě, otupělost a motorické tiky nebo třesavka. Až 5 % dětí zažívá halucinace, které často zahrnují červy, hady nebo hmyz[4].

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 08.01.2008 17:51
     
    Já je tedy občas pročtu, ale někteří by to měli mít zakázaný, jako moje švagrová. Má pak zbytečně divoký spaní.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 08.01.2008 18:14
     

    sad smiley ..v podstate by sme mali spolahnut na lekara, ze nam predpise pre nas ten najlepsi liek..

    Lenze - na druhej strane kazdy sme iny ....a tie vedlajsie ucinky naozaj mozu byt niekedy take, ze u niekoho mozu vyvolat aj vazne zdravotne problemy...( dokonca aj jedna tabletaangry smiley ohrozit zivot..)

    -a este horsi je pripad, ze mnohi lekari neberu pacienta "komplexne ...a predpisu "svoj" liek bez ohladu na to, co uziva okrem toho napr. na ine vazne ochorenie...

    Takze az tak by som pribalove letaky nepodcenovala... Hlavne pokial sa beru niektore lieky dlhodobe a este k tomu viacere, alebo nie celkom bezne... ..Priznam sa, ze napr. v pripade manzela vyhladavam dokonca podrobnejsie informacie na nete a ... UF - veru dobre, ze sme to robili, lebo niektore problemy po konzultacii s lekarmi sa nakoniec "doriesili"( nevhodne kombinacie lieciv)..

    winking smiley ..ale svoje "lieky" zvycajne necitam, az ked "musim"...lebo fakt tie vedlajsie ucinky v pribalovych letakoch byvaju casto hrozostrasneeeeee...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (08.01.2008 18:18)
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 08.01.2008 18:15
    Hodnocení fotografie "Čtete příbalové letáky u léků?": 5
     

    Já jsem na tom jako Anavi. Čtu a některý pak ani nezačnu brát, protože mě vyděsí vedlejší účinky. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 09.01.2008 12:57
     
    Pamatuji si, jak jsem se kdysi svěřila dr. na gynekologii, že už pátý měsíc těhotenství téměř bez přestání zvracím. Tak mi na to napsala nějaké čípky, já četla návod a tam se psalo: ve druhé polovině těhotenství užívejte tento lék je ve zvlášť výjimečných případech. No tak to jsem si řekla, že se radši uzvracím do bezvědomí smiling smiley, než abych takovej sajrajt brala sad smiley thumbs up
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 09.01.2008 21:56
     

    Ctu. a docela peclive, u nekterých léku dokonce koukám i na internet.

    Taky mi doktorka predepsala masticku na atop. exem pro kluka, mel to tenkrát na ocních víckách a na internetu stálo, ze se to v zádném prípade nemá pouzívat na oblicej a ze to muze vyvolat dalsí alergie. Tak jsem mu nedala vubec nic a vyhojilo se to.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 10.01.2008 07:19
     
    jednou jsem přečetla a z těch vedlejších účinků se mi dost přitížilo,pak jsem neměla odvahu vůbec ty léky brát.thumbs up
     
  • Status:

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 10.01.2008 07:52
     
    Ke slivovici žádnej příbalovej leták nedávaj.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 10.01.2008 09:57
     
    Honzo, ta je neškodná v jakémkoli množství! winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čtete příbalové letáky u léků?

    Datum: 10.01.2008 10:10
     

    Taky čtu a když se mí kontraindikace nelíbí, tak to neberu. sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.