pátek 29. března, 16:40 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Co z taveného sýru

Datum: 12.02.2007 19:40
 
Tak jsem dneska vyfasovala v práci jako sponzorský dar asi 15 velkých krabiček taveného sýru a nevím co s ním. Udělám určitě sýrovou pomazánku, ale co by z něho ještě šlo?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 12.02.2007 21:02
     
    Možná by z toho šla udělat nějaká sýrová omáčka na těstoviny.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co z taveného sýru

     
     
  • Autor: helen
    Status:

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 12.02.2007 23:10
     

    Já znám dobrou polévku.

    Do vařící vody tavený sýr,na kolečka párek nebo klobásu a na konec kostku vývaru.

    Je dobrá a sytá.

     
  • Status: expert

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 12.02.2007 23:43
     
    Libi rozpustit v troše mléka nebo smetany, okořenit je to skvěké na špagety jak psala Vladka
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 13.02.2007 10:52
     

    Dámy pravdu (jako obyčejně) mají, za tu omáčku hlasuji! A pokud si nepotrpíš na čistě smetanovo sýrové, doporučuji pokrájet do ní pár rajčátek (právě tyhle nanicovaté "zimní" se s tím dobře snesou, dvě nepříliš výrazné chuti ve výsledku sloučeny v jemný tón), přisypat něco bylinek a klidně i ten česnek tam vrzni (ale nenutím a pokud ano, spíše v množství delikátním), trošku podusit, aby se rajská spustila spolu s omáčkou winking smiley a zůstaly z nich jen slupky, a promíchat s těstovinou, nejlépe velkolepého tvaru. V nouzovém režimu se dá sýr rozpustit klidně i v troše vody, chce to jen silnostěnnou nádobu, aby se to nepřipékalo hned zkraje, další vláhu dodají pak rajská. Když to není chuťově úplně akorát, vybalancovat troškou soli, nejlepším přírodním zvýrazňovačem chuti, kdepak nějaké masoxy! (Samo je také používám,  grinning smiley.)

    PS. Tak z taveňáku, to mám obzvláště ráda česnekovou pomazánku na jednohubky, jen česnek a ten sýr, navrch pochopitelně příslušné ozdoby v podobě oliv, vlašských ořechů, kousku papriky (..) anebo nic. Normálně to moc normálně nedělám grinning smiley, neboť to není ekonomicky atraktivní podnik, ale takový sponzorský dar by mě k tomu jistě zlomil! grinning smiley

    Celkově mě ovšem nic kloudného nenapadá, a tak ničím novým nepřispívám, pouze vychvaluji do nebes již uvedené - neboť ta polévka se mi také líbí!

     

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 13.02.2007 17:32
     
    někdo to dává i do bramborový kaše, ale tolik kaše asi dělat nebudešgrinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 13.02.2007 18:30
     
    Já dávám taveňák do rybičkové pomazánky. winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 02.03.2007 14:42
     

    Bramborovou kaši dělám často a "zařvou" do toho 2-3 trojúhelníčky, takže my máme spotřebu taveňáku slušnou smiling smiley.

    Zkus prolítnout nějaké servery o vaření, určitě tam bude spousta receptů na nějaké pomazánky. JInak mě opravdu nic víc nenapadá.

    Tu polévku z taveňáku dělala moje kolegyně dost často, říkala jí francouzská polévka a její děti se po tom prý mohly utlouct. Já ji zkoušela jen jednou, osmahla jsem do toho houstičky, ale že by šla na dračku, to ne. Možná ji neumím tak dobře.

    Mě chutnala, ale nerada vařím jídla, která jsou jen pro mě.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 13.10.2007 17:05
     

    přihazuju ještě jeden recept

     

    Sýrové tyčinky z taveného sýra 

    Složení:
    200 g polohrubé mouky, 200 g taveného sýra, 200 g tuku, sůl, kmín, asi 4 lžíce mléka, hladká mouka na rozvalování těsta, vejce na potření; paprika a tvrdý sýr na posypání

    Příprava:
    Tavený sýr rozstrouháme do prosáté mouky, rozsekáme tuk, osolíme, okořeníme, přilejeme mléko a těsto zpracujeme. Necháme v chladnu asi hodinu, pak rozválíme na 5 mm silný plát a rozkrájíme na tyčky 1,5 x 6 cm. Potřeme vejcem, posypeme a pečeme v dobře vyhřáté troubě.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Libi (13.10.2007 17:06)
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 13.10.2007 17:22
     
    z taveného sýru dělám občas omáčku na špagety,ale nejlepší sýrová pochoutka je česneková pomazánka/na jednohubky s ananasem/mls smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 13.10.2007 17:25
     

    Robievam zapecene chlebicky:

    1 krabicka taveneho syra, priblizne 6dkg masla, 1 trochu korenia "Bylinkove maslo", vymiesat, hrubsie natriet na krajicky chleba , dat na to 1-2 platky sunky, narch nastruhat tvrdy syr ( alebo staci aj 1-2 platky porcovaneho) , poukladat na plech vystlany papierom na pecenie, supnut do truby a zapiect do zlatova...

    Zapecene chlebicky ozdobit koleckami paradajky, papriky, uhorky....podla chuti

     
  • Autor: Atevi

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 14.10.2007 13:30
     

    Já dělám sýrovou omáčku s nivou a s kuřecím masem na těstoviny mls smiley

    V pánvi orestuju na kostky nakrájené kuřecí maso na troše oleje, pak podleju a chvíli podusím. Pak přidám nivu a 2 kostky taveňáku. Všechno nechám rozpustit, pokud by byla omáčka moc řídká, přidám ještě jednu kostku taveného sýra. A to je vše, nekořením ani nesolím, niva to udělá za mě. Na talíři posypu pažitkou, vypadá to efektně a je to rychlé. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Atevi (14.10.2007 13:32)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 15.10.2007 23:36
     
    Keria, Atevi: to zní dobře !!!! mls smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 16.10.2007 08:46
     

    Anavi..ale aj dobre chutna mls smiley , taketo chlebicky obcas podavam navstevam - dopredu si ich pripravim, odlozim do chladnicky.... a ked idem podavat, tak len strcim do truby ...a ozdobim zeleninou...

    Je to zaujimavejsie ako len obycajne oblozene chlebicky - ma to vzdy uspech...

     
  • Autor: gaga
    Status: začátečník

    Re: Co z taveného sýru

    Datum: 09.11.2007 10:13
     

    Umíte někdo omáčku z nivi?smiling smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.