čtvrtek 25. dubna, 04:19 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

Datum: 30.11.2007 13:46
 
Já to dnes ne přímo schytala za plněné papriky, minule se nezdála omáčka (rajská, prý má být paprikováeye popping smiley ) a dnes se nezdála rýže v masové náplni. Jak to děláte Vy?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 13:51
     

    Jájo...já rýži do masa v paprikách také nedávám...ale v jídelnách mi to docela chutnalo.

    Hele, nás je hodně a každýmu nešmakuje něco jinýho, takže už to neřeším...uvařím a kdo nechce, namaže si chleba. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

     
     
  • Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 13:53
     
    grinning smiley skvělé řešeníthumbs down U nás se ta rýže dávala vždycky už babička to tak dělala, takže dáváš jen čisté okořeněné mleté maso?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:08
     
    Jájo...jo. Pár předků mám z Balkánu a tam (prý) bez rýže. Do mletého masa dám hlavně čubricu. Jo a omáčku také moc neděláme, jen ty vnitřky z rajských plus výpek.
     
  • Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:12
     
    U más to musí být s knedlíkemgrinning smiley takže hodně omáčky. Takhle jak píšeš Ty nám to dělali v jídelně a říkali tomu zapečené plněné papriky byly s bramborem a jen trochu šťávy byly skvěléthumbs down thumbs down thumbs down
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:15
     

    Jájo...my také s bramborama a nebo jen studené s chlebem. thumbs down

    Jo a co ještě dělala ,,maminka´´ jinak? Nekořenila! Čili já musím kořenit až na talíři. eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:18
     
    Je toho víc, teď momentálně mě nic netrápí hiiii, však já si vzpomenugrinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:18
     

    My jsme doma dělali běžně svíčkovou z králíka, mmch moc dobrá! mls smiley Jednou jsem to nachystala pro manžela a myslela jsem, že ho z toho rovnou klepne! grinning smiley Prej králík na smetaně, svíčková z hovězího a ať mu v tom nedělám maglajs. Jenže já svíčkajdu stejně většinou od doby "šílených krav" dělám z vepřové pečeně. Tchyně taky, jen je srab a bojí se to synáčkovi říct, ten asi žije v bláhové naději, že je to hovězí! Stejně ji jednou prásknu grinning smiley

     

    No a z čeho jsme měli světobornej problém, to bylo maštění a cukrování jakýchkoli sladkých jídel. U nás bylo zvykem cokoli polejt máslem, navrch teprve cukr, skořici, strouhanku nebo mák. U manžela obráceně - nejdřív cukr a to ostatní a potom prolejt máslíčkem a rozňahňat. To první vypadá estetičtěji, to druhý líp chutná, čili jsem se přeorientovala grinning smiley mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:20
     
    A potom - asi jak jsem z chudší rodiny winking smiley grinning smiley - jsem zvyklá téměř ke všemu jíst chleba suchej, když už je teda něco s chlebem: obalované houby, lečo atd. Manžel si dává ke všemu na chleba máslo. Už jsem si zvykla a másluju taky smiling smiley.
     
  • Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:24
     

    Jééé holky už jsem si vzpoměla, já před obalováním pepřím řízky hiiii, to byla kalamita když to po 20 letech vyšlo najevo zkazila jsem 20 let řízků, pořád prý nevěděl proč nejsou dobré hiiiiii a přitom bašti ani nedutal. To bylo diskusí s kamarády málem jsem zkončila na hranicieye popping smiley

    . Myslím už jsem to psala na Liv., ale zkuste to jsou lepšíthumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:28
     
    jajo, tak vepřové já pepřím téměř vždy, aby byly takové pikatnější. Já zas měla průšvih, když se asi po dvou letech manželství dozvěděl, že je nepepřím a TÍM TO BYLO, že NEBYLY DOBRÉ! Cha - vyměníme si chlapy!!! winking smiley
     
  • Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:31
     
    Cha přistihly jsme je hiiiiii, oni totiž nevědí co chtějí a nedají pokoj dokud to nedostanougrinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:47
     
    Jájo, také dělám bez rýže a v omáčce. Dělám je v troubě a ještě tam hodím třeba 3,4 papriky samotný, právě aby to dostalo víc ten paprikovej šmak... winking smiley
     
  • Status: expert

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 14:48
     
    Já se nebráním inovacím, ale já je s rýží milujumls smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Co Vaši blízcí nejedí a nebo to maminka vařila jinak?

    Datum: 30.11.2007 16:04
     

    Mona napsal(a): ------------------------------------------------------- > Jájo...jo. Pár předků mám z Balkánu a tam (prý) > bez rýže. Do mletého masa dám hlavně čubricu. Jo a > omáčku také moc neděláme, jen ty vnitřky z > rajských plus výpek.

     

    Mončo, tak to se divím, asi známe každá jinej kus Balkánu smiling smiley grinning smiley

     

    Svekrva (máti) to dělala tak, že myslím na cibulce podusila mletý maso, okořenila jak je třeba, a přidala několik hrstiček proprané (ježíšmarjá, je propraá česky? teď jsem fakt vedle! eye popping smiley ) rýže a chvilku dusila.

    Pak touhle směsí naplnila papriky a uzavřela kusem rajčete nebo plátkem brambory. Podlila a dala do trouby.

    Taky žádnou rajskou, jen omáčku, vzniklou vlastně z tý vody a výpeku + chleba.

     

    Jo, a vegetit, vegetit a vegetit (myslím Podravku) grinning smiley mls smiley mls smiley mls smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.