středa 24. dubna, 01:27 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co vám nepřežilo letošní zimu?

Datum: 07.04.2011 22:26
 

Tak jak jste na tom? Máte nějaké ztráty?

 

Mě hlavně mrzí ty vřesy, vypadají opravdu na vyhazov.

Pak mi vymrzly obě šalvěje, jedna léčivka a druhá kvetla růžově ( názvy nevím ).

Dost mi vymrzly i astry ( aster alpinus ) a některé třapatky. Ale ty jsou pokládány za krátkověké trvalky.....

Taky jedna hortenzie ( ale stejně kvetla zmetkovitě ), tak šla dnes ven. A růže jsou taky kaput. Zbyla mi jedna New Dawn. Ale měla jsem jen 4.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 19
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 07.04.2011 23:27
     

    Ještě tomu dávám šanci. Co vypadalo před týdnem kaput, tak se začíná probouzet. Ovšem dneska je tu taková vichřice, že jsem zvědavá, co ráno z těch probouzejících kytiček zbude confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

     
     
  • Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 06:08
     

    Mně odpadly 3 polštářové phloxy, ještě je nechávám, jestli zespodu neobrazí.Ale zdá se, že lysimachia clethroides to má za sebou, té je mi líto, kvetla celkem dost dlouho. Kaputo je i podzimní sasanka Whirlwind, loni sazená....Hortenzie jsou vcelku v pohodě, nevidím lézt tři lilie, ale mají ještě čas. Denivky jsou všechny v pohodě, dlužichy taky obrážejí, dokonce i hodně pozdě sazené chryzantémky vypadají, že se možná vzpamatují...Našla jsem i jednu obrážející rudbeckii Cherry brandy, co jsem si myslela, že je k. o. ..Asi ta příroda chce fakt to svoje.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 07:36
     

    už zase je omrzlá (jako každoročně, to znamená cca 5 let) hortenzie velkolistá, vyráží odspodu = nepokvete. Asi půjde angry smiley

    Zbytek uvidíme, nechám tomu čas.

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 12:25
     

    Vřesy po zimě vypadaly úděsně, teď začínám mít takový neurčitý pocit, že se začínají lehce zelenat, aspoň některé z nich. Odešla mi krásně rozrostlá Sagina, floxy, zakrslý modřínek (ale ten byl špatný už na podzim) a jedna nádherná bohyška s šedostříbrnými listy. Ostatní bohyšky už pučí, tahle ani náhodou....

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 12:50
     

    Já dopadla stejně jako Gabča. Skoro stejný sortiment.

    Evito, bohyšce dej čas. Nepučí všechny stejně. Mně zatím taky lezou jen ty obyčejné, ale ta šedomodrá taky ještě ne.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 12:59
     

    mě letos nepřežila levandule a trává od Hespy sad smiley obojí vloni přečkalo na balkoně zabalené do bublinek a letos ne angry smiley

    Ale jinak to vypadá, že hortenzie, clematis a venkovní ibišek na vysočině v poho přezimoval a dokonce všechny ty mini venkovní ibišky od lady se začaly také už zelenat love smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 13:02
     

    Vážně? love smiley No to je příjemná zpráva. Já žila v domnění, že bohyšky lezou tak nějak stejně. Jo a levandule mi ještě chcípla, to jsem zapomněla.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 13:06
     

    Nee hosty lezou jak noty na buben, třeba plantaqinea až začátkem května, takže ještě nic nezatracuj:-)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 15:12
     

    už jsem vykopla 3 růže, další 2 se mi taky nelíbí, skalkový brambořík loni sazený je taky fuč, obě mateřídoušky to maj za sebou. Vřesy asi 3 jsou rezatý. Kapradí taky nevím zda se zmátoří. Nějak moc se nechce hořci kvést, je taky zrzavý. karafiátky jsou taky na půl suchý. Hebe mám dvě a obě OK.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 15:14
     

    Na kapradí je spousta času nejanči, mě kytky co už jsem oplakala po deštíku zázračně ožily , s vyhazováním si dej na čas :-)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 15:16
     

    kapradí lonskou zimu bylo pořád zelené, to jsem se divila a letos zrzavý. nechám ho být, snad se vzpamatuje

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 15:22
     

    Já ho na podzim vždycky ošmikám a teď mi ze země čouhají holý brambory :-), asi je to jiné kapradí, ale vydrž

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 15:40
     

    Kapradí mi vždycky úplně zmizí. Resp. zůstane jen seschlá "mrtvolka". Pak se zase - poměrně pozdě - objeví. smiling smiley Dala bych mu šanci, irisko.

    Kytkám vůbec nerozumím, ale Jaju podpořit musím. smoking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 15:50
     

    Holky nejancete, vyckejte. Jeste to muze vyrazit. nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.