čtvrtek 28. března, 17:19 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sagina subulata

Datum: 15.05.2007 21:53
 

Nalákala mě Keria, tak jsem sháněla a sháněla, až jsem sehnala. Zatím jsem koupila tři zlaté a dvě zelené a zkusím je dát někde pod rododendrony a azalky jako okraj záhonu. Keria, myslíš, že se to bude k těmto rostlinám hodit? Zatím moc nemám představu, jak to bude vypadat, až se to pod nimi rozroste... Ale tím bych se potom vyhnula i mulčování rododendronů, když to nemají moc rádi a rozhrabování kůry psem smiling smiley. V zahradnictv mi řekli, že se rozrůstá dost rychle, tak uvidíme.


Sagina subulata Aurea

Klikněte pro zvětšení Nízká kobercová skalnička s velmi jemným a hustým olistěním, výška 2-5 cm. Jarní přírůstky jsou žluté. Květy drobné bílé. Slunce až polostín, vlhčí písčitá půda. Ideální pro vyplnění skalních štěrbin a mezer.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 21:58
     
    Keria: jak vypadá v zimě? je také zelená?
     
  • Autor: Reklama

    Re: Sagina subulata

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 22:06
     

    použití

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 22:11
     

    Není to nádhera? smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 22:20
     

    Počkejte, že já vás pro ni nadchnu jako pro rozchodníky smiling smileywinking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 22:23
     
    olympus 021.jpg

    Ano - celorocne zelena...smoking smiley

    Ak chces zaplnit vacsiu plochu, kludne mozes rozobrat zakupene trsy na mensie casti a tie sa potom rychlejsie rozrastu a spoja..Da sa mnozit aj tymi dlhymi vyhonkami tak, ze 3-4 spolu pichnes do vlhkeho substratu - rychlo zakorenia.

    Pri mnozeni zasypavam raselinou..a ked budes udrziavat dostatocne vlhku podu, tak naozaj rastie velmi rychlo..

    Aj ked uz je vytvoreny koberec, tak aj potom na jar a na jesen zase celu plochu zasypem tenuckou vrstvou raseliny......

    Hlavne ked je na slnku by sa fakt mala obcas plievat... lenze ja sa priznam, ze polievanie nie je moja silna stranka... hihi....ale ked su dazde, ta moja to aj tak dobehne . Zajtra sem dam fotku ako sa mi po minulotyzdnovom dazdi pekne zaplnuje plocha vedla terasy...

    ----------------

    Dodatocne pridavam do temy obrazok, ktory predpokladam ze Anavi vtedt oslovil....smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (11.04.2010 16:07)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 22:26
     

    ... a další koberce smiling smiley

     

    [www.derkleinegarten.de]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 22:44
     

    Keria: myslíš, že by to šlo mezi ty azalky a rododendrony? Je to záhon, kde jsou tyhle rostliny a ještě hosty, které zalezou, takže na podzim a v zimě a vlastně i brzy zjara je ten záhon dost prázdný, tak bych ho takhle "ozelenila". Jen nevím,zda se to tam bude hodit confused smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 22:56
     

    hm... ak by si sa snazila ju pouzit ako podrost pod kriky alebo ine hustejsie rastliny, tak to by sa asi jej velmi nedarilo...ale do predpolia - teda pred ne - by si ju kludne mohla dat...

    A u mna rastie nielen na slnku, ale aj na jednom dost tienistom mieste , kde sa sama "vopchala"...ale tam sa spojila s machom a tak to su take ozajstne machovo-machovickove "koberce"..( skusim aj to nafotit - zajtra- ak vsaj najdem nejake nahradne baterky do fotakuconfused smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 23:26
     
    Keria, já to chci do toho místa spíš jako obrubu těch záhonů, takže by so nejspíš šlo (není nutný, aby se to zapojilo do celistvé plochy). Navíc jsem četla, že snese polostín, takže stanoviště by to pro ni bylo snad dobré.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.05.2007 23:59
     
    Prvykrat som sa so saginou stretla pred 20r. u jedneho stareho pana - fantasticky zahradnik !!!, ktory ma dost vela naucil a tiez dodnes mam od neho plno rastlin v zahrade....a prave on mal tiez obruby zahon zo saginy..Ucil ma, ze sa ma obcas jemne prislapavat, aby sa dobre uchytila o podlozie a bola husta....Okraje tej obruby zo saginy udrziaval normalne nozom - orezaval vsetko co prerastalo...On mal zahradu velmi nadhernu - taku ornamentalnu - typ francuzskych zahrad...a pestoval tam aj vysoke juky a plno dalsich zvlastnych veci...
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 16.05.2007 00:05
     
    Keria: mě to dá ještě hodně práce, než bude nad mou zahradou někdo takhle vzdychat grinning smiley winking smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 16.05.2007 23:46
     
    2007-05-16 003.jpg
    Další fotografie:

    Toto je plocha medzi terasou a chodnickom...prazi tam slnko od desiatej do vecera..Robila som to pred rokom, t.r. som doplnila este dalsie male namnozene hebe a santoliny...Pravy okraj este stale nie je zatiahnuty, je tam moc sucho a potrebovalo by to castejsie polievatsmoking smiley

    Druhy obrazok je v tieni pri plote - smerom na sever - tam sa dostala sa rozsirila uz sama a rastie aj bez pomoci...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 17.05.2007 09:13
     
    na okraji je trávnička????
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 17.05.2007 21:58
     
    07_2006.jpg
    Ano, je to travnicka..sadila som ju tam aby som "zjemnila" okraj dlazdic, ktore su polozene sikmo..na druhej strane chodnicka je nizka chryzantema.. Mam tam totiz natahane snury na pradlo, preto tam musi byt vsetko nizke...
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.