čtvrtek 28. března, 19:26 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co vám kvete v únoru?

Datum: 08.02.2016 10:46
 
img_6506.jpg
Další fotografie:

Dnes jsem byla v tom bahně juknout



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (25.02.2017 13:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 04.02.2021 19:53
     

    hmm- vyhrožují , že přijde ?? Bestie z východu'' nevím , který idiot ten název vymyslel , ale má hodně mrznout . . listí ještě nechej . nono smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám kvete v únoru?

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 04.02.2021 20:02
     

    Máš je překrásné. thumbs down Cin. S. by měla mít trochu žluté v květu, o tu jsem přišla, květ byl nádherný. Na 4tém obr. bych typla Shoo. Star, ta je tady taky tak nakvetlá, už postavení listů je jiné, je taková dravější než jiné . Podle fotek u mě asi tak týden zpoždění. Já teda počkám se stříháním listů, i když třeba Merlinovi by to prospělo, vloni už byl fiknut. Hlásí kolem -10st, což by jim nemělo vadit, ale přece jen je to ochrání. Mám už připravené kartonové krabice, příp. přikryju ty nejvíc opoupatované, třeba trochu zachumelí winking smiley . Ještě se prosím zeptám, máš ICE Red tmavou, přemýšlela jsem do velkého květináče na slunce, myslíš, že by to zvládla? Moc se mi u nich líbí listy smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 04.02.2021 20:45
     
    img_20210125_131932.jpg

    Žádné velké kvetení, jen sem tam mezi listy něco vykoukne. Už od podzimu. Přitom loni kvetla až někdy v březnu. Předtím se asi usazovala. Tak jsem zvědavá, kdy vlastně pokvete.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 04.02.2021 21:15
     

    Aleno, mám ji v záhoně. Aspoň si to myslím, že ji mladá koupila, když nebyla Anča. Myslím si, že by vydržela slunce, pokud by to nebyl úplně úpal. Ale co by asi nevydržela je ten květináč. Já nacpu do květináčů leccos, tady by se mi líbilo dát ty klopící někam nahoru do květináčů. Taky bych tím vyřešila i místo eye rolling smiley grinning smiley ale nejsem si jistá květináčem. Fous je nedoporučuje. Někde jsem od něj četla nějaký článek o čemeřicích a tam o tom píše, že tam nejsou dvakrát šťastné. Protože mají dost velké kořeny, což je pravda, když jsem jednu starší dolovala. A vzpomněla jsem si na to, když jsem byla v tom zahradnictví, jak o něm psala Berda, že tam měli velké květináče. Jela jsem se tam přece podívat a rostliny kvetly, to je pravda, byly velké ale nevypadaly tak úplně zdravě. Co určitě vydrží, to už vidím kolik let, je místo, kde je mají v Hortisu. Určitě si to uvědomíš. Mají před celým krámem takové dlouhé jakoby postavené koryto. Tam jim jdou moc dobře.

    Stříhat teda zatím nebudu.

    Manco, později budou potřebovat ostříhat všechno to listí jak v něm kvetou. Jednak budou květy líp vidět. Druhak to potřebují, vyrazí jim nové listí. Ve starém se může držet hniloba.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 04.02.2021 22:25
     

    Teď jsem brouzdala na netu v cizině, ohledně čemeřic a popisovali, že by se měly listy stříhat při výšce 10 cm puku. Doporučovali hnojit už od února. Je fakt, že tou vodou - sněhem by se to dostalo do kořenů a byla by síla na hodně květů a růst. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 04.02.2021 23:21
     

    Já vím, musím ostříhat. Chtěla jsem aspoň půlku třeba těch nejhorších. Ale furt hlásí nějaké mrazy. Jednou omrzly, je to tak nejvýš pět let. Sousedka mi je pak vyrývala, ani jsem nevěděla, co si odvážím.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 05.02.2021 00:13
     

    Regi, krasne ti uz nakvetaji. U mne se chystaji 3 plnokvete a jedna orientalka.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 05.02.2021 12:47
     

    Ale to bahno stálo za to, nádhera thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 05.02.2021 20:56
     

    Kiko, pak se poděl o foto. Jen po předpovědi počasí na příští týden mám důvodné obavy, aby to nedopadlo jako asi před pěti lety. Krabice už taky sbírám. Ale všechno nemůžu přikrýt. A možná bys měla taky něco nachystat. Plnokvěté bývají ještě o něco choulostivější.A mají to být jen dva, tři dny.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 06.02.2021 08:52
     

    Regino, ty tvoje čemeřice ... proč mi to děláš ? winking smiley .... Úžasňákov, nemám sílu, nemám čas, nemám místo ... Já je chci taky, ne nechci, nemám čas je opečovávat, obhlížet .... naše nigry mají taky už poupata, daleko míň než vloni (zatím), smrdutky mají taky nějaké opoždění a málo květů (můj špatný střih v létě - dědek a Tonda za zadkem) - ale semenáče všude .... asi budu muset přehodnotit priority.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 06.02.2021 09:42
     

    Regino, třeba trochu zasněží, ještě mě napadlo přehodit bílou netkankou, ty jich máš hodně vedle sebe, tam by to šlo.

    Elo, čemeřice jsou mor, zvlášť když se vyvedou. winking smiley Hybridy se ti nesemení, tj. drobná výhoda, opečovávat se nemusí, ale "očumovat" jo grinning smiley. Za mě bych doporučovala odrůdu Shooting Star, ta je taková dravější v růstu, mají Žižkovi i Lumigren, ale první ve větším květníku, což je lepší, udělej si radost, je to v téhle době potřeba winking smiley Třeba Regina doporučí jinou odrůdu, zase jich nemám tolik vyzkoušených, jsem proti ni břídil. grinning smiley winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (06.02.2021 09:59)
     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 06.02.2021 10:05
     

    Aleno, textilie mě nějak nenapadla. Dobrá rada. thumbs down Zkusím zaměstnat dědka. Aspoň na protekčním místě blízko oken. Čemeřice mám pro tu nemoc grinning smiley natahaný na půlce zahrady. Hnojením už v únoru asi člověk nic nezkazí. Srpnu rozumím. Tam je jasno. Nakonec když rozhazuju většinou Cererit v únoru po všech záhonech, tak dostaly i čemeřice.

    Eli, určitě doporučuju v téhle době udělat si radost. Nevím, jestli to menší kvetení máš střihem. Mně přijde, že se občas chovají dost nevyzpytatelně. Vloni jsem nějak zaspala a asi 4 mi napadly mšice. Nikdy jsem to u nich neřešila nebo neviděla. Napadly ale tak, že jsem si vůbec nebyla jistá, jak to s nimi dopadne.Letos jsou to ty nejvíc kvetoucí. Tak nevím. eye rolling smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 06.02.2021 10:17
     

    Se těším na tvoje kvetoucí fotky. smiling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 06.02.2021 10:38
     

    Regino, Aleno ... pro mne momentálně udělat si radost znamená .... zvládnou distančku se čtvrťákem Tondou a v pořádku, ve zdraví, odchovat nebojíácná a bezprobémová štěnda .... i tak, mít vypráno, uvařeno, nevyhnít v nepořádku .... zvládnout tři půldne týdně, co je Tonda s dědou (on je neskutečně upozaděný, ukřivděný, ublížený ... běhěm "onlajnek" , i kdyyž já jsem u toho, si nemůže pustit TV) ........ na dlouhé povídání, důležitější všem je, že ta potvora Co nás zatím míjí (ťuky, ťuk, klepy klep) ... čemeřky snad někdy, možná, asi, snad, jsou kráááásné ... ale člověk opravdu nemůže mít vše.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 06.02.2021 16:20
     

    Děvčata, máte některá čemeřice v květináči? Do kolika snesou venkovní teploty? Přeci jen to není v zemi...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.