pátek 19. dubna, 08:44 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co vám kvete v únoru?

Datum: 08.02.2016 10:46
 
img_6506.jpg
Další fotografie:

Dnes jsem byla v tom bahně juknout



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (25.02.2017 13:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 22.02.2024 16:15
     

    Betas, taky už jsem tam párkrát byla s lopatkou a přenesla ještě jinam. Tady se jim daří fakt výjimečně.

    Gabco, brambořík je bílý. Tak dva roky vypadal, že jo a ne. A najednou se rozjel.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám kvete v únoru?

     
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 22.02.2024 16:55
     

    U nás roste malý trsík sněženek před barákem. Myslíte, že si ho letos vyrýpnu a přesadím do zahrady? Ne, to zase počkám, až odkvetou, zatáhnou a už nebudu vědět, ve kterých místech přesně byly grinning smiley už to takhle praktikuji asi čtvrtý rok winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 22.02.2024 17:23
     

    cancourku musíš ho vyrýpnout v květu, jak necháš zatáhnout většina zajde, lety vyzkoušeno i odborníky potvrzeno.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 22.02.2024 17:27
     

    Cancourku, je to jak píše Jaja. Nejlíp tak jak teď kvetou vyrýpnout s balem a sázet. Na nic nečekat.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 22.02.2024 19:01
     

    Holky, to já vím, že musím vyrýpnout kvetoucí winking smiley ale pořád je dost času a najednou je pozdě grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 22.02.2024 21:32
     

    Regi, jeste, ze nevim, kde bydlis grinning smiley Tady uz mam taky zalusk na par trsiku, ale mam svoleni samozrejme winking smiley

    O presazovani snezenek v kvetu slysim poprve, to je nejaka anomalie? Presazuji behem kveteni i po a vzdy je to ok. Cancourku jednoducha rada - vyfotit si to misto. Taky to tak delam.

    A jen tak pro zajimavost - nemate zkusenost s presazovanim krokusu? Mam pocit, ze to nejak nemaji radi, vzdy jim trva nekolik sezon, nez se vzpamatuji a poradne kvetou..

    A jeste k tem snezenkam... az temer chorobne vsem cibulovinam po odkvetu odlamuji semeniky, aby se nevysilovaly... Je sance, kdyz utrham jeste ne uplne dozrale semeniky snezenek (aby se nevysilovaly az do konce) a rozhazim je po zahonu, ze semena jeste nejak dozraji a zaroven se z nich pomnozi..? Jakoze nechci, aby se soucasny trs vysiloval tvorbou semen a radsi se misto toho soustredil na dcerinne cibulky, ale zas nejak zuzitkovat i ten semenik na jina mista, kdyz uz je... A odstranujete semeniky u tech snezenek vubec..?

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 22.02.2024 21:56
     

    Betas. co se týče sněženek, nikdy jsem nic neodstříhávala. A řekla bych, že přirůstají dobře a žádným vysilováním netrpí.A když mi přijde, že trs je někde rozmnožením jak cibulkami, tak semeny, přehoustlý, vyreju a rozsadím. Samozřejmě ne po jedný cibulce. Přesazovat úplně v květu není nutný ale jak to odložím, pak už neodhadnu pořádně čas.

    Crocusy jsem nikdy takhle cíleně nepřesazovala. Nestává se mi, bohužel,že by se tak rychle množily.Ale u nich bych spíš preferovala postupovat jako třeba s narcisy. Vyndat ze země, nechat zaschnout a pak na podzim napíchat jako když člověk kupuje nové.Dělám to tak s odloženými od dcery. Ta dotáhne květníčky, které používala na truhlíky s většinou už hodně odkvetlými rostlinami.

    Jednou jsme se tu bavily o prodeji cibulek a myslím Jaja odněkud citovala, že nejlepší cibule se nechávají na rychlení ale těm rychleným pak chvíli trvá než se vzpamatují.O tom jsem přemýšlela, jak to dělá ta slečna z FB jak dávala odkaz Gabca. Kde nechává ty cibule zatáhnout a načerpat živiny. Ze zkušeností všichni víme, že většinou první rok po zasazení bývají třeba tulipány nejhezší.A jinak je to nemoc. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 22.02.2024 22:23
     

    Já se s cibulkami nevyrývám, po tulipánech nikdy nebylo co vyrývat bratři hryzci udělali své. Narcisy nechávám v zemi a měla jsem už veliké trsy, bohužel nemám tolik sil na péči o ně a tak už to taková sláva není. Ale pod okny mám záhon těch nejobyčejnějších a ty jsou tu ještě po Němcích. Zkoušela jsem jak jsou hluboko :-) byla jsem skoro v metru a cibule nikde, tak asi tak.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 23.02.2024 08:34
     

    Taky to tak dělám.. rozesazuji kvetoucí. Já to tak ale dělám i s krokusy a se všemi těmito časnými. Osvědčilo se mi to.

    jaja99 napsal(a):

    cancourku musíš ho vyrýpnout v květu, jak necháš zatáhnout většina zajde, lety vyzkoušeno i odborníky potvrzeno.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 23.02.2024 09:22
     
    392882404_373725952090639_1821936610047987564_n.jpg
    Další fotografie:

    Mně sněženky nikdy nešly. Myslím, že mají rády klid, aby se kolem nich nerýpalo. V záhonku mi vždycky po čase zmizely, ale ojevily se v trávníku, kam spadla jejich semínka.

    Teď mám docela pěkné trsy, které jsem si taky vyrýpla venku na místech, kam lidi vyvážejí odpad ze zahrad a tak tam zanesii i cibulky sněženek. A ty tam krásně vyrostly a jsou jich pěkné trsy. Před pár dny jsem tam objevila i malý trs těch větších šlechtěných, už mi zkrášlují zahradu.

     

    První krokusy už mi taky nakvétají a můj minitrs talovínů.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 23.02.2024 18:29
     
    img_20240223_181908.jpg

    Jarní dekorace,.... Když jsem naštvaná thumbs up

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 24.02.2024 15:11
     
    img_20240224_143730.jpg
    Další fotografie:

    Ahoj flower smiley Už se to začíná na zahrádce pomalu vybarvovat. smiling smiley

     

    Spike, kdybys chtěla, můžu ti talovínky dát (poslat). Myslím, že od sebe nejsme daleko. flower smiley Ale z mé zkušenosti, jakmile se ti chytnou, už se ti pak budou množit velmi rychle. Mám je na zahrádce na několika místech, minulý rok už jsem rozdávala.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 24.02.2024 17:02
     

    Kamu, to bych byla ráda. Dnes jsem si udělala výlet do Dobřichovic, kde mají park plný talovínů, a napadlo mě, že bych tam po čase měla zajet a sebrat semínka.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 24.02.2024 18:02
     
    Další fotografie:

    Jaro se blíží.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co vám kvete v únoru?

    Datum: 24.02.2024 18:03
     
    Další fotografie:

    winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.