pátek 29. března, 16:34 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: juhaj
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Co to může být?

Datum: 12.09.2010 19:20
 
Další fotografie:

Dobrý den,minulý rok jsem náhoudou koupila a zasadila několik semínek stromu názvem Čínský strom štěstí.Něco se ujalo,pár jsem rozdala a dva mám na zahradě.Jeden je malý,ten druhý ale roste pěkně a už je vyšší než já a já mám 172 cm.Manželův otec bydlí na stejné vsi co mi.Na jaře jsme si všimli,že mu u pumpy roste rostlinka.Nápadně se začla podobat stromu štěstí.Roste strašně rychle,nyní má odhadem tak 2,5 m.Od stromu,co mám na zahradě,se liší jen tím,že nemá větve.Ale listy jsou totožné,jen mnohem větší.Přikládám fotku s mou rukou,mám ruku normální,nijak velkou,ani malou.Co by to mohlo být?Děkuji za odpovědi Dana

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Co to může být?

    Datum: 12.09.2010 19:29
    Hodnocení fotografie "Co to může být?": 5
     

    eye popping smiley je to zaujímave.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co to může být?

     
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Co to může být?

    Datum: 12.09.2010 19:34
     

    Je to paulovnie plstnatá [www.profizahrada.cz]

     
  • Status:

    Re: Co to může být?

    Datum: 12.09.2010 19:35
     
    p5150800.jpg

    Jsem naprostý laik, ale mohla by to být Pavlovnia plstnatá. Vyfotil jsem ji v době kdy odkvétala, a pátral co to může být. Teď jsem se díval z balkonu a je krásně olistěná, zítra vyfotím. Je to prý málo rozšířený strom u nás v Čechách. Ale to už zjistíš na netu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Blb (12.09.2010 19:36)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co to může být?

    Datum: 12.09.2010 19:36
     

    Je to Paulovnie. Stačilo zadat do vyhledávače. Potřebuje hoooodně místa. Výživnou, středně vlhkou půdu. Na zimu zakrývat kořeny mulčem/listím

     
  • Status:

    Re: Co to může být?

    Datum: 12.09.2010 19:41
     

    Drahuš, zadat do vyhledavače můžeš až když znáš alespoň část názvu. Ale těžko můžu zadat "neznámý, nebo divný strom".

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co to může být?

    Datum: 12.09.2010 19:41
    Hodnocení fotografie "Co to může být?": 5
     

    ...a proto ji mám na dvorečku... grinning smiley grinning smiley

    Pěkné fotky... thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co to může být?

    Datum: 12.09.2010 19:51
     


    Blb napsal(a):

    Drahuš, zadat do vyhledavače můžeš až když znáš alespoň část názvu. Ale těžko můžu zadat "neznámý, nebo divný strom".

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Co to může být?

    Datum: 12.09.2010 20:03
     

    Děkuji za odpovědi a zároveň se omlouvám,že jsem omylem zadala téma zahrady na pokojové květiny.Ale vidím,že zde najdu fundované odpovědismiling smiley .Takže dál.Pokud mi paměť neklame,tak Poulovnie je i název Čínského stromu štěstí.Myslíte,že je to on?Nebo jemu podobný druh?Tchán ho chce mermomocí vykopat,že mu kořeny rozvalí studnu,bráním ho,ale netuším,jestli se jedná o vzácnost,nebo když ho vykope,bude to jen škoda krásné rostlinysad smiley .Díky za odpovědi Dana

     
  • Status: nováček

    Re: Co to může být?

    Datum: 30.06.2016 19:41
     

    Dobrý den mamka ma na zahradě stejný strom jako Vy myslím stěmi větvemi mužete prosím poradit kdese dozvím proč mu začali listy mněnit barvu jsu ted žluto zelene předem děkuji mněří zhruba 4-6 metru

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co to může být?

    Datum: 30.06.2016 20:58
     

    [www.google.cz]

    třeba toto?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.