pátek 19. dubna, 20:23 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: situma
Status: nováček
Klikni pro filtrování

co to je, poradte

Datum: 30.04.2007 09:48
 
p3280341.jpg
Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý den na slunci. Já se ale domnívám, že se jedná o nějaký druh fialky a nejsem si jistá, že by měla být celé léto na slunci.Poradí mi někdo, o jakou květinu se jedná a jak s ní zacházet? Děkuji. simona
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 17
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jaroslava Tománková

    Re: co to je, poradte

    Datum: 15.01.2008 20:32
     

    Dobrý den zdravím vás a prosím o radu. Mám tu kytičku která se podle vás jmenuje

    konžská fialka , mám ji v létě venku a je krásná když ji na podzim přinesu domů a kvete tak je pořád hezká ale jak přestane kvést tak uvadne .Na jaře si vyprosím od známé dvaě větvičky zasadím a pokračuju zase jako loni. Letos jsem si sschovala do vody tak snad to do jara vydrží , moc mně to mrzí , mám ji ráda , když by jste někdo věděl kde je chyba poradte děkuju

     
  • Autor: Reklama

    Re: co to je, poradte

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 16.01.2008 02:25
     

    Ještě se vrátím - pravda, pozdě - k té Gaultherii procumbens.

    Missi, ty ji máš příp. delší dobu ?

    Pokud ano, jednu ? Udělala ti znovu bobule ?

    Já jsem totiž kdesi četla - mám 1 male a 7 female. Z čehož jsem usoudila, že bobule budou pouze za přítomnosti mužského elementu..

    Co ty na to ?

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Valdinka

    Re: co to je, poradte

    Datum: 20.01.2008 18:24
     
    Simono,tato květina se jmenuje,, STREPTOKARPUS".Pěstovala jsem ji 3 roky a vloni jsem ji nestihla schovat a umrzla mi.Množí se řízkováním v září- do stimulátoru a rovnou do zeminy.Jako muškáty.Přes zimu jsem je přechovávala v panelákovém domě na chodbě na okně.Když si dáte název do hledání, je tam i obrázek pro kontrolu.Přeji krásný den.Miluš
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: co to je, poradte

    Datum: 20.01.2008 19:44
     
    p1000062.jpg
    Další fotografie:
    Ahoj všichni na podzim jsem dostala 3 cibule s tím že by to měli být mořské cibule,já si myslím že 2 jsou amarilky ale u třetí si nejsem jistá je to mořská cibule nebo snědek ocasatý ten by se ale měl pěstovat jako venkovní -poradíte ?please smiley
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: co to je, poradte

    Datum: 20.01.2008 19:49
     
    p1000058.jpg
    ještě nepovedené foto cibule k obrázku č.4 nemá slupku je celá hladká
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 21.01.2008 01:07
     

    Hano, už jsem ti je určovala a pořád si stojím za svým. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    [www.week.cz]

    První dvě jsou hvězdníky ( Hippeastrum ),

    poslední pak opravdu Ornithogalum caudatum - snědek ocasatý.

    Pěstuje se jako pokojovka nebo v zimní zahradě.

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: co to je, poradte

    Datum: 21.01.2008 11:06
     
    Květo dík vím že jsem se už ptala,ale syn mi sformátoval celý disk a vše je pryč tak ještě jednou dík a omlouvám sestydlin smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 21.01.2008 11:13
     
    Květo, taky mám tu libavku, pouze jeden kus, takže to nejspíš znamená, že už budu mít jen listy???confused smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 21.01.2008 12:26
     

    Hanko, nic se neděje. V poho.

    Anavi, mýlila jsem se. Missi si mého dotazu nevšimla, nicméně proklepávaly jsme to o víkendu na chatu. Má také pouze jednu rostlinu, bobule jí dělá. Věřím zprávě z praxe grinning smiley .

     

    Jen nechápu, co to teda usáčani mleli.

    Já třeba mám cesmínu, kt. opravdu k tomu, aby dělala bobule, potřebuje samčí rostlinu. Takže jsem brala dvoupohlavní libavku jako možnost eye rolling smiley .

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 21.02.2008 21:21
     
    nam. 039.jpg

    Prosím vás, nevíte někdo co je to?

    GAMBOGE - vypadá to jako sušená hlíza, je to rozkrojené a uprostřed to má zrníčka. Je to tvrdé, jako kost a černé, jako nocgrinning smiley je to cítit, jako sušené fíky. Lízla jsem si a je to kyselý, až to štípá do jazyku.

    Pan Google mi sdělil, že je to oranžová chryzantema, ale já mu to nevěřimconfused smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 22.02.2008 02:01
     

    Evanko a kde jsi to vzala?

    gamboge

    [Gambož, francouzština], žluté barvivo obsažené v klovatině, vytékající po naříznutí z kůry tropického stromu Garcinia hanburyi z čeledi třezalkovitých.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 22.02.2008 07:54
     
    EVano, seš teda odvážná to hned olíznout!!! eye popping smiley grinning smiley Úplně s hrůzou jsem čekala, jestli v Missině odpovědi nebude, že je v tom barvivu jed!!! eye rolling smiley winking smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 22.02.2008 10:03
     

    Missi, děkuju za informaci. Ještě jsem nahlídla do encyklopedie a našla několik zajímavostí. A kde jsem to vzala .... no, vedle nás bydlí paní, je jí asi 75 roků. Přišla mě poprosit, jestli bych jí nemohla zjistit, co to je .... když mám ten internetgrinning smiley koukala jsem na ní jako blázen a nevycházela z údivu. Vím, že jí zajímá všechno od zahrádky až po umění. Prý si koupila nějakou sadu potřeb na malování obrazů a bylo tam i toto. Napadlo mě, jestli to není na barvení plátna??? Když mi to dávala, nevěnovala jsem moc velkou pozornost o co se jedná. Říkala jsem si .. . zkusím zjistit co to je, řeknu jí to a hotovo. Teď to dostalo trochu detektivní nádech, co?grinning smiley Mě na tom fascinuje, čím se dokáže postarší člověk zabývat.

    Anavi žijuwinking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 09.03.2008 10:49
     
    _mg_6197.jpg
    Další fotografie:

    Víte někdo, co to je? Dostala jsem to od švagra, on tomu říká venkovní Araucaria. Mě zatím moc neroste, ale on má tuhle rostlinu asi 2,5m vysokou, roste jako smrk, hrozně píchá a vytváří pod zemí oddenky. Plně mrazuvzdorná a miluje sluníčko.

    Zasadila jsem ji mezi vřesovce, protože na jejich zahradě je dost kyselá půda a evidentně rostlině prospívá. Jak říkám, mě dost živořla a teprve loni malinko povyrostla a vykukuje nad keříky vřesovců.

    Asi jí i pošlapali psi a možná se jí nelíbil stín, který jí dělali ostatní rostliny confused smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 10.03.2008 01:55
     

    Drahuš, je mi líto, nevím. V jehličnanech se vůbec neorientuji.

    sad smiley 

    Opravdu mi to připomíná araucarii. eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.