čtvrtek 25. dubna, 02:10 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: situma
Status: nováček
Klikni pro filtrování

co to je, poradte

Datum: 30.04.2007 09:48
 
p3280341.jpg
Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý den na slunci. Já se ale domnívám, že se jedná o nějaký druh fialky a nejsem si jistá, že by měla být celé léto na slunci.Poradí mi někdo, o jakou květinu se jedná a jak s ní zacházet? Děkuji. simona
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 17
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 24.05.2007 15:43
     

    Mono...ta trojka tak vyzera...u nas sa to vola "jezibaba"..

    Pozor, rastie ako diva, za chvilu je z toho velky trs..ale inak moc pekna rastlinka, ktora dlho kvitne..Ja som prave predvcerom z mojho trsu nechala len 3 vyhonky , aby nezlikvidovala vsetko okolo..

    ..ostatne nevlastnim, tak sa nevyjadrujem..

     
  • Autor: Reklama

    Re: co to je, poradte

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 24.05.2007 16:00
     
    Keria...děkuji. Já jsem právě loni udělala chybu a rostliny na první a třetí fotce dala k sobě a ještě je tam jedna denivka, takže to budu muset letos rozsadit, neboť fakt to udělalo velké trsy a prorůstá to do sebe. Ach jo, za chyby se platí. grinning smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 26.05.2007 17:19
     

    Mono na trojce je opravdu bělotrn, čtyřku vyplej, jinak se jí nezbavíš. Je to silenka

    [botanika.wendys.cz]

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 27.05.2007 07:33
     

    Květo...čtyřka vypletá!!! Vzpomněla jsem si, že mi loni vykvetla a dozrála na zahradě a když seschne, tak ,,chrastí´´. grinning smiley

    Ale co je ta jednička a dvojka??confused smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 27.05.2007 10:33
     
    Mono, bohužel, nevím. Zkus ještě pak znovu fotku, až se rozvine poupě, ano ? Ale moc nadějí si nedávám. Vůbec nic mi to nepřipomíná.sad smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 27.05.2007 12:07
     
    Květo...jasně, po vykvetení nafotím. To je tak, když má někdo binec v pytlíkách od semen.confused smiley grinning smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Hello

    Re: co to je, poradte

    Datum: 28.05.2007 14:47
     
    Květina se jmenuje tořivka. Na internetu stačí zadat heslo tořivka a dozvíte se více (pěstování apod.)
    Hezký den
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 30.05.2007 13:45
     
    chrpa.jpg
    Cha cháá!! Našla jsem ten pytlíček, přece nejsem žádný bordelář, že jo.grinning smiley Takže Chrpa velkohlavá. Nějak moc se to rozrostlo a zasahuje do dalšího velkého trsu bělotrnu. Budu rozsazovat.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 07.06.2007 16:32
     
    Další fotografie:
    Tohle roste před barákem v příkopu. Zná to někdo? Ještě to nekvetlo.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 07.06.2007 17:01
     
    Vladko...grinning smiley grinning smiley no to je ona!! Ta žlutá chrpa. Právě mi vykvétá. No a já se s tím seju, piplám to už rok...a ono to roste v příkopu.grinning smiley
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: co to je, poradte

    Datum: 09.06.2007 19:35
     
    Další fotografie:
    Ahoj Květo,slyšela jsem že jsi odborník na rostliny,chci se zeptat jestli poznáš kytky a jestli mi poradíš jak je pěstovat.připojují obrázky,dostala jsem je a nevím co snima.Ta bez květu by měla kvést bílýma kvítkama,ale začala mi usíchat a nerada bych o ní přišla.Dík Hana
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 15.06.2007 12:43
     
    Další fotografie:
    Loni mi přivezla máma pár odkopků z Řecka. Takhle to krásně obrazilo a vykvetlo. Co to je? Máma říkala, že v Řecku je to keř.
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: co to je, poradte

    Datum: 15.06.2007 17:38
     

    Hanko, Mono, tentokrát ani ťuk.

    Hani, jestli chceš, abych se ještě pokusila, prosím, vyfoť rostliny lépe. Asi venku ? Ta první mi připomíná květem begonii, druhou nerozeznám vůbec. a asi list, květ i celou rostlinu. Nejlepší je v poměru - s něčím, co je obecně známé. Např. kolíček na prádlo.

    Ale já fakt na pokojové a subtrop. moc nejsem.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 16.06.2007 09:14
     
    Moni, ta řecká je krásná, ale taky neznám.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co to je, poradte

    Datum: 16.06.2007 09:42
     
    Květo, Anavi...děkuji, nedá se nic dělat. Budu se k ní chovat jako k oleandrům...čili na zimu na verandu. A uvidíme.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.