pátek 26. dubna, 00:51 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: JamaicaSi
Status: začátečník

Co si myslíte o kastraci psa?

Datum: 23.01.2009 19:30
 

chtěla bych slyšet váš názor na kastraci zdravého psa....chápu kastrace jedince který trpí onemocněním prostaty atd. Mám 4,5 měsíční štěně bígla v paneláku, a rodiče ho chtějí nechat vykastrovat, jen proto, že náš minulý pejsek kňučel když cítil hárající fenu, a nechtějí si nechat vymluvit, že náš bíglík se může chovat úplně jinak, že třeba ani nic dělat nebude...záleží přeci i na výchově nebo ne? prostě já to nechci a přemýšlím pořád jak jim to vymluvit...sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 5 z 8
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 12:55
     

    Jani, westík je taky maličký a máš pravdu, že ovčouna zmákneš. Ten se dá celkem bez větších problémů, jsi-li důsledná. Čaua, co se týká rozmnožovacího pudu nijak neznám, i když u ná bydlí chovatel a ten tvrdí, že čauové neradi kryjí, ale osobně nevím. Jako rotwici nebo bulteriéři - ti jsou na krytí lenošní smiling smiley

    Určitě je takových plemen víc a taky záleží na povaze jedince.

    Máš však naprostou pravdu, že základem je výchova (mluvím o utíkání, jako takovém)

    Všeobecně mě děsně štve, když si kdokoli pořídí psa a pak se hrozně diví, že mu pes poroučí a nedejbože, když se jedná o velkého psa angry smiley Zrovna pomáhám vyřešit případ nádherného RTW s PP, který doma poroučí a došlo to tak daleko, že pokousal a hrozilo mu utracení angry smiley angry smiley angry smiley nebo přinejmenším kastrace, která je, jak si myslím, v tomto případě naprosto zbytečná

    a přitom mu stačí pevná ruka a je zlatíčko..... sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.03.2009 13:00)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

     
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 13:05
     

    Drahuš, to je všeobecný problém. Lidi si pořizují psa podle vzhledu a nic si o plemenu nezjistí. A i majitelé malých psů občas nechápou, že pes je pes, i když váží jen 2 kila a proto potřebují výchovu a výcvik. Nedávno mě úplně vyvedla z míry paní, která si pořídila 2 jorkšírky - fenu a psa - a divila se, že jí pejsek fenku nakryl. Prý jsou to sourozenci, tak to přeci nejde, ne? No chápeš to? eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 13:12
     

    Taky jsem se s tím už setkala. Mám moc a moc ráda zvířata, obzvlášť psy a je mi vždycky těžko u srdíčka, když kolikrát vidím, jak se s nima zachází nebo zvláštní názory rádoby pejskařů viz sourozenci..... sad smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 13:16
     

    JJ, HLAVNĚ NECHÁPOU, ŽE PES NENÍ ŠŤASTNÝ, KDYŽ MŮŽE DĚLAT, CO SE MU ZLÍBÍ. PES POTŘEBUJE ŘÁD A POŘÁDEK. MUSÍ VĚDĚT, ŽE JE NA PÁNA SPOLEH. A TO I V TOM, ŽE JE NAPŘ. POTRESTANÝ, KDYŽ NĚCO PROVEDE. MUSÍ ZNÁT SVÉ MÍSTO VE SMEČCE, JINAK TÁPE A JE NEŠŤASTNÝ

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 15.03.2009 16:28
     

    Drahus a Jani, děkuji vám za vaše příspěvky. Alespoň jsem zase o něco chytřejší, sice o sobě nemůžu říct, že jsem pejskař profesionál, páč mám zatím teprve druhého pejska, ale zase můžu říct, že nejsem úplný začátečník. Hodně čtu a snažím se nasbírat všemožné informace a pak si je vyhodnocuji. Vím, jaké chyby jsme udělali u předchozího pejska a tak se u našeho nynějšího snažím těmto chybám vyhýbat. A musím říct, že už nejeden člověk mi řekl, že náš Baryk je zatím nejvychovanější bígl v jeho věku, kterého kdy viděl. Tak mě to zahřeje u srdíčkasmiling smiley A sama to vidím, je to opravdu naše zlatíčko...sice když je doma sám tak vymejšlí všechno možný, ale bígl je prostě takovej, ale jak jsme s ním doma, tak je naprosto v klidu, rád si hraje, venku poslouchá, pouštím ho na volno, a schovávám se mu, a chválím za správně provedené cviky či povely, a musím říct, že to zatím funguje vše podle toho jak si to představuji, pejsek se nepovyšuje, nechá si sahat do misky, odebrat kost z huby, mnohdy se stane, že mi jí sám donese a předá, aniž by nijak protestoval...tak si myslím, že jsme na velmi ale velmi dobré cestě aby se z něho stal vyrovnaný a sebevědomí pes....venku má psi rád, rád si hraje, a neútočísmiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 15.03.2009 17:46
     

    Jestli ti ještě můžu poradit jednou radou (snad se neopakuju. Když tak promiň)

    Svého pejska při hlazení osahávej. Osahávej ho všude a jde-li to, tak denně. Hlavně všechny packy, genitálie, uši, oči, ohrnuj mu pysky a otvírej tlamu osahávej mu zuby...... Pokaždé hodně pochval - když se nebude bránit nebo vrčet. Ať si zvykne, že můžeš všechno. Bude se ti to hodit u veterináře nebo při ošetřování drobných úrazů doma. A ty budou, ať chceš nebo ne, protože bohužel naši spoluobčané dost často odhazují skleněné láhve a jiný nebezpečný materiál všude a pes se také všude dostane....

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 15.03.2009 18:51
     

    Děkuji Drahus, ale tohle vše máme už zmáklé, uši si nechá čistit aniž by mrknul okem, nedávno měl lehký zánět spojivek, takže si nechá kapat do očí, také bez problémů, drápky chodíme stříhat k doktorovi a drží jako beran, a mezi zadní nohy si nechá taky v pohodě....když leží na bříše tak ho hladím všude, a vůbec mu to nevadí.....všechno tohle jsem ho učila už od začátku, aby jsem s tím u doktora neměla problémy...děkuji...

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 15.03.2009 21:49
     

    Už jsem tu dlouho nebyla, ale teď jsem se potěšila, když čtu nové Jamaicino vyprávění - hřeje mě u srdce, že je na světě další šťastný bígl!!! (A doufám, že to dopadne tak, že bude nejen šťastný, ale zůstane i kompletní winking smiley ).

    Takže já i Kuba zdravíme Baryka!!! thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 16.03.2009 12:49
     

    Elelko děkuji ti za pochvalu, zahřeje u srdíčka winking smiley Jak říkám, když jsem si Baryka pořizovala předem jsem se vším počítala, co má bíglík za mouchy, nečekala jsem od ně nic zvláštního, počítala jsem s tím že je maličko tvrdohlavý, ale zase jsem věděla, že formou hry a HLAVNĚ pamlsků se dá naučit téměř všemu, jako každý jiný peswinking smiley Jak říkám, jen by si člověk před pořízením pejska měl trošku něco přečíst o daném plemeni, a pak se přizpůsobit jeho povaze a zkoumat ho, aby docílil krásného soužití v klidu a pohodě, bez problémů....doufám, že to našemu broučkovi vydrží, ale myslím si že ano, je dost chytrej a pamlsky milujethumbs down Děkuji za pozdrav od Kubíka a pozdravuj také ať se vám daříthumbs down

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 17:31
     

    Při povinném ročním očkování a prohlídce našeho jezevčíka, zjistil veterinář, že má náš Kulda, jednu kuldu (varle) mimo pytlík a je potřeba ji odstranit. Nerada jsem souhlasila, ale když doktor řekl, že už vezme varlátka obě, když už bude v narkoze, tak to jsem si řekla, že se ještě poradím tady na Weeku. Naštěstí se mám objednat až měsíc po tom očkování, tak mám čas si to rozmyslet. Je nutný, aby doktor odstranil obě varlátka?

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 19:48
     

    V tom bych ráda poradila, ale nejsem veterinářsad smiley Zatím jsem ve svém životě nepotkala psa s jednou kulkou...buď měl obě nebo žádný...zkus se poradit ještě s jinýma veterinářema a zeptat se na názorthumbs down

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 20:04
     

    Taky nevím, znám ale pejsky, kteří mají jedno varlátko nesestouplé (to je asi tvůj, tedy Kuldův případ, ne?), někteří je mají odoperované, protože se říká, že do něj mohou (a teď se neděs) dostat rakovinu. proto se odstraňuje. Vím, že pan Dostál, o kterém se tu taky někde píše, má prvního psa - toho retrívra Dina také s jedním nesestouplým varletem, ale on je takový "přírodní" člověk a nenechal ho operovat, že si příroda nějak poradí. Je 100% proti kastraci. Z toho odvozuji, že by to jinak znamenalo úplnou kastraci, ne jen jedno varle. Fakt je asi lepší se zeptat, více veterinářů. Dcera má kamarádku psodoktorku, zavolám jí, ať se zeptá, co si myslí ona. Napíšu to hned sem.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 20:08
     

    Evanko, to záleží na tobě. Pejsek je kryptorchid a nesmí krýt, protože je to těžká dědičná vada. Takže varle z bříška určitě ven a druhé varle chce vet odstranit zřejmě kvůli tomu, že mu odstraní prostatu, která by se u kryptorchida měla odstranit, protože je nebezpečí zánětu nebo co hůř, že se to zvrhne do zhoubné podoby.....

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 22:22
     

    Děvčata děkuju vám za vaše názory a snahu pomoci mě se rozhodnout. Jsem vám za to vděčná, protože se budu muset v nejbližších dnech rozhodnout.

    Jak píše Elelka, jedná se o nesestouplý varle. Doktor říkal, že ho dobře nahmatal a jednalo by se o malý řez.

    Drahuško, ten kryptorchid zní hrozně, to jsem ještě neslyšela, ale já o psech vím hodně málo, takže není divu. Ještě se zeptám na tu prostatu. Když už by se to dělalo, tak bych si nechala poradit. Jediný z čeho mám strach je to, aby se ten pes nezměnil povahově, třeba aby nebyl nějak vystrašenej, protože už tak je to takový mírný a plachý psisko.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 22:38
     
    Evano - nas predchadzajuci pudlik dtto mal taky problem.....My sme sice s tym vtedy nic nepodnikli...ale dnes by som uz viac dbala na odporucania skusenych veterinarov...Ono je vzdy lepsie problemom prechadzat ako riesit...ked uz je zle...a chory psik je vzdy velky problem..
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.