úterý 23. dubna, 13:45 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: JamaicaSi
Status: začátečník

Co si myslíte o kastraci psa?

Datum: 23.01.2009 19:30
 

chtěla bych slyšet váš názor na kastraci zdravého psa....chápu kastrace jedince který trpí onemocněním prostaty atd. Mám 4,5 měsíční štěně bígla v paneláku, a rodiče ho chtějí nechat vykastrovat, jen proto, že náš minulý pejsek kňučel když cítil hárající fenu, a nechtějí si nechat vymluvit, že náš bíglík se může chovat úplně jinak, že třeba ani nic dělat nebude...záleží přeci i na výchově nebo ne? prostě já to nechci a přemýšlím pořád jak jim to vymluvit...sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 11:39
     

    drahu, no neuvažujeme, však píšu, že nás to ani NENAPADLO!!! On je fakt kliďas.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

     
     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 18:07
     

    Anavi - jen chci dodat, že se nijak nerozhoduju, jen jsem chtěla slyšet názory lidí, aby mi prostě potvrdili a já to mohla přetlumočit rodičům, že kastrace je zbytečná, a je to krutý zásah do života psa a do jeho psychiky....protože naši jsou jak umanutí a už mi s tím štvou....měli jsme před naším bíglíkem pudla Lorda....nijak moc jsme ho nevychovávali, byl to náš první pes, a v paneláku v té době byli háravky, tak v době jejich hárání vždy kňučel ale nebylo to nijak hrozný, prostě jen chtěl být pořád venku a čuchat a čuchat, ale zvlášť mamka je dost nervozní tak jí to kňučení vadilo, ale musím upozornit, že je zajímavé, že u Lorda o kastraci začala uvažovat až v jeho 9 letech!!! zajímavé že? přítom pes to dělal už od začátku co začal mít "chuť" na feny.....Lord se dožil úctyhodných 15 let, a kdyby neměl pochroumaná játra, tak ho tu máme ještě teďko....no a když jsem si pořídila štěňátko bígla, a tak ihned od začátku jak zaslepení začali uvažovat o kastraci....sad smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 19:53
     
    Jamaica, napr. ja by som sa do tejto diskusie ani nezapojila,keby sa tato diskusia cela vyvijala trochu inak..
    Keby sa rozoberala tato tema s tebou v tom zmysle, ze nech si to cele s rodicmi v prvom rade v klude vydiskutujes... ze predsa kazdy pes je iny a problemy co ma jeden psik, ten druhy nemusi mat..
    Ved sama vidis, ze su tu spominane viacere pripady, kedy to funguje v pohode - napr. nas predchadzajuci pudlik, Anavi "miniteliatko"grinning smiley... ale aj opacne-ako ten vas pudlik, kedy s tym tvoji rodicia mali problemy, resp. to ide az za unosnu hranicu - napr. Drahuskin priklad....
    Preto ja by som bola zato, aby to vasa rodina s novym psikom najskor nejaku dobu skusila a az potom prijimala tak zavazne rozhodnutia...
    ---------------------
    Lenze na druhej strane aj chapem tvoju mamku, ze ked ma za sebou jednu zlu skusenost, tak ma obavy to prezivat znovu..Ja som si toho tiez uzila s nasou Bibkou - ked prislo na nu obdobie falosnej gravidity cele dni a noci chodila nepokojne po byte a hocikde si "robila hniezdo" zhrabovala deky, vankuse pod seba, funela, vzdychala.....Darmo som ju ukludnovala, nedala sa zastavit...parkrat sa stalo, ze bolo s nou tak zle, ze skolabolovala, musela mat pri tom aj krce...Veterinar mi vysvetloval, ze u fenky pri falos. gravidite v krajnom pripade mozu nastupit aj porodne bolesti..S tym sme sa trapili roky...a aj tak musi ist na operaciu! a tentoraz s dalsimi komplikaciami..Pritom ju uz mohla mat pred rokmi za sebou, keby....som sa na to vtedy nevyflaklathumbs up
    Toto je aj jeden z hlavnych dovodov, preco tu toho tolko pisem, aby som varovala ze v ziadnom pripade netreba podcenovat rady a odporucanie veterinarov na kastraciu v urcitych pripadoch(aj ked tu padli viacere nelichotive pripomienky na ich adresu)...raz na to mozete seredne doplatit!!!
    ------------
    Hm...a este sa vratim k tomu , s cim vo viacerych prispevkoch celkom nesuhlasim:
    - vychova - myslim, ze vychovou sa da vela..ale su veci, ktore tazko ovplyvnis a ked uz...moze to byt ale na ukor psychiky a tym aj zdravotneho stavu psika...
    Jednu dobu som sledovala v TV serial, kde sa riesilo problematicke spravanie psov, tam sa prave tiez spominali ako jeden z dovodov hormonalne poruchy...Na pripade jednej fenky to vysvetlovali napr. malym nadorom na vajecnikoch, ktory zapricinil prave tieto hormonalne "rozhadzanie" organizmu, po operacii sa stav i spravanie upravili...Hormonalna nerovnovaha dtto vyvolava podobne nezvladnutelne spravanie aj u psikov, ktore sa neda inak riesit, len kastraciou...

    - dtto mi tu nesedi operovanie vyrazom "proti prirode"...Clovek isiel proti prirode uz vtedy, ked si priputal k sebe prveho psa...a navrch pridal, ked zacal slachtit rozne plemena winking smiley...S kolkymi problematickymi vlastnostami a danostami sa stretavame u tych nasich preslachtenych milackoch...???!!.. smoking smiley..Kolke typy by naozaj v prirode prezili winking smiley..alebo kolki ti "problematicki" jedinci?...Skoda reci!!
    -----------------
    Ja osobne vlastne tiez nie som za kastraciu len tak..aby nahodou raz nebol problem ...ale v odovodnenych pripadoch som za !!! Pretoze ked nieco nie je v poriadku, v ziadnom pripade neide len o trapenia panicka - majitela , ale aj samotneho psika..Moze byt stastny a spokojny psik v prostredi, kde jeho majitel je zlostny a podrazdeny?...
    Hm...ale tu sa dostavam uz aj k celkom inej teme..ze mnohym ludom by som asi "polamala nohy a ruky" skor , ako si obstaraju nejake zvieratko.. angry smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 27.01.2009 10:15
     

    Ještě poslední připomínku mám - opět osobní s dobrmanem.

    Před kastrací jsem měla celý byt neustále ohozený žlutými kapkami, protože jak se pes oklepal a byl věčně nadržený, kapalo mu z něj. Nějdřív jsem myslela, že je nemocný, ale vet potvrdil, že je to takový kanec. A žijte v bytě, kde jsou zacákané zdi, nábytek a prostě všechno do výše 60cm? A že má nekupírované uši, tak se oklepával často a já celý den lítala s kbelíčkem a houbičkou a myla a myla - bylo to nechutné.

    No a vyhodit psa do kotce, když i přes chování v bytě prodělal do dvou let dvakrát zápal plic - v žádném případě!

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 27.01.2009 14:43
     

    Drahus souhlasím s tebou ve všem, když tvůj pes měl problémy a prodělával psychický nátlak v době hárání fen, tak chápu že jsi ho nechala vykastrovat, nejspíš bych udělala to samé....ale jak říkám, naši ho chtěj vykastrovat, ale ještě ani neví co bude dělat, jak se bude chovat, v jaké intenzitě to bude...to mě nejvíc štve...ale rozhodně ho ubráním po dobu jeho štěněcího věku a nechám ho alespoň dospět, aby byl psychicky vyrovnaný...nepotřebuju mít doma, střeštiprdlo v podobě pak třeba 7 letého psa...chci mít doma vyrovnaného jedince...takže si budu Baryka proti kastraci bránit zuby nechty alespoň než dospěje...naštěstí mám podporu v bratrovi, že kdyby náhodou ho naši chtěli mermomocí kastrovat tak si ho bere k sobě....ale prostě doufám, že je to přejde, když si s nima o tom promluvím...děkuji za názory všem a omlouvám, se že jsem tím způsobila tak bouřlivou dizkusi, ale musím říct, že souhlasím od každého s něčím....pokud je pes relativně v klidu, kastrovat nechci, pokud on sám si tím způsobuje akorát psichycké a zdravotní problémy, tak bych kastrovala....ale prostě ne hned v 6 měsíci jak prohlásil můj veterinář, nemůžu si stěžovat na jeho péči, je velmi důsledný, ale prostě s těma kastracema třeba fen před prvním háráním, prostě je to moc brzo...každej pes by měl alespoň dospět

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 27.01.2009 14:55
     

    Jamaiko,zdá sa mi,že si niekde spomínala,že máte doma feny. Prečo si sa naráz rozhodla pre psa?

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 27.01.2009 15:05
     

    Anny nene, nikdy jsme fenu neměli, před Barykem jsme měli taky psa Lorda.....jen jsem psala, že v paneláku měli sousedi feny, ale teď už jsou všechny kastrovaný nebo tu už nejsousmiling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 27.01.2009 15:33
     

    Tak to som špatne pochopila.

     
  • Autor: qwer
    Status: nováček

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 13.03.2009 22:49
     

    Hmm, nelíbí se mi vaše názory jako: ,,vykastrovat psa pouze ze zdravotních důvodů". Píšete, že se pes dá ovlivnit výchochovou. Fakt si myslíte, že pes, který má prostě na ,,to" chuť se dá vychovat? To je opravdu velký omyl. Můj pes je poslušný, vše jsem dosáhla důslednou výchovou, ale pokud se někde objevý fena, tak se prostě neudrží, neváhá a prostě za tou fenou běží, bez ohledu ne to, jak je fena daleko, nebo zda na něj volám. A opravdu si nemyslím, že toto se dá ,,vychovat". Někdo si tady myslí, bůhví jaký je to týrání, ale ono to není moc příjemný, když vám pes zdrhne a prostě se nehodlá vrátit. Co si pak majitelé té fenky asi pomyslí? Že ten pes je ale pěkně nevychovaný? Tohle nemá s výchovou vůbec ale vůbec nic společnýho.

    Myslíte, že úchyla by jste taky dokázali vychovat aby tím úchylem nebyl? Tak to asi těžko, že?

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 11:48
     

    OK....jen chci konstatovat, že jsem neřekla, že se to dá ovlivnit výchovou, já se na to ptala, za se to nedá, ale stejně jsem se více přikláněla na stranu že nedá....no zatím mám doma klid, pejsek je ještě stejně pořád malej na to aby začal projevovat své sexuální pudy, ale každopádně chci nejdříve počkat co vůbec bude dělat, než se rozhodnu k nějakému takovému kroku....a i kdyby se to nakonec mělo stát, tak dřív jak v dospělosti to neudělám, chci mít pejska alespoň psychicky vyrovnaného...

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 11:55
     
    qwer napsal(a):

    Hmm, nelíbí se mi vaše názory jako: ,,vykastrovat psa pouze ze zdravotních důvodů". Píšete, že se pes dá ovlivnit výchochovou. Fakt si myslíte, že pes, který má prostě na ,,to" chuť se dá vychovat? To je opravdu velký omyl. Můj pes je poslušný, vše jsem dosáhla důslednou výchovou, ale pokud se někde objevý fena, tak se prostě neudrží, neváhá a prostě za tou fenou běží, bez ohledu ne to, jak je fena daleko, nebo zda na něj volám. A opravdu si nemyslím, že toto se dá ,,vychovat". Někdo si tady myslí, bůhví jaký je to týrání, ale ono to není moc příjemný, když vám pes zdrhne a prostě se nehodlá vrátit. Co si pak majitelé té fenky asi pomyslí? Že ten pes je ale pěkně nevychovaný? Tohle nemá s výchovou vůbec ale vůbec nic společnýho.

    Myslíte, že úchyla by jste taky dokázali vychovat aby tím úchylem nebyl? Tak to asi těžko, že?

     

     

    Já své psy od háravé feny odvolám, takže to asi výchovou ovlivnit lze. Samozřejmě jsou extrémní případy, kdy psi trpí a s nimi celá jeho lidská smečka. Ale z tvého příspěvku je jasné, že chceš kastrací řešit své problémy a ne problémy psa. Tobě je nepříjemné, že ti pes uteče, tobě je nepříjemné, že se musíš omlouvat majitelům feny... thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Janina44 (14.03.2009 12:00)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 12:07
     

    qwer:

    Některé plemeno se výchovou ovlivnit dá, ale pes, který je "normálně" temperamentní ne. Proto proti kastraci nejsem a nemyslím si, že by kastrovaný pes byl psychicky narušený. (mám kastrovaného psa i fenu) je to jen můj názor z mé zkušenosti.

    A naprosto rozumím tomu, co říkáš. Ono je něco jiného, když má člověk psa v místě, kde je pár fen, které si to své odbydou během dvou měsíců na jaře a na podzim a pak je okolí "čisté" a něco jiného je, mít psa v hustě zabydlené aglomeraci, kde je hodně psů/fen, kde jsou háravé feny cítit téměř celý rok... Nevím, co je psychycky pro psa horší, než že přijde o varlata nebo věčná touha bez naplnění. Takový pes trpí věčným stresem, je nervozní a v mnoha případech i nevyspytatelný, protože příroda mu velí: pojď se množit, ale nejde to, protože je uvázaný na vodítku nebo zavřený doma, či v kotci. Mí psi, protože jsou poslušní mohou celý rok běhat na volno venku a nemusím se bát, že mi zdrhnou. Jsou veselí a šťastní, protože mají dost pohybu a nejsou omezováni dvoumetrovým vodítkem. To mi totiž připadá, jako týrání zvířat, když mám psa, který by měl běhat několik kilometrů denně a místo toho se škrtí na konci dvoumetrového provazu s vytřeštěnýma očima, pěnou u huby, jak by si vrznul.......

    No, je to věc názoru....

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 12:19
     

    Drahuš, je to fakt věc názoru. Já s tvým nesouhlasím, ale respektuju ho winking smiley Měla jsem vždycky psy, nikdy jsem je nekastrovala, fen je tu kolem spoustu, ale vždycky jsme to zvládli bez větších problémů. Ale pamatuju si, jaké problémy se svým psem jsi tu popisovala, takže tě chápu. Moji psi to nikdy tak intenzivně neprožívali a neprožívají

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 12:21
     

    Jani, víš, ono je to trošičku jiné s maličkými psíky a s velkými psy. I kdyby ti tvůj pejsek utekl za fenou, nic moc se neděje, ale dovedeš si představit, kdybs měla fenečku krysaříka a v době hárání by ti jí začal obtěžovat náš dobrouš, který by mi frnknul? On by jí ušlapal, víš?

    Je to těžké. Krysaříci jsou velmi temperamentní psi , ale proto, že jsou malí, jakmile poberou rozum, neutíkají tak, aby se toulali a to proto, že jsou velmi chytří a moc dobře vědí, že své sebevědomí, kterého mají na rozdávání, můžou mít jen vedle svého pána winking smiley

    Neznám a nikdy jsem neznala krysašíka, aby utíkal z domova.....

    Jak říkám je to o rasách a nelze odsuzovat šmahem všechny. Já na krysaříky a pinče trpím - jsou to příbuzní dobrouše, ale i tak se musí rozlišovat

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 14.03.2009 12:25
     

    Drahuš, měla jsem i jiná plemena - westíka, chow chow, NO... takže mám i pár jiných zkušeností. Asi jsem prostě měla štěstí winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.