čtvrtek 28. března, 21:56 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: JamaicaSi
Status: začátečník

Co si myslíte o kastraci psa?

Datum: 23.01.2009 19:30
 

chtěla bych slyšet váš názor na kastraci zdravého psa....chápu kastrace jedince který trpí onemocněním prostaty atd. Mám 4,5 měsíční štěně bígla v paneláku, a rodiče ho chtějí nechat vykastrovat, jen proto, že náš minulý pejsek kňučel když cítil hárající fenu, a nechtějí si nechat vymluvit, že náš bíglík se může chovat úplně jinak, že třeba ani nic dělat nebude...záleží přeci i na výchově nebo ne? prostě já to nechci a přemýšlím pořád jak jim to vymluvit...sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 17:35
     


    Missi napsal(a):

     

    anny napsal(a):

    Píšeš o zmenách aké nastávajú pri kastrácii nedospelého zvieraťa,lenže ... Odvážim sa tvrdiť,že žiaden veterinár ti kastráciu nedospelého jedinca nedoporučí. .........


    Anny, bohužel nemáš pravdu sad smiley . Těch veterinářů, kteří doporučí kastraci feny před prvním háráním a u psíka kolem 5.tého měsíce věku je aspoň v ČR víc než dostthumbs up sad smiley .

     

    A když si ještě vezmete v úvahu, že velcí pesani dospívají až ve třetím roce života, tak když jdou pod nůž v roce ..... vždyť to jsou ještě štěňata, i když už vypadají jako dospělí.

    Nejvíce bizarní jsou ty důvody, které uvádějí majitelé psů při žádosti o kastraci. eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

     
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 19:28
     

    S Kofilou souhlasím ve všem.

    Jestli jsou šťastnější kastráti nebo ti "kompletní" myslím nemůže říct nikdo. Je to jen názor majitele. Prostě mně přijde, že šťastný je hlavně ten majitel, protože to má jednodušší. A to je důvod kastrace. Znám hodně vykastrovaných psů a i jejich majitelů a žádný z nich, když dával psa nebo fenu kastrovat, mi neřekl, že mu to udělá dobře, že bude šťastnější. Jejich důvodem bylo to, že nebude zdrhat, nebudou jí muset hlídat, neučuní sedačku a peřiny, bude se jich spíš držet a podobné důvody, které mi přijdou trochu sobecké a nepřipadlo jim ani divné to i tak říkat, pokládali to za zcela přirozené.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 08:34
     

    Mám osobní zkušenost jen s dospělým kastrovaným psem a tam změna osobnosti nebyla. Dodnes když cítí háravou fenku, tak se mu klepe huba, ale odejde dvacet metrů dál a je v klidu. Potká-li háravku, užije si.

    Dám vám sem jeden extrémní příklad, který jsem viděla a stále mě trápí, i když se to stalo před rokem. znova upozorňuju, že se jedná o extrém!!!

    Dobrman, pracovní. Pracoval v hlídací agentuře. Stejně, jako náš, hárala-li poblíž fena, vyváděl a nežral. Protože kolem bylo fen hodně, hárání bylo velmi časté a pes byl vvyzáblý.

    Tak to šlo celá leta. Dokonce absolvoval několikrát nitrožilní výživu, ale majitelé řekli, že kastrace je proti přírodě. V deseti letech uhynul na VYHLADOVĚNÍ + srdeční zástavu (pitva) - neunesl svou touhu..... umřel ale s kulkama.

     

    Anny, taky u nás je dost veterinářů, kteří kastrují štěňata a doporučují to tak. To mě bere dech a mám zlost, protože náš dobrouš díky kastraci v dospělosti je naprosto v pohodě, ale kamarádčin ovčoun, který měl již jako štěně nádor na prostatě, zůstal díky kastraci až do konce svého života štěnětem.

     
  • Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 09:16
     

    Drahuško smutnej příběh, ale ! Vinila bych z toho jednoznačně majitele. Proč psa ponechával v, pro něho silně emočně stresujícím, prostředí ? Proč si ho raději nevzal domů ? A pokud to z jakýchkoliv důvodů nešlo, tak proč ho třeba někomu nedal do lepších podmínek, kde by nebylo okolo tolik háravek a pes by se zklidnil ?

    Věřím, že každá situace se dá vyřešit i jinak než rovnou kastrací.

    O Dobroušech je jaksi v podvědomí známo, že jsou sexuálně hodně aktivní až hyperaktivní, ale nechat psa umřít hlady ..... sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 09:19
     

    Ani jsem nečekala, že se tu rozpoutá taková diskuze!!! eye popping smiley jamaice jste to rozhodování asi moc neulehčily ...

     

    U našeho psa jsme o tom neuvažovali byť na okamžik, ani nás něco podobného nenapadlo.

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 09:36
     

    Trochu to odlehčím, mám dotaz, napadlo mě to ve spojitosti s Drahuščiným příběhem o dobrmanovi.

    Jednou mi jeden chovatel říkal, že za první republiky měla policie jako služební psy dobrmany . Prý od nich odešli k vlčákům právě pro tu jejich "sexuální náruživost" , víte někdo, jestli je to pravda? confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 09:40
     

    něco na tom bude winking smiley grinning smiley

     

    Ženská si stěžuje veterináři, že její dobrman na ni vždycky skočí a sexuálně ji obtěžuje, když přijde domů z práce.
    "Nedalo by se s tím něco udělat?"
    "No, mohl bych ho vykastrovat, to by pak už žádné sexuální touhy neměl."
    "Ale to je hrozně kruté. Nemohl byste mu zastřihnout drápy a udělat něco s jeho dechem?"

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 09:45
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 11:13
     

    Dobrmani jsou sexuální maniaci a můžu vám říct, že u nich neexistuje žádná předehra. Hup a je hotovo! Žádný saky-paky! Taky se nenamáhají s fenou, která ještě nebo už není po vůli. V tom jsou abnormálně sběhlí.

    Potíž s nimi je ta, že jsou to psi od své přirozenosti hrozně hluční (jsou tak šlechtěni) a všechny emoce dávají najevo hlasem - hlasem jak zvon. Dovedete si představit, když své touhy vyjadřuje v plné síle ve tři ráno a několik týdnů?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 11:21
     

    Ještěže to chlapi nemaj stejně grinning smiley

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 11:25
     

    Teď to nikdo, prosím, neberte osobně. Ale pořád vidím vinu na straně člověka. Pes není králík, o jeho vztahu a oddanosti k člověku bylo napsáno mnoho (např. krásné verše na hrobě psa lorda Byrona) a já mám často pocit, že si lidé nevybírají plemeno s rozmyslem, aby napřed nastudovali něco o jeho povaze, ale podle toho, co je zrovna módní, nebo se bude vedle nich dobře vyjímat, či ho má někdo známý. A pak je to někdy průšvih.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 11:26
     

    A ještě ke služebním dobrmanům. Ano, je u nich problém se sexualitou, ale větší problém je, v našich klimatických podmínkách, udržet ho zdravého. Vyloženě mu neprospívá kotec - zima. Pokud je chovaný venku, musí mít speciální stravu, hodně bohatou na proteiny a stejně odchází na nemoci páteře. Také se upouští od jejich použití v ozbrojených složkách kvůli složitějšímu výcviku , protože na rozdíl od ovčáků jsou velmi citliví na křivdu a protože jsou inteligentní, snaží se s psovodem "vyčůrat". Nesnesou změnu pána.

    Německý ovčák je pes univerzální, chladu odolný a i páníčka mu lze prohodit. Poslechne každého. Dobrman ne. Je to pes jednoho pána

    Tím nechci zlehčovat německého ovčáka. To ne! Mám ho též a u něj je velká výhoda, že se velmi snadno učí a pokazí-li se něco, lze to, i když pracně napravit

    Jinak mají obě plemena velké zdravotní problémy díky přešlechtění

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 11:27
     


    Anavi napsal(a):

    Ještěže to chlapi nemaj stejně grinning smiley

    Myslíš?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 11:29
     

    No neříkej, že J. vyjadřuje naplno svý touhy v plný síle ve tři ráno???? eye popping smiley eye rolling smiley To buďte teda rádi, že nebydlíte v tom paneláku grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 26.01.2009 11:35
     

    Tak to mě zrovna nenapadlo

    A ještě dotaz: proč bys měla uvažovat o kastraci Irčáka? To je klidný aristokrat (včera u náss bylo, štěně a mělo v kohoutku 96cm. Je prý největší v ČR Jmenuje se Abé)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.