pátek 19. dubna, 02:44 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: JamaicaSi
Status: začátečník

Co si myslíte o kastraci psa?

Datum: 23.01.2009 19:30
 

chtěla bych slyšet váš názor na kastraci zdravého psa....chápu kastrace jedince který trpí onemocněním prostaty atd. Mám 4,5 měsíční štěně bígla v paneláku, a rodiče ho chtějí nechat vykastrovat, jen proto, že náš minulý pejsek kňučel když cítil hárající fenu, a nechtějí si nechat vymluvit, že náš bíglík se může chovat úplně jinak, že třeba ani nic dělat nebude...záleží přeci i na výchově nebo ne? prostě já to nechci a přemýšlím pořád jak jim to vymluvit...sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 12:05
     

    Už je tu víc příspěvků, které v něčem spolu souhlasí, v jiném jsou v rozporu.

    Mne osobně zaráží akorát názor - všechny psy, kteří nebudou chovní kastrovat! Zní mi to děsně. Již předem, dřív než budu vědět, jestli budou nějaké problémy, tak psa "zmrzačím"?? Protože v tomto případě mi to jako mrzačení připadá. Něco jiného je, jak jsem psala, ze zdravotních důvodů.

    Proč nedat psům šanci, třeba žádný problém nebude, nebo jen minimální, který za určité oběti jsme schopní překonat.

    Bígl je lovecký pes, honič, odolávající standardnímu výcviku na cvičáku - Jamaico, vychováváš dobře, nechávej ho co nejvíc na volno (na bezpečných místech), schovávej se mu, ať si hlídí on tebe a ne ty jeho. Za přivolání mňamka. V pubertě budou možná trochu problémy, ale vše se srovná.

    A kastrace psů se nedá srovnávat s kastrací koček.

    Mimochodem - jsem i proti ostnatým a elektrickým obojkům.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

     
     
  • Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 12:23
     

    Ač se k této problematice nemůžu vyjádřit co se zkušeností a znalostí týče, musím říct, že nejsem ani pro, ani proti. Je to asi případ od případu. Chápu, že u fenky, u které není předpoklad chovnosti je kastrace lepší - z výše uvedených problémů. U těch psů nevím. Asi je to daný tím, že sama mám psa, tak jsem zaujatá. smiling smiley Kastrovaný není a zatím (musím zaťukat) jsme žádné "problémy" s hárající fenkou neměli. Je fakt, že v blízkém okolí žádná není, jen samí psi. A na procházkách jsme asi taky zatím na žádnou nenarazili. Protože jsem u Gasana nikdy nezpozorovala nějaké stavy spojené s "touhou". Naštěstí. Takže v našem případě mi přijde kastrace naprosto zbytečná.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 13:03
     

    Elelko,já vidím hlavný rozdiel v naších postojoch ku kastrácii. Ty ju považuješ za mrzačenie,já nie. Neviem,z čoho vychádza tento tvoj názor,s koľkými kastrovanými psami si sa stretla..

    Viem,že v mnohých západných krajinách je prax,akú spomínala Drahuška (kastrácia nechovných kusov) naprosto bežná. Za nehumánné sa považuje ponechať psom rozmnožovacie orgány ale nedovoliť im ich používanie. (keď už mám byť otvorená-tak si uvedom,že uvolnenie napätia masturbáciou u psa neprichádza v úvahu) .

    Napriek tomu,viem,že mnoho nekastrovaných psov dokáže pomerne bezproblémovo existovať,ale nie sú o nič šťastnejší a spokojnejší než kastráti.

    Sama píšeš,že kastráciu zo zdravotných dovodov uznávaš. Mnoho chovatelov sa k nej odhodláva preventívne a to asi práve preto,že kastráciu za mrzačenie nepovažujú.

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 14:49
     

    Elelko děkuji ti za rady...hafíka pouštíme na loukách, kde nejezdí auta a silnice je daleko, a nebo v lese....tam se mu můžeme schovat i za stromy....a dost mě těší, že se už i brzo otáčí a podívá se zda jsme tam kde nás viděl....a když ne..zastaví se a začne nás hledat, už se nenechá ošálit a ihned se vrátí zpět kde nás naposledy viděl a rozhlíží se a hledá náswinking smiley je to šikulasmiling smiley za pamlsek udělá všechno...od mala ho k tomu vedu...za každou správnou věc dostane pamlsek.....jinak ještě chodíme i na cvičák, aby jsme se zdokonalovali pod odborným dohledemsmiling smiley

     
  • Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 15:53
     

    Tak taky přidám svůj názor.

    Já jsem už principu proti všemu co je proti přírodě.

    Jesli si chci pořídit psa, musím počítat s tím, že se bude chovat jako živý tvor se vším co k tomu patří.

    Pokud si pořídím fenku, tak si taky musím dopředu promyslet jestli ji zvládnu dvakrát do roka uhlídat a zvládnout její změny chování během hárání.

    Máme kastrovaného kocoura, což je tedy něco jiného neboť kočka není smečkové zvíře a mohu říct, že kdyby nežil s námi doma, ale měl možnost být i venku, tak bych to nikdy nepřipustila. Změna v chování je evidentní a vlastně je dodnes stále kotětem po psychické stránce.

    Kastrace provedená před dosažením dospělosti totiž nedovolí psu(fence) pohlavně a psychicky dospět. Budeme mít doma vlastně nedospělce, který se nikdy nebude chovat vyrovnaně jako dospělý jedinec. Může se stát, že zátěžové situace nebude umět správně vyhodnotit a bude reagovat nevypočitatelně.

    Někdo psal, že v západních zemích je to běžné.

    No tak ať ! Tam je taky běžné, že psi chovaní v bytě mají svou klec a v té jsou prakticky celý den. Nechci si z toho brát příklad.

     

    Ještě na závěr. Mám kámošku, která hned po třicítce musela ze zdravotních důvodů podstoupit operaci, při které jí byla odstraněna děloha i vaječníky. Jde hlavně o ty vaječníky, že ?

    Během pár týdnů u ní nastal přechod se všemi příznaky a z čilé kočky se stala psychicky troska.

     

    Jenže ten pes či fenka vám to neřeknou. Určitě víte sami, že zvíře si nestěžuje, naopak se snaží zakrýt svůj handicap, aby na to nikdo nepřišel.

     

    Myslím, že nejlépe to mohou posoudit lidé, kteří se psy pracují , ne s jedněmi a těmi samými, ale různými.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 16:18
     
    ..posudit...winking smileynapr. Anny...vsak?! smoking smiley
    ------------------

    ...hm, ale zamyslite sa nad tym, ci ten psik, macka...vlastne kazdy zivy tvor je takisto ako my - ludia, tiez taka "individualita" s roznou povahou - psychikou, zdravotnym stavom.... a kazdy inak reaguje a inak zvlada to co sa deje s nim, alebo okolo...
    ------
    Jednemu psikovi ani 100 feniek nerobi ziaden problem - u nasho pudlika sme obcas len zaregistrovali, ze nepohnute sedaval na terase, potahoval nosom a upieral zasneny pohladom v dial..smoking smiley
    Ale z ineho psika to moze urobit takmer trosku - napr. minule mi sused o 4 domy vykladal, ze uz vedia kedy sa nase harajuangry smiley...ich 2r. yorkshirak vtedy neje, nespi, knuci, stale sa pyta von a visi na plote smerom k nam....ze mu to dava riadne zabrat...a UFFF- verim, ze aj im to moc prijemne nie je..( nastastie tie nase sa haraju vzdy tesne za sebou a u tychto malych plemien byva cyklus medzi haranim o par mesiacov dlhsi..)
    Takze si treba uvedomit... ze to, co z vlastnej skusenosti pozname my , u druheho to moze byt celkom inak ..a moze to byt fakt problem!
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (25.01.2009 16:19)
     
  • Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 16:36
     

    Kerio, ale to je pro ně normální běžné. Je to příroda. Vždyť u vysoké zvěře je nejzátěžovějším obdobím také říje. A také si své srny, laně atd. "obhospodaří" ponejvíce jeden samec a ostatní ať jančí jak jančí tak utřou.

    U těch psů to ještě bývá tak, že pokud je doma šéfem pes, tak vyvádí i při hárání fen v okolí. Pokud je šéfem páníček, tak se ani pes nijak intenzivně neprojevuje.

    Jak psala Drahuška o tom extrému u rotvíka.

    Jenže spousta "pánů tvorstva" si jednoduše nepřizná, že je pes nebere. Oni se pasovali na šéfa a hotovo. Pak pes dělá doslova psí kusy a oni si zase nepřiznají, že kdyby více zapracovali na hierarchii, tak by se následně upravil i tento problém. Prostě podle nich pes trpí a tak mu pomůžou ...... kastrací. thumbs up

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 16:39
     

    Kofilo,o kastrácii na západe som písala já,ale pokial sa vrátiš a pozorne si to ešte raz prečítaš,tak zistíš,že som to neuvádzala ako dovod,prečo kastrovať.Uviedla som to proste ako fakt,že sa tak deje a nie je to neobvyklé.

    Píšeš o zmenách aké nastávajú pri kastrácii nedospelého zvieraťa,lenže ... Odvážim sa tvrdiť,že žiaden veterinár ti kastráciu nedospelého jedinca nedoporučí. U kočičiek to može byť iné,tam sa niekedy kastruje na prahu dospelosti,len aby sa zabránilo prvému nakrytiu-u kočiek sa to totiž horšie uhlídá.

    a ešte malú poznámku- to myslíš vážne,že keby si mala možnosť chovať kocúra vonku ,tak by si nechala nekastrovaného? confused smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 16:51
     
    Kofilo winking smiley, nesuhlasim..Ber to tak, ze niekto ma silnejsie sexualne pudy a niekto slabsie...a s niekym tie pudy dokazu riadne cvicit.
    --------------------------------
    Vsak sa hovori, ze proti prirode sa neda ist - ked musis, tak musis...hihi, zo svojho okolia urcite ..vies aj na co narazam.. smoking smiley
    A bud si ista, ze v tejto rodine je "hlavou rodiny" - a panickom toho psa - naozaj sused ( ma 1,90-1,95m - byvaly uspesny hokejovy reprezentant), ktory moc dobre vie, co je disciplina .. a psovi sa denne venuje a ten ho pocuva na slovicko ( nejake skusenosti so psami ma, predtym mali dobermana... ale hovoril, ze uz nema tolko casu na tak velke pelemeno a kedze rodina chcela zase psika, nakoniec suhlasil aj s takym malym prckom - tvoria velmi zaujimavy par ked sa prechadzaju po ulici .. smiling smiley
     
  • Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 16:52
     

    anny kocourek není obyč domácí, takže by případní majitelé koťátek určitě našli zájemce. winking smiley Ale my to máme s bydlením zamotanější, nechce se mi to tu popisovat. V okolí je jen jedna kočenda a myší spousty a spousty.

     

    Uviedla som to proste ako fakt,že sa tak deje a nie je to neobvyklé.

    anny z takových skutečností mám kopřivku. Nejdříve to není neobvyklé, pak je to běžné a pak se to stane normálním, jako třeba v Americe, kde je kastrovaný téměř každý pes.

    Prostě si na to lidi zvyknou jako na normální běžnou věc, přestanou se zabývat důsledky, přestanou o tom přemýšlet. Jako např. kdyis bylo běžné, že pes byl přivázaný u boudy a nikomu to nepřišlo. Bylo to normální. Když ho ráno našli tuhého, tak ho vyměnili a jelo se dál. Nebylo to neobvyklé.

    Takže je dobře, že se o tom bavíme, že nám to není jedno. winking smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 17:10
     

    Kofilo,nehnevaj sa,ale tvoje slová mi zaváňajú manipuláciou.

    Já si nemyslím,že by sa všetci ľudia v Amerike prestali zaoberať dosledkami kastrácie a pochybujem,že by ju nechali podstúpiť svojho psa i pri vedomí,že mu škodia. Já si myslím,že len zastávajú iný názor než máš Ty. A tak jak máš ty argumenty proti kastrácii ,tak oni majú iné -pre kastráciu.

    Nevidím žiadnú logickú návaznosť,prečo by súhlas s kastráciami mal znamenať súhlas s uvazovaním psov u búdy .

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 17:10
     

    O kastracích se již popsalo tolik papíru...a stejně se k ničemu nedojde. winking smiley

    Já jsem chovatel a jsem proti neodůvodněné kastraci psů i fen.

    Osobně bych nechala vykastrovat psa i fenu pouze ze zdravotních důvodů a to pouze po dosažení pohlavní zralosti (rozhodně ne v půl roce). Pakliže mi přijde zájemce o štěně a jen naznačí možnost budoucí kastrace, aby pes byl poslušnější, nebyly problémy s háráním, ....odchází bez štěněte.

    Naopak doporučuji kastraci u psa v případě kryptorchismu (nesestouplé varle) do 3 let a u feny v případě zánětu dělohy.

    U kastrací je třeba posoudit také možné komplikace - možný vznik močové inkontinence (neschopnost zadržet moč), změny v metabolismu a vznik obezity. A to jsou pouze zdravotní aspekty! Po psychycké stránce se nám z milovaného jedince může stát "cizí psík - fena".

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 17:16
     


    anny napsal(a):

    Píšeš o zmenách aké nastávajú pri kastrácii nedospelého zvieraťa,lenže ... Odvážim sa tvrdiť,že žiaden veterinár ti kastráciu nedospelého jedinca nedoporučí. .........


    Anny, bohužel nemáš pravdu sad smiley . Těch veterinářů, kteří doporučí kastraci feny před prvním háráním a u psíka kolem 5.tého měsíce věku je aspoň v ČR víc než dostthumbs up sad smiley .

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 17:22
     

    Missinko,tak to mi je ľúto. Od takého veta rýchlo vycúvať.

     
  • Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 25.01.2009 17:31
     

    anny mám tam známé a tam je fakt běžné, že pokud člověk nechce na psu chovat, tak automaticky kastrace. A většina lidí to považuje za normální .... už nad tím ani neuvažují. Mluvím o většině ne o všech.

    Tak stejně jako naši dědové kdysi neuvažovali nad tím, že pes by mohl žít i jinak než přivázaný u boudy.

    Neměla jsem v úmyslu nikým manipulovat, jen ukázat na skutečnost, jak je nebezpečné, když se z něčeho stane "běžná" věc. Lidi nad tím přestanou přemýšlet.

     

    Nepsala jsem, že kdo souhlasí s kastrací tak automaticky souhlasí s uvázanými psy u boudy. V tom žádnou logiku ani návaznost nehledej. Nenajdeš.

    Šlo mi jen o to srovnání smýšlení lidí o určité věci, jak píšu výše.

    Nevím jak jinak bych to vysvětlila.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.