čtvrtek 28. března, 19:35 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: JamaicaSi
Status: začátečník

Co si myslíte o kastraci psa?

Datum: 23.01.2009 19:30
 

chtěla bych slyšet váš názor na kastraci zdravého psa....chápu kastrace jedince který trpí onemocněním prostaty atd. Mám 4,5 měsíční štěně bígla v paneláku, a rodiče ho chtějí nechat vykastrovat, jen proto, že náš minulý pejsek kňučel když cítil hárající fenu, a nechtějí si nechat vymluvit, že náš bíglík se může chovat úplně jinak, že třeba ani nic dělat nebude...záleží přeci i na výchově nebo ne? prostě já to nechci a přemýšlím pořád jak jim to vymluvit...sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 22:50
     

    Při kastraci by prostatu měli brát, ale někteří veterináři to prý nedělají, což je malér.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 23:02
     

    Drahuško, vím, že máš hodně zkušeností, takže se budu řídit tvojí radou a tu prostatu s doktorem projednám.

    Keri, však já vím, že právě prožíváš těžké chvíle a máš starost o pejska. Kdyby příroda ty psy ušetřila těchhle nemocí, bylo by i nám líp na duši. Taky vím, že máš mnohem větší problém s Bibinkou, že naše varle je proti tomu nicsad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 29.03.2009 23:06
     

    Evano, třeba ti řekne, že je to automatické - mělo by být, ale když byl Aron na ultrazvuku v UL, díval se vet, jestli byla kastrace udělaná dobře i s prostatou a právě mi vysvětlil, že někteří vetové si to trochu usnadňují.....

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 31.03.2009 23:30
     

    Evanko,teraz som si prečítala o tvojom psíkovi. čo mu je? Prečo je potreba odstraniť nezostúplé varle? Z medicínského hladiska k tomu nie je žiaden dovod. Teda u zdravého.

    Pokial je nejaký dovod,prečo sa musí pristúpiť k odstaranení tohoto varlete,tak by som sa prikláňala k celkovej kastrácii,lebo je istá možnosť,že sa časom ten samý nález objaví aj u momentálne zdravého varlete.

    Zmeny pvahy sa nemusíš obávať,naopak psík bude kľudnejší,vyrovnanejší.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 01.04.2009 09:14
     

    Tak vídíš Anny, kecala jsem.

    Nám kdysi bylo řečeno, že musí kulička z bříška ven, ale jednalo se o psa s PP a asi aby nás přesvědčili, udávali pravděpodobný problém s prostatou, proto jsem to tak suveréně prezentovala stydlin smiley Takže až po letech se vlastně dozvídám, že jsme psa stresovali operací zbytečně a opět musím konstatovat, že není doktor jako doktor eye rolling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 01.04.2009 10:21
     

    Drahuško,ono to zdravotne nijak nevadí. Síce to má vplyv na plodnosť(v brušnej dutine je príliž vysoká teplota ),ale pokial je jedno varlátko zostúpené,tak to bohate stačí. Iné je to u úplných kryptorchidoch.

    U psoch s PP viem,že k uchovneniu sa vyžaduje aby boli zostúplé obe varlátka.Lenže to je ,aby sa vylúčili z chovu psy s predispozíciou ku kryptorchidismu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil anny (01.04.2009 16:00)
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 16.06.2009 22:56
     

    Děvčata děkuju za všechny vaše rady a hlavně za účast, kterou jste projevilythumbs down Šlo se mi do toho s lehčí nohou.

    Včera jsme byli konečně na té operaci s našim jezevčíkem Kuldou. Veterináře máme dobrýho, tak jsme do něj vložili veškerou důvěru. Navrhnul odebrat obě varlata. Souhlasili jsme, ale v duchu se mi honily myšlenky, jakože už to nebude "pes" .... ,dneska už mu hodně otrnulo a už chtěl š...t listonoškueye popping smiley ... je to možný?grinning smiley Dřív jsem mu za to nadávala, ale dneska mi udělal radost, pacholek jeden.

    Jsem ráda, že to máme za sebou. Ještě jednou všem děkujuthumbs down

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 17.06.2009 07:34
     
    Evanko+ Kuldiku - tak nech uz je vzdy vsetko len O.K !...winking smiley a pacholicek jeden , vidis clovek ma plne gate a oni tie potvorky akoby sa nic nedialo...
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    kenedz

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 07.07.2009 15:36
     

    Mám už druhého pejska, první byl německý ovčák a kastrovat jsem ho nenechal protože byl zdravý až do posledních svých 13 ti roků svého života .Můj názor je, že to je proti přírodě, každý pejsek je vlasně odrazem svého pána,když neumí vychovat pejska, jak chce vychovávat třeba své děti ? Pes se dá naučit poslouchat tak ,že umí skoro všechno.Teď mám Anglickýho Kokra zlatýho a bylo mu v květnu 14 roků a je opravdu zlatý jak povahou tak chováním TAKÉ NENÍ KASTROVANÝ a je celý ty roky v pohodě prostě jak jsem si ho vychoval tak ho mám,vše opravdu záleží na výchově. nono smiley

     
  • Autor: adida
    Status: nováček

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 01.03.2011 20:32
     

    Chtela jsem se zeptat, kdy se muze hafan nejdrive kastrovat - ze zdravotnich duvodu? dekuji

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 02.03.2011 16:46
     

    To by ti ale měl poradit tvůj vet confused smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 02.03.2011 18:50
     

    Tiež to moc nechápem- keď zo zdravotných dovodov,tak asi čo najskor,čiže,jak ti to určí vet.

     
  • Autor: adida
    Status: nováček

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 03.03.2011 17:14
     

    Hafanovi nesestoupla jedna kulicka, no a veterinarka rikala, ze pockame jeste mesic a pak mi rekne co a jak. No a me to zajima uz ted yawning smiley)

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 04.03.2011 09:20
     

    V tom prípade by som počkala,až do dospelosti.Nech sa plne rozvinie u psa samčí vzhlad. Což tedy záleží,jak velkého psa máš. Velké plemená dospievajú pozdejšie.

     
  • Autor: adida
    Status: nováček

    Re: Co si myslíte o kastraci psa?

    Datum: 04.03.2011 11:38
     

    Dekuji za radu, mame krizence, takze to je dobra otazka jak bude velky yawning smiley)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.