čtvrtek 25. dubna, 07:24 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co si kdo,kde objednává za kytičky?

Datum: 03.01.2007 19:53
 

A protože jsem zvědavá, co si kdo objednává u různých zahradníků,tak otvírám tuhle diskuzi. tongue sticking out smiley

 

Už nějak nenakupuju ale dám sem odkaz na pár videí, , třeba vás budou zajímat. winking smiley flower smiley

Jak nakládat s rostlinami po nákupu:

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

A zahrada ve Ctěnicích-O.Fous:

[url]

[/url]

[url]

[/url]

[url]

[/url]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 5 krát. Naposledy upravil hespa (08.01.2014 11:08)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 15
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 07:51
     

    Alenko, které jsou to Chrášťany? Asi myslíš ty u Rudné...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

     
     
  • Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 08:55
     

    Spike, uhodla jsi, jsou to Chrášťany před Rudnou. Vždyť já bydlím asi 2km odtud a okolo tohoto zahradnictví jezdíme nakupovat do Globusu ve Zličíně. Je mi divné, čím se ti zahradníci živí přes zimu, že si mohou dovolit na tři měsíce zavřít. Asi mají i jiný zdroj příjmů.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 09:02
     



    Alenka napsal(a):

    Spike, uhodla jsi, jsou to Chrášťany před Rudnou. Vždyť já bydlím asi 2km odtud a okolo tohoto zahradnictví jezdíme nakupovat do Globusu ve Zličíně. Je mi divné, čím se ti zahradníci živí přes zimu, že si mohou dovolit na tři měsíce zavřít. Asi mají i jiný zdroj příjmů.

    Možná si přes sezonu vydělají i na zimu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 09:11
     

    Alenko, já znám spíš Chrášťany na Rakovnicku, ale Mapy mi řekly, že je ještě několik vesnic stejného jména, tak jsem najednou zaváhala... winking smiley

     

    Jestli prodávají především zahradní zeleň, tak by je víc stál provoz přes zimu, než kolik by vydělali (to by bylo v zimě asi minimum). Pravděpodobně mají ještě nějakou jinou činnost, nebo se prostě věnují přípravě na sezonu. Ono je co dělat i prodávat skoro do vánoc a pak je dost práce s přípravou jarní sadby. V lednu je "celozávodní" dovolená a pak už se zase jede, ikdyž bez přístupu veřejnosti.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (09.02.2016 09:11)
     
  • Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 09:13
     

    Bosku, i to je možné. Ale ty investice za poslední dva roky, to by museli hodně vydělávat. Ale tady okolo Prahy jsou ta zahradnictví tak propojená, že ani nevíme, komu to konkrétní zahradnictví patří. Ale to jsou všechno jen prodejci, sami nic nepěstují, obchodují pouze s nakoupeným zbožím. A dost často na květinách ani nejsou jmenovky v češtině. A to jim ukládá zákon, vždyť je to zboží jako taždé jiné. Ale tito dovozci na zákony kašlou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Alenka (09.02.2016 09:14)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 09:26
     

    Ano,dneska jsou to jenom prodejci.Měla jsem 2 strýce zahradníky a to tenkrát bylo něco uplně jiného.Zasít semínka a starat se o ně .Dneska si dovezou hotový rostlinky.

     
  • Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 11:43
     

    Spike, asi to bude tak, že se jim provoz přes zimu nevyplatí. Ale podobné zahradnictví máme směrem na Řeporyje a ty mají otevřeno celý rok. K nim chodíme pro substráty a cererit, případně nějaké postřiky. Ti taky nic nepěstují, prodávají jen nakoupenou zeleň.

    A takové zahradnictví, jako měli příbuzní Bosky, ty jsou až směrem na Karlštejn v Kozolupech. Ty si sami štěpují stromky a pěstují okrasné keře, ale ty výpěstky ze semínek, to taky nedělají. Ale tam taky raději nejezdím, protože si vždy něco přivezu, co jsem vlastně ani nechtěla.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 12:13
     

    Jo,jo..přes zimu zavřeno a chystá se na novou sezónu, už jsou plné skleníky zasetých přísad..a podobně...Ono je práce kolem stále dost, takto to funguje u kamarádky také winking smiley Za chvíli to vypukne..příští tejden už dovezou sadbové brambory.. smiling smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 09.02.2016 18:14
     

    V tom zahradnictví v Chrášťanech pracuje známá, vím od ní, že opravdu mají otevřeno jen březen - listopad. Na jaře se tam dveře netrhnout, takže kšefty určitě mají....proto si možná mohou dovolit zavřít. Mají to udělané krásně, ale ty chybějící popisky o rostlin mě také - tak jako Alence - vadily a narazila jsem tam na tento problém několikrát! Kytičky do truhlíků ale mají nádherné, mamka je kupovala v Kauflandu, sice za pár korun ale s těmi mými se nedaly srovnat.

    Alenko můžu se zeptat, jaké zahradnictví směrem na Řeporyje máš na mysli?? flower smiley

     
  • Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 10.02.2016 07:24
     

    Fromco, mám na mysli zahradnictví na cestě z obce Ořech směrem na Řeporyje /to už je Praha/. Ale taky jsou to jen prodejci. Asi tolik nevydělávají, co ti Z Chrášťan, tak musí mít otevřeno celoročně. spinning smiley sticking its tongue out .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Alenka (10.02.2016 07:27)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 10.02.2016 09:27
     

    to moje zahradnictví otvírají 1.3. a už se těším, jak tam naběhnu. grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 10.02.2016 10:33
     

    Irisko, to těšení je vzájemné, oni ti zahradníci se těší zase na nás. Vždyť je živíme. Nebýt nás, kteří máme zelené ruce, nemohli by oni prosperovat. A tak to má být. smiling smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 10.02.2016 19:33
     



    Alenka napsal(a):

    Fromco, mám na mysli zahradnictví na cestě z obce Ořech směrem na Řeporyje /to už je Praha/. Ale taky jsou to jen prodejci. Asi tolik nevydělávají, co ti Z Chrášťan, tak musí mít otevřeno celoročně. spinning smiley sticking its tongue out .

    Alenko díky, přes Ořech kolikrát jedu ale o zahradnictví nevím, takže dohledám a mám další objekt k utrácení peněz:-)

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 07.04.2016 23:09
     

    Nejsem Starklův agent, objednávala jsem u něj jen jednou (raději si kytky vybírám sama v zahradnictví) ... ale i tak ... došlo mi mailem, že u objednávek od zítřka má dopravdu + jednu voňavou růži zdarma při objednávce nad 500,- [starklcz.sofico.cz]

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 07.04.2016 23:36
     

    No my jsme zde objednali také růže ... flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.