pátek 29. března, 00:16 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co si kdo,kde objednává za kytičky?

Datum: 03.01.2007 19:53
 

A protože jsem zvědavá, co si kdo objednává u různých zahradníků,tak otvírám tuhle diskuzi. tongue sticking out smiley

 

Už nějak nenakupuju ale dám sem odkaz na pár videí, , třeba vás budou zajímat. winking smiley flower smiley

Jak nakládat s rostlinami po nákupu:

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

A zahrada ve Ctěnicích-O.Fous:

[url]

[/url]

[url]

[/url]

[url]

[/url]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 5 krát. Naposledy upravil hespa (08.01.2014 11:08)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 15
  • Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 24.01.2016 15:58
     

    Neobjednávám nic, ze zahrady mám depresi, ku.vy srnky vyhrabaly a vyžraly k zemi vše co za něco stojí, zajíci jdou za nimi v druhém šiku, do jara jsem bez kytek. Drží se jen opravdoví bojovníci růže Aloha, Mutiflora, Moyesii a rugozy. Moji největší miláčkové jsou sežraní, i ze stromu si podali popínavku. Už nebudu nic obnovovat, jen to nechám dožít. Hortenzkám nic nedělají, tak budu na hortenzkách.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

     
     
  • Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 24.01.2016 16:07
     

    Jajo, to bylo první, co mně napadlo, jestli sežraly i hortenzie. Ty máš parádní. Samozřejmě i to ostatní, zahradu máš moc pěknou, ale mně u tebe nejvíc utkvěly právě ty hortenzie smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 24.01.2016 16:14
     

    Jájo, to je k vzteku. takové práce, která přišla vniveč. Jenže, proti řádění těchto zvířátek je jedinou obranou, pěstovat to, co jim nechutná. Asi toho není mnoho. Ale clematisy nežerou, vždyť to jsou jedovaté rostliny. To si my, kteří máme oplacené zahrádky, vůbec nedovedeme představit. thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 24.01.2016 16:56
     

    Nakonec s hortenzkami není tolik príce jako s růžemi a nemocemi netrpí. Člověk se musí přizpůsobit.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 24.01.2016 17:05
     

    Jajo no to je k vzteku, tos to ještě docela rozumně ustála sad smiley . Je pravda, že se člověk musí přizpůsobit, ale štve to.

    Jinak já už pošilhávám po mých vybraných zahradnictvích od 1.1. a v duchu si vybírám, pak budu vylučovacím způsobem pokračovat až něco objednám. Zatím jsem u Salačů oobjednala fuchsie, určitě něco nepřežije, tak doplnit stavy. Už se strašně moc těším flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 24.01.2016 18:10
     

    Já letos taky nic neobjednávám a to právě z důvodu, co Jája. Ale já naštěstí letos budu dělat plot, tak snad potom.....

    Jinak srnky mi ožrali i květy klematisu Cholmondeley, i když je jedovatý. spinning smiley sticking its tongue out

    Druhé kvetení u růží jsem neviděla neb všechny poupata taky sežrali. angry smiley

    Tak snad se dočkám.......

     
  • Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 24.01.2016 18:41
     
    p6300717.jpg
    Další fotografie:

    Jojo letní a podzimní kvetení bylo nulové, třeba růže Savoy Hotel loni vůbec neměla šanci. Tohle jsou předloňské vzpomínky

     
  • Status:

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 24.01.2016 18:49
     

    Gabčo, tak to je pro mne nový poznatek, že rostliny jedovaté pro lidi nemusí být jedovaté pro zvířata. Asi to neplatí na 100%, napadá me vrátič, ten vždy zůstáva na loukách nespasen, i když okolní tráva je úplně u země. Škoda, že nemůžem vyzkoušet, jestlli by krávy žraly clematis.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 25.01.2016 11:09
     

    Taky si nic objednávat nebudu,vyberu si pak osobně,ale jenom pár kousků,není místo.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 25.01.2016 11:42
     

    mě oslovila Schneewitchen, krásná, bělostná, asi se přidám k objednávce s ženskýma z práce

     
  • Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 25.01.2016 12:05
     

    Schnewichen mám tři, je to u srn ta úplně TOP růže tu sežerou první a pokaždé, takže s rozmyslem :-(

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 25.01.2016 12:21
     

    Zvěř nebo dobytek některé jedovaté rostliny užívá jako léky, když je nemocná. Oni to poznají, co potřebují, zároveň však, alespoň co jsem četla, se pochopitelně dokáží i něčím sami při/otrávit. Ani ostatní jedinci v přírodě nejsou zcela neomylní.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 25.01.2016 13:55
     

    mám plot a bydlím ve městě, takže přitažlivost pro zvěř nemusím řešit.

    Zvěř skutečně "ví, co má dělat", když je začervená, loupe kůru jehličnanů, ale i buku, což pomáhá. (a začervená je, zemědělci často neodčervují a zvěř to chytá od nich)

    Pro změnu "nezná" řepku a žere ji ve velkém, i když si škodí, z jara žere čerstvou trávu ve velkém a nafoukne se.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 25.01.2016 17:34
     

    No nevydržím to a přeci jen něco ještě objednám, bude se kácet starý strom a vznikne místo. Nějaké okrasné keře, nebo vysoké trvalky, kouknu k Trantovum, nebo U rybníka a zároveň něco balkonové, ale to se objednává až v březnu. Takže trpělivost, ale ono to utíká, už bude konec ledna a vnoučata mají vysvědčení smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co si kdo,kde objednává za kytičky?

    Datum: 26.01.2016 11:38
     

    už třetí rok nic neobjednávám. Navštěvuji jedno zahradnictví a to mi stačí. Občas při cestách zabrousím i do jiných a něco koupím. Od Basíka mi toho zůstalo sakra málo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.