pátek 19. dubna, 13:25 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Co s rostlinami v létě o dovolené?

Datum: 23.06.2010 14:14
 

Co děláte s truhlíky a květináči na zahradě v létě, když nejste doma a není nikdo, kdo by vám zalil kytky v nádobách a truhlících? O keřích a trávníku nemluvím, ty musí léto nějak přežít... Mám samozavlažovací truhlíky letos první rok, máte někdo zkušenosti, jak v takovém horkém létě vydrží bez doplňování vody? Někde jsem viděla návod na samozavlažovač vyrobený z PET lahve-máte někdo praktické zkušenosti? Funguje to dobře?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 23.06.2010 19:02
     

    Já mám trochu štěstí, že můžou pozalívat dcery. Ale stejně to není takové, jak si to udělám sama. Oni k nějakým muškátům nemají vztah a klidně řeknou, že celý týden pršelo a proto nezalívaly thumbs up Že jsou truhlíky vyschlé ani neví.

    Ale kdybych neměla holky doma, tak bych si řekla sousedce, nebo kámošce. Nedovedu si představit, jak jinak bych to zabezpečila confused smiley Přece si to za týden nenechám pochcípat smoking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 23.06.2010 19:52
     

    Evito,ty si myslíš,že bude horké léto???winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley Samozavlažováky mám letos taky prvně,loni jsem pověřila manžela a dopadlo tothumbs up thumbs up angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley letos to asi vyhraje sousedkagrinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 23.06.2010 20:10
     

    u nás to vyhrál kamarád winking smiley jako bonus dostal krmení mazlíčků tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 00:09
     

    Evčo, při mém štěstí to bude takhle - tam, kde budu já, budou padat trakaře a nad zahrádkou bude 14 dní tlaková výše, nespadne ani kapka a denní teploty +35°C angry smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 07:31
     

    Evito,pokud budeš mít na zahrádce 35°,tak ti tam budu chodit zalejvat jágrinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 09:22
     

    Já byla předloni týden s kámoškou a s dětma a pověřila manžela. Asi pětkrát jsem vysvětlila kde co mám a kolik tak asi zalít. Na odchodu říkám: Tak teď jsem zalila, teď zalévat nemusíš.

    A po návratu vše suché jak pepř, protože jsem mu přece řekla, že to zalévat nemusí eye popping smiley eye popping smiley eye rolling smiley eye rolling smiley angry smiley angry smiley angry smiley 

    (kupodivu přežil)

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 09:26
     

    Já mám naštěstí přimo ve stejném domě švagrovou smiling smiley je to fakt výhoda, ikdyž by ke kytičkám mohl jezdit někdo jiný přes město v těch opravdu teplých dnech to 2x do týdne nestačí. Ted zrovna se 14dní starám o její balkon já flower smiley Je ale fakt,že tu osobní péči prostě nic nevynahradí stydlin smiley jinak bych asi truhlíky sundala a dala dovnitř do bytu do stínu. zahrádka se dopředu zabezpečit asi nedá....

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 14:05
     

    Chlapa nutno instruovat naprosto přesně a logicky - jako počítač, takže: zaliješ v pondělí, ve středu a v pátek a k tomu přesně vypracovat seznam zalévaných lokalit....Jistě už víš, že tvoje věta na rozloučenou byla fatální chyba-on jenom dodržel instrukce

    Manžel přežil.... a co vegetace? eye rolling smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 14:18
     

    Já jsem mu instrukce napsala na lednici,připomínala drahou sms ze zahraničí a stejně to bylo houby platnýangry smiley angry smiley thumbs up thumbs up

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 15:28
     

    Zřejmě na něj ze všech pokynů udělala největší dojem ta tvoje poslední věta flower smiley..

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 15:40
     

    No já mu jako poslední větu napsala,ať si netahá do bytu lehké ženy a pokud ano,tak ne do ložnice,že je čerstvě povlečeno a asi proto mi nezalilangry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co s rostlinami v létě o dovolené?

    Datum: 24.06.2010 16:03
     

    Nám chodíval zalévat známý, co s námi chodí venčit psy. Je to starý mládenec, takže se doma taky o kytky stará...

    Zaléval a zaléval.....a zaléval...... od té doby jsem zanevřela na chudinky fialky, protože do jedné zdechly - shnily a ostatní kytky byly tak ulíté, že jsem o polovinu pokojovek přišla a těžko to rozdejchávaly i balkónovky. Celou dobu pršelo, bylo poměrně chladno a on jen chodil a každý den zaléval a zaléval.... Protože jsem mu přece řekla, aby mi zaléval kytky angry smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.