sobota 20. dubna, 01:27 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Knihy
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Kultura > Knihy
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co právě čtete?

Datum: 06.03.2007 09:56
 

Snažím se poslední dobou najít trochu volného času i na čtení. Jak jste na tom vy a jaký druh literatury vás oslovuje?

Já mám teď rozečtenou knížku "Irčák Finn" - překvapivě kniha o vlkodavech smiling smiley winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 17
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 05.03.2021 12:50
     

    Dočetl jsem Hrdý Budžes, přes víkend detektivku od Sáry Saudkové Déšť a nyní Raději zešílet v divočině. Je to dokument o Šumavských samotářích.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co právě čtete?

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 05.03.2021 19:31
     

    Dočetla jsem u štěňat Vladimír Paulišta - Za zvěří kolem světa. Večer před spaním knížku pro děti Betty MacDonaldová - Paní Láryfáry.

    A opravdu se svět v pr.el obrací [www.novinky.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (05.03.2021 19:40)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 06.03.2021 19:22
     



    babkaela napsal(a):

    Dočetla jsem u štěňat Vladimír Paulišta - Za zvěří kolem světa. Večer před spaním knížku pro děti Betty MacDonaldová - Paní Láryfáry.

    A opravdu se svět v pr.el obrací [www.novinky.cz]

    Eli,ten už obrácený je.

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 09.02.2023 20:10
     

    Právě jsem dočetl Temný karneval od Raye Bradburyho. Čekal jsem, že to budou vyloženě horory. Je to soubor především tajuplných a hororových povídek, ovšem některé jsou spíš sci-fi povídky, nebo je v nich dost morbidní humor (třeba povídka Rakev). Je to docela zajímavá knížka, která stojí za přečtení.

    Pokud chcete něco hororového, tak mě osobně se nejvíc líbily knížky Osvícení od Stephena Kinga, Pevnost od Francise Paula Wilsona a Thlina od Josefa Kariky.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 14.02.2023 19:35
     

    Nečtu sci-fi ani horrory - i když - Nebeský srom tak trochu hororový je - doby byla dost děsivá - sci-fi ? snad i Verne je sci-fi, k L. Součkovi se chystám, přistálo mi snad vše jeho ...

    Dnes se musím trochu podělit ... čtu [www.databazeknih.cz] , dostala jsem naježeno ... bo beru tak, že psáno pro teenegery, po našem pubescenty, bavím se, nehledám mouchy ... potřebuju, víc než potřebuju, relax ... tahle knížka mi ho dává ....

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 29.04.2023 10:41
     

    Dočetla jsem jedním dechem J.Picoultová- Vlk samotář. Silný příběh rodiny, ale i o vlcích thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 29.04.2023 23:06
     

    Švábi, Jo Nesbo

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 05.08.2023 19:49
     

    Nedávno jsem dočetl Den trifidů. Je to zajímavá knížka.

    Ze začátku tam s těmi trifidy nikdo moc nebojoval, spíš mezi sebou víc bojovali lidé, což mě trochu zarazilo, ale pak se boj strifidy pořádně rozjel. Co je v té knížce zajímavé, řekl bych až děsivé, jak snadno se vyspělá, organizovaná společnost dokáže rozložit. Stačilo, aby většina lidí přišla o zrak a všechno přestane fungovat, vypukne anarchie, rabování, války gangů. Knížka má celkem spád a dramatické zvraty. Líbí se mi, že sice nekončí zrovna dobře, ale přesto má optimistický závěr.

    Sci-fi čtu málokdy, dřív mě to nebavilo, ale jak jsem starší, tak tomu přicházím na chuť. Bavily mě knížky od H. G Wellse Válka světů a Ostrov doktora Moreaua. Taky Ztracený svět od A.C. Doyla byl skvělý. Na podobné téma, jak Ztracený svět jsem četl Cestu do středu země od Verna. Knížka pro mě byla bohužel zklamání, čekal jsem od toho mnohem víc. Řekl bych, že je to nejslabší verneovka, kterou jsem četl.Je to sice slavný román, ale musím říct, že Verne napsal o dost lepší knížky, namátkou třeba Tajuplný ostrov, Dva roky prázdnin, nebo Zemí šelem. Na podobné téma, jako Ztracený svět je ještě Plutonie od V. A. Obručeva. Asi není tolik známá, jako Ztracený svět a Cesta do středu země, ale podle mně je z nich nejlepší. Asi proto, že je v ní mnohem víc pravěkých zvířat, než v předchozích dvou románech.

     
  • Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 05.08.2023 21:12
     

    Porku, to už je hodně stará knížka. A poměrně nosné téma. Tenhle žánr mi k srdci moc nepřirostl ale tuhle knihu si pamatuju od svých někdy dvaceti, kdy jsem na ni narazila. Někdy jsem v legraci říkala dětem, když už byly větší, nekoukejte třeba na tu kometu nebo na nějaký jiný široce propagovaný úkaz, ať nedopadnete jako v trifidech.

    Zajímavý způsob, jak najednou zasáhnout prakticky celé lidstvo.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 06.08.2023 07:11
     

    Alena Mornštajnová - Les v domě. Přečteno za den thumbs down

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 07.08.2023 21:38
     

    Robert Bryndza - Chladnokrevně

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 07.08.2023 23:52
     

    Rachel Caine Proti proudu...... nemůžu se od toho odtrhnout.. pak ještě pokračování Ve víru a Pod hladinou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 08.08.2023 07:58
     

    Momentálně mám rozečtenou knihu Muži, kteří nenávidí ženy. Většinou zvládám číst jen na dovolené, takže se obávám, že po návratu zůstane rozečtena do příští dovolené. confused smiley sad smiley

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 13.11.2023 20:07
     

    Knížka Muži, kteří nenávidí ženy se mi líbila. Ze začátku to nebylo nic moc, ale pak se to rozjelo.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 14.11.2023 11:12
     

    Dočetla jsem Picoultová Čas odejít.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Knihy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.