čtvrtek 25. dubna, 03:02 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Knihy
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Kultura > Knihy
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co právě čtete?

Datum: 06.03.2007 09:56
 

Snažím se poslední dobou najít trochu volného času i na čtení. Jak jste na tom vy a jaký druh literatury vás oslovuje?

Já mám teď rozečtenou knížku "Irčák Finn" - překvapivě kniha o vlkodavech smiling smiley winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 17
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 04.01.2021 20:21
     

    Už jsem to viděl, ale teprve nyní si to přečtu - Irena Dousková - Hrdý Budžes.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co právě čtete?

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 05.01.2021 09:53
     



    tak63 napsal(a):

    Už jsem to viděl, ale teprve nyní si to přečtu - Irena Dousková - Hrdý Budžes.

    To jsem slyšela načtený Bárou Hrzánovou,já ji jinak nemusím,ale toto se mi líbilo thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 06.01.2021 18:20
     


    Tak tu už mám přečtenou winking smiley

    Alenka napsal(a):



    iriska napsal(a):

    Ježíšek nadělil V ráji šumavském a Skláři, obojí od Klostermanna. Tak mám klid od všeho a čtu coffe smiley

    Irisko, docela se divím, že tento autor vychází i v dnešní době. My jsme měli doma několik

    "klostermanek". Možná, že jsou ještě někde na půdě. To se moc dobře čte.A jak říkávala moje babička, jsou v ní jen česká jména - Taky pěkně se četla " Ze světa lesních samot" nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 07.01.2021 15:59
     

    Přiznávám, že od Klostermana jsem nikdy vůbec nic nečetla. A vlastně ani nic moc z klasiky. Ovšem Čapka jsem přečetla celého několikrát. Maminka mě vedla spíš k moderní literatuře a spíš ke světové. Na průmce mě v tom češtinářka podporovala, takže z Jiráska neznám nic a Babičku jsem nikdy ani neviděla a hrdě ji do čtenářského deníku nenapsala nahradila jsem ji několika Steinbecky a ještě ulovila pochvalu:-)

     
  • Status:

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 07.01.2021 16:37
     

    Mě ke čtení jakékoliv literaturu nikdo nevedl a ty české autory z předválečné doby byly u nás v knihovně neb můj tatínek byl amatérský knihař, vázal, za mádí, knížky, které tehdy vycházely v sešitovém vydání Myslím, že ty knížky, které vázal, mnohé ani nečetl. Já jich četla hodně, ale Jiráska ne, tolik času jsem nikdy neměla. To bylo čtení pro dlouhé zimní večery. Ale uklízet tuto knihovnu, to bylo za trest. Než jsem všechny knihy oprášila, vždy jsem našla něco zajímavého, do čeho jsem se začela. eye popping smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 07.01.2021 17:40
     

    Já Klostermanna jo a Jiráska taky-Skaláky několikrát a Babičku taky.

     
  • Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 07.01.2021 21:43
     

    Já vybalila z celofánu vánoční dárek, knihy podstavné jim říkám, šel by s nimi podložit kredenc. eye rolling smiley Pravidelně dostávám od mladé, abych asi duševně nezakrněla, knihy podstavné, to je čtení na rok a víc. A pak detektivky, to je zase čtení na pár dnů.

    Se soudcem Ti jsem skončila a teď mě čeká tohle nadělení. Ale to není čtení na jeden zátah. Navíc jsou to už těžké svazky, blbě se to čte třeba v posteli nebo ve vaně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 11.01.2021 10:35
     

    Svého času jsem četla tzv. vše, co mi přišlo pod ruku. Měli jsme doma obrovskou knihovnu přes celou zeď. Brala jsem to jednu knihu po druhé, a to mi bylo asi 13 let... naše mamka se vždy zhrozila, co čtu za titul, neboť některé nebyly absolutně mému věku příslušné a přípustné a možná i nepřístupné ... tak je pak vždycky někam schovávala. winking smiley grinning smiley grinning smiley (A já je pak našla a četla ve stoje před knihovnou, abych knihu ve chvíli jejího příchodu zase mohla vrátit zpět do "druhé" řady v knihovně. winking smiley tongue sticking out smiley)

    Byla jsem asi jediná ze třídy, která ochotně a ráda zdolávala povinnou četbu a psala čtenářský deník. Četla jsem i objemné bichle.

    jaja99 napsal(a):

    Přiznávám, že od Klostermana jsem nikdy vůbec nic nečetla. A vlastně ani nic moc z klasiky. Ovšem Čapka jsem přečetla celého několikrát. Maminka mě vedla spíš k moderní literatuře a spíš ke světové. Na průmce mě v tom češtinářka podporovala, takže z Jiráska neznám nic a Babičku jsem nikdy ani neviděla a hrdě ji do čtenářského deníku nenapsala nahradila jsem ji několika Steinbecky a ještě ulovila pochvalu:-)

     
  • Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 11.01.2021 12:21
     

    JJ Anavi ve dvanácti jsem začínala číst na Páralovi a Hrabalovi. Klasika nic pro mě:-). Četla jsem opravdu hodně, ale měla jednu úchylku, neumím číst vypůjčenou knížku, všechny knížky co jsem četla vlastním. Teď je to horší s brýlemi prostě číst nejde, není to brýlemi za ty roky co je potřebuju jsem vystřídala spoustu brýlí, nešlo to se žádnými. Jak to dokážete? Jako čtu, ale krátké kousky, nejde se začíst třeba na hodinu, nejde.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 11.01.2021 12:34
     

    Měla jsem kdysi takovou "úchylku", že když se mi půjčená kniha hodně líbila, musela jsem si ji koupit... i kdybych měla obejít antikvariáty. No a výsledkem je, že mám půdu plnou (15? krabic) svých knih a není je kam dát... knihovnu mám malou, tam jsem umístila sotva dvě bedny knížek. confused smiley sad smiley A navíc na čtení nemám moc času ani...

     
  • Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 11.01.2021 13:14
     

    Mám v paneláku dvě knihovny plné knížek a pod postelemi plno krabic knih. Bydlí tam Libor, trnu až se těch knih bude chtít zbavit.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 11.01.2021 13:26
     

    Anavi, tahle úchylka mne drží stále ... jenže roků na čtení neubývá (snad díky bohu ... ke všem ostatním okolnostem... momentálně mám doma cca 12? zeleninových beden opravdu pečlivě naskládaných-aby se hodně vešlo-co bych chtěla přečíst-nějak doputovaly k nám, knihy se nevyhazují) - nooooo, začala jsem Bonhardová, Pohádky třeboňského kapra, teď mne čeká opáčko - slíbila jsem sama sobě, pokud projde seminárka, prošla 100 ze 100 huráááá, Koukolík, Proč se Dostojevský mýlil - už se těším (asi nejsem úplně normální) - ovšem - teď jdu řešit Vlasivědu pro chytré hlavičky. roč. ZŠ (asi pro mne nej, že tohle neberu jako vopruz ....)

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 20.02.2021 16:50
     

    poslední dobou si, po dlouhé pauze, relaxuju při Vondruškovi a jeho historických detektivkách. coffe smiley coffe smiley coffe smiley

    A s knihama jsem na tom podobně, knihovna na pár kousků a knížek fůra.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 21.02.2021 19:49
     

    Dočetla jsem, jako odlehčení od náročnějšího Koukolíka (toho čtu tak nějak po kapitolách, potom pauza s kouskem lehčí knihy), Ludvík Múlbach-Za ptačím voláním a Vendula Dvořáčková-Pověsti tajemných míst.

     
  • Autor: Pavli
    Status: nováček

    Re: Co právě čtete?

    Datum: 03.03.2021 18:36
     

    Aktuálně sérii viz odkaz. První tři mám za sebou a můžu jenom doporučit! thumbs down Další dvě už na mě čekají na nočním stolku smiling smiley A díky vám jsem teď právě zjistila, že se chystá další díl, super smiling smiley

    [www.databazeknih.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Knihy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.