čtvrtek 25. dubna, 19:57 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co nám kvete v listopadu

Datum: 07.11.2011 22:35
 

Ač je to k nevíře kvete toho ještě spousta, tak se pochlubte :-)



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 14
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 16.11.2021 09:09
     

    Anavi, díky .... do OBI se nedostanu (MHD putování na dlouho a chlapi by mne asi hnali s podobným návrhem). Když se náhodou jdu pokochat do blízkého zahradnictví, nikdy (krom rychlených "koulí" ) chryzantémy nemají, divné, trvalek, i různých mimořádností, mívají spousty, Noooo teď jsem tam koupila jen ten křen ...

    Mančo, Kájo ... ty žluté chrymky jsou úúúúúúúúžasné thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co nám kvete v listopadu

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 18.11.2021 14:02
     
    dscn9614.jpg
    Další fotografie:

    dnešní kytka a kaktus . ta kytka by byla větší , ale dědek se probral a hned mně ze zahrady hnal domů .. winking smiley sad smiley no ale tak tak jsem došla- spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 18.11.2021 16:11
     
    img_20211118_153111.jpg
    Další fotografie:

    Je to už takové dobité, ale pořád kloudně nemrzlo. Dnes jsem viděla i včelu.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 18.11.2021 16:39
     
    dsc01778.jpg
    Další fotografie:

    co je fajn trvalka je marulka šantovitá, kvete stále, "bezpracná", pouze na jaře ostříhám, spolu s pryšcem stále k pokoukání

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 18.11.2021 17:32
     

    Mančo, žluté chrymky .... aaaaach mls smiley , máš stěstí, že jsem daleko a nepříjdu ti odebrat kousek, na 4. f je Helenka ? Včelky jsou stále na plevelu šantě ( u nás opravdu plevel). Jen čmeldy jsem už dlouho neviděla ... musím prozkoumat někde jejich životní roční cyklus.

    Aleno, co mi to děláš .... já chci takové bezproblémovky, nevím kam s nimi - buď "trávníček" nebo žrací zahrada (moji chlapi) nebo kočky (dnes Tonda, ukazuju jí jak pěkně kvetou sedmikrásky a ještě stále nějaké chrymky a růže ... ale Mikeš tě má raději než mne, tobě skočil na klín ... no v zápětí mi pochcal záda) ... jarmanka by byla taky thumbs down , toužím po třemdavě (letos jsem dostala si 10 semenáčů, nedopěstovala jsem ani jeden ... asi jsem opravdu už ku ničemu) a taky po spostě dalších planě rostoucích květin, není mmi přáno.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 18.11.2021 18:20
     

    Elo, když se na jaře připomeneš, tak ti pošlu chryzy, pozdní žluté, kopretinové růžové, bílé, možná i ta třemdava by byla, nevím, zda jsem to nevyčudila, chtěla příbuzná, pak si rozmyslela, že je to alergická kytka winking smiley , semenila se mi dost, teď včas vystříhávám, nj. slunce, sucho, písek se ji daří...trvá ji usazení, pak už vydrží vše.....žrací zahrada je u baráku potřeba mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 18.11.2021 21:59
     

    Alenko, jsi zlato, díky za nabídku, ale ... připomenu se cca za měsíc ... rouby Tvojí žluté ryngle mi leží už dlouho v hlavě ( je kam přiroubovat) stydlin smiley mls smiley .

    K chrymkám ... teď jsem dostala bílou, jakoby "babulkovou" od kamarádky, nevím kam s ní ... zahrada je v současnosti ve stavu, jak kdyby u nás nikdo nebydlel, hrůza hrůz ( nooo, stále skízím žrací věci) - bílá pravěká, u kamrádky na zahradě prosperuje - nějak jsme se shodly, že je původně od příbuzné, pokrevně z mojí strany, dostala za ni tři - zase letitě od příbuzné pokrevně z její strany - prostě "citovky", obě jsme tak nějak "jeté" - všechny přežívají těch 30 a víc let jen díky tomu, že se jednou za čas stěhují na jiné místo v zahradách .... K novým ... snad na ně narazím teď na Zelňáku (pochybuju, spíš budou na jaře) ... oznámila jsem dnes, že se příští týden pojedu infikovat covidem do civilizace (dědek bude mít navařen oběd, snad si ho zvládne ohřát, Tonda bude mít do 14.00 školu a taky oběd ve škole, já budu mít mraky času na výlet) ... jen cca 40 min. cesta MHD tam a stejně zpět ... pochodím, pokochám se, koupím "ježovinky" nějaké - snad - asi jo, aspoň Draci v hrnci, které si Tonda pro sebe a pro skorosesřenici Lauru napsala Jéžovi ... a na Rynku možná cokoliv, co nebudu vědět kam s tím, nebo třeba jen koření (dobré mívá jedna babka kořenářka) - a už jsem jako Švejk ... stačí zmínka, hned asociací naběhne příběh - nechodím moc do divadla, ale byla jsem 2x na My fair Lady (ze Zelňáku) [www.mdb.cz] - proč dvakrát, to už by bylo na román ... během doby jsem dostala semínka ačokči "za známku" od paní Mošové z Poruby . psaly jsme si několik let, nevím, zda stále žije - maminka pana ředilete a "spolutvúrce" Stanislava Moši a současně - znala babičku a prarodinu mého muže, které já nikdy nepoznala - semínka ačokči rozdávám a opatruji jako rodinné stříbro ... jsem opravdu "hrbatá" ... dle mojí sestry "každej jsme jinak hrbatej".

    A třemdava - pan dr. Větvička ve fejetonu píše "třem dává" - vím, že je alergen (asi jako pryžce a vánoční hvězda a ....), taky se jí říká "hořící keř" ... vím, kde cestou na Zelňák koupím semínka, jsou větší jistota než semenáče nebo odkpek - sice déle trvá, ale rostou v podmínkách kde vyklíčí ... dlouho se mi nedařily obyč. žluté třapatky. Zaseté u nás a vysemeněné tady - téměř plevel. Stejně jako řimbaby (ty kopretinové, ne plnokvěté) a gaury a mavuně a muškátové šalvěje a .... škoda, že nejsou semínka podzimních aster (nemyslím astry jako takové, pod tímhle jménem známé, ale .... víme o čem píšu).

    Ach jo, opět jsem se "ukecla". stydlin smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 18.11.2021 22:46
     
    dsc05289.jpg

    Elo, smiling smiley , na pokuk třemdava, dokáže být krasavice, ale zjistila jsem, že letos fotku nemám, nechápu...loňská...

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 18.11.2021 23:11
     

    Alenko, měla jsem obr třemdavu, úžasnou, krásnou ... ale, v rámci - chlapi maj furt málo schovávaček na jejich potřebnosti, na jejím stanovišti přistála pomocí jeřábu darovaná Unimobuňka (dnes už pořádně neví nikdo, co v ní vlastně uschované je, neřeším, taky mám štůčky látek, ze kterých už do smrti nic neušiju - vnoučat se neurodilo - jen jedna a to ještě v době, kdy já už nějak šít nedávám a její táta moc domácí výrobě nefandí).

    Třemdava byla přemístěna, asi blbě, pár let živořila, letos se už vůbec neukázala ... snad se zjara zadaří a já nějak zrecykluju a asanuju ... prostě uvedu do zahrady řád a i na třemdavu a podzimní astry a třeba i statitci tatařici najdu místo ...

     
  • Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 21.11.2021 21:44
     
    ocun.jpg

    Kdysi jsem třemdavu měla na chalupě. Nějak jsem o ni přišla. Nádherného obra má JaniV. Jestli stále drží. Aleno, tvoje taky není k zahození. Mně udělaly radost plnokvěté ocúny. Letos mě napadlo, že je dám mezi čemeřice. Na podzim to tam oživí. Sázela jsem nedávno a vykvetly, čekala jsem spíš až zjara, že udělají listy, pak zmizí a objeví se až na podzim.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 21.11.2021 22:04
     

    no to je bezva nápad thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 21.11.2021 22:52
     

    Třemdavy už jsem zahubila tři. Jedna byla dlouho týraná v květináči, až to pak nedala, druhá nezvládla konkurenci okolních rychlejších rostlin a třetí sežrali slimáci. Nádherná rostlina. Jedna z těch, které zkouším opakovaně. Stejně tak echinacea a delphinium. Nejsou mi souzené.

    Chrymky mají u mě rády přesazování, což mi nevyhovuje. Možná by stačilo obrýt a přidat kompost ke kořenům nebo něco. Kde jsou dlouho, tam se ztrácí, a naopak co jsem sázela malé rostliny z řízků, ty narostly vysoké. Akorát problém se slimáky, dávala jsem do květináčů. Jinak se ale ujmou krásně.

    Hlásí mráz, tak už asi květy zhnědnou.

     
  • Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 22.11.2021 08:40
     

    Manco, dřív jsem jich mívala víc. Hlavně pár takových ranějších. A když se občas nepřesadily, tak za nic nestály. A bez vody taky nejsou žádný zázrak.

    Aleno, přemýšlela jsem co k nim. Zjara doporučují třeba cibuloviny ale to mi přijde, že je jakoby ruší. Pak mě napadlo tohle. Bohužel jako vždycky až dlouho.Cibule těhle potvor jsou docela drahý. Třeba i u Josta. Doufám, že se jim bude dařit a budou se množit. Jedny co mám se docela daří. Ale ty jsem dala jinam. Tenkrát mě to nenapadlo.Člověk stále neví dost.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 22.11.2021 09:30
     

    Regino, zase jsem přemýšlela nad drobnými maceškami, sem, tam. No moc jsem letos nikde nechodila a ani tady nebyly. To se musí obnovovat, na rozdíl od cibulovin....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 22.11.2021 09:47
     

    Taky přemýšlím, že macešky, které jsem vyndala z truhlíku, někam zasadím. Ony se pak přesévají, ale už jsou mnohem menší.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.