středa 24. dubna, 23:58 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Zuzik10
Status: nováček

Co na velkou terasu jihovýchod ?

Datum: 16.01.2013 12:11
 

Ahoj, máme dosti velkou terasu, cca 11x4m, orientovanou na jihovýchod + k tomu připojený balkon, východ. Každý rok si lámu hlavu jak a co zasadit, aby to ladilo. Daří se mi pěstovat skoro vše, nikdy mi nic neuschlo, nespálilo slunce, jen si nevím rady s barevností. Kytičky rostou, vypadají hezky, ale není to stále ono. Několik let jsem pěstovala obyč. muškáty-tyrolské, ale už mě omrzely. Letos bych chtěla zkusit petúnie, do truhlíků jako závěs, aby zároveň udělaly i clonu před okolím. Líbí se mi červená, žlutá, růžová. Dále mám truhlíky, které se upevní na zábradlí, mají tvar " U " , obepnou zábradlí zepředu i zezadu (snad jsem to popsala srozumitelně smiling smiley ) a do těch bych chtěla dát něco vzpřímeného, max. polopřevis. fasádu máme šedou, cihlový pruh. Máte někdo tip, co by se hodilo? Jaké barvy, popř. přímo kombinace? Terasa je opravdu velká a zaplnit ji tak, aby nebyla prázdná ani přeplácaná, aby mě to finančně neodrovnalo je umění... Zkusili jste pěstovat balkonovky i ze semínek, dařilo se? Budu moc ráda, když se najde nějaká dušička, která není začátečník, rozumí kytičkám nebo má prostě jen léta zkušeností a může je předat dál...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 16.01.2013 12:21
     

    tady

    [www.week.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 16.01.2013 17:00
     

    Petunky moc nedoporučuji, lepší jsou surfinky nebo potom takové zmenšeniny - millionbells. winking smiley

    [www.week.cz]

     

    A samozavlažovací truhlíky máš? To dělá také hodně thumbs down

    Můžeš tam zvolit i něco celoročního a jen k tomu balkonovky dosázet. Hodlám to tak udělat příští sezonu, uvidím, jak květiny budou v nádobách přežívat... Mám připravené vajgelky, tavolu, heuchery a k nim dosadím balkonovky dle svého vkusu. Uvidíme, jak to bude vypadat. Na podzim plánuji potom vyházet odkvetlé balkonovky a zbytek ponechat.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (16.01.2013 17:03)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 16.01.2013 17:33
     

    ahoj Anavi,Ty budeš dávat ty keříčky do klasických truhlíků nebo máš nějaké mega truhle? Moc se těším, co vymyslíš :-)

     
  • Autor: Zuzik10
    Status: nováček

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 16.01.2013 18:35
     

    Mám stejný dotaz jako Deniska. Budeš ty rostliny dávat do klasických truhlíků nebo do něčeho velkého? Jsou to velké keře, ne?

     
  • Autor: Zuzik10
    Status: nováček

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 16.01.2013 18:36
     

    Já se překlikla, patřilo to, samozřejmě, Tobě Anavi.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 00:36
     

    Denisko, nasázela jsem je už na podzim do velkých nádob. Obávám se ale, že ne všechny přežijí do jara... Mám je nechané na terase, ničím jsem neobalila. Případně budu testovat co nejodolnější druhy.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 07:30
     

    připojím vlastní zkušenost, tmavé truhlíky na jižní straně s přehřívají, kytky mají v samozavlažováku zálivkovou vodu teplou jak čaj, chce to truhlíky něčím zastínit či obalit.

    (napadá mně zda by pomohlo vyložit truhlík zevnitř mirelonem nebo bublinkama, ale je to jenom (možná blbý) nápad, nevyzkoušeno)

    surfinie vypadají skvěle když na ně neprší. Mc se mně líbila sanvitalia.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 07:36
     

    Hanko, surfinky mám na okně chráněné střechou, takže vydržely opravdu dlouho pěkné.

    Samozavlažovací nádoby mám od Lebiše, jsou terakotové a s přehříváním problém nebyl. Pak jsem koupila jeden tmavě hnědý květináč a to byla teda opravdu hrůza, voda v létě skoro vřela! eye popping smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 08:01
     

    Barva truhlíku nevadí, překryjí je převisy rostlinek a tím zastíní.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 08:20
     

    Po čase jo, ale než to narostlo,tak bych si z toho mohla zalejt čaj smiling smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 08:50
     

    mně převisy nenarostly thumbs up ,až když jsem je donesla z kna na jižní straně do stínu pod rybízy, tak se krásně rozrostly

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 09:58
     

    jj, já si říkala, že keřík by v normálním truhlíku asi moc neprosperoval, ale super nápad. Jeslti někdy donutím muže, taky bych si je moc přála jako ukončení terasy.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 10:15
     

    napiš si Ježíškovi smiling smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Co na velkou terasu jihovýchod ?

    Datum: 17.01.2013 10:20
     

    hehe, to by musela dcera, u nás Ježíšek odmítl nosit dárky dospělým :-D. Zkusím jí to nadhodit. Nebo zkusím vysvětlit chlapovi, že ty truhle jsou bezpečnostní nutností již letos, aby naše mladší, v létě rok a půl staré dítě, nespadlo z terasy, máme ji asi 50 cm nad zemí.

    Bylo by to krásné, obzvláště po přečtení celé vaší 6 leté diskuze Květiny v nádobách... jsem postižena

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.