pátek 29. března, 02:36 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Prckové
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Prckové
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co mu mám ríct o smrti?

Datum: 30.05.2008 22:21
 
Muj 6 letý chlapecek dnes v podvecer najednou zacal srdceryvne plakat, ze nechce umrít, ze chce vecne zít a já byla najednou se svou latinou u konce. Posléze se mi podarilo odpoutat jeho pozornost, ale pak zacal zase. Nebylo to príjemné, nechci mu lhát, ale nevím,jestli je na pravdu dost zraly´.Tak jsem se to nejak pokusila zahnat do autu. Taky jste meli podobný problém a co jste detem ríkali?
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Didi (30.05.2008 22:22)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 19:16
     

    Tragéd: to máš naprostou pravdu.

    U nás to taky tak fungovalo, že jsme chodily s rodiči a babičkou na hřbitov a babička, která nás hlídala (3 holky), vždycky říkala, že jsme jí sebraly deset let života a já se ptala, kdy tedy konečně umře (byla jsem malá a bála jsem se jí, protože byla metr, jako jsem teď já) grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 21:09
     

    Téma smrti je v tomhle věku normální. A jak už říkaly holky - nelhat.

    Také jsem chodila s babičkou na hřbitov. Byly tam takové tři mrňavé zanedbané hroby, tak jsme si je s bráchou vzali na starost. Dodnes nevím, čí jsou.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 21:47
     
    Dneska, kdyz jsme se vraceli z výletu, v aute se najednou zase z niceho nic zeptal, jaké to je umrít. Tak jsem mu odpovedela popravde, zenevím, ze jsem jeste neumrela a ze si to predstavuji jako spánek. Pak uz se nastestí nevyptával na podrobnosti. Ale nejak ho to zamestnává.
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 30.03.2009 15:27
     

    Teď jsem narazila na tuhle diskuzi, úplně náhodou.

    Nedávno se mně Deniska ptala, jestli taky umřu. Tak jsem jí řekla, že jednou ano, že to bude ale hodně za dlouho (doufámgrinning smiley), že to už bude ale veliká, prostě jsem ten "čas" natáhla. Strašně blbě se to dětem vysvětluje. Po chvíli přemýšlení, mi odpověděla, že když to bude za dlouho, tak na to stejně ještě zapomene grinning smileygrinning smiley No jo, malá dětská hlavinka, vůbec netuší. Čas jí ve čtyřech letech ještě nic neříká.

    Já vlastně ani nevím, jak už jsem to pořádně vysvětlila Adámkovi, pravda je, že byl mrňavej a tak nějak časem to pochopil sám. Když jezdí s babičkou navštěvovat hrob na hřbitově.

     
  • Status:

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 30.09.2011 11:18
     

    My máme dvě děti 8 a 4 roky. Syn řeší smrt hodně a ví o ní vše (včetně spopelnění) tak to prostě je. Nemyslím si, že by je pravda nějak poškodila. Minulý rok nám zemřela prababička a tenhle rok kočička...Hodně jsme to probírali, jak to je a proč to tak je a co se pak s tělem dělá. Syn si někdy vpomene a pláče, proč museli zemřít, ale je to prostě život. Takže my tomáme nastavené tak, že říkáme dětem pravdu a je klid. Žádný bulíky o nebíčku nebo o čápech při početí...(samo, že to podáme přiměřeně věku).

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 15.10.2011 20:51
     

    Podle mě by děti měly být o smrti informovány pravdivě, samozřejmě přiměřeně a s ohledem na věk a na vyznání, tam totiž to nebíčko asi patří. winking smileyPřesto jsem se snažila, aby se kluci jako malé děti, pohřbu neúčastnili.

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Prckové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.