sobota 20. dubna, 11:32 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Prckové
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Prckové
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co mu mám ríct o smrti?

Datum: 30.05.2008 22:21
 
Muj 6 letý chlapecek dnes v podvecer najednou zacal srdceryvne plakat, ze nechce umrít, ze chce vecne zít a já byla najednou se svou latinou u konce. Posléze se mi podarilo odpoutat jeho pozornost, ale pak zacal zase. Nebylo to príjemné, nechci mu lhát, ale nevím,jestli je na pravdu dost zraly´.Tak jsem se to nejak pokusila zahnat do autu. Taky jste meli podobný problém a co jste detem ríkali?
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Didi (30.05.2008 22:22)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 07:18
     
    A co se mu stalo,? Něco někde viděl nebo slyšel? Obyčejně si děti neumí představit, co to je umřít. Mojí sestře umřel pes a její malý 4 letý vnouček ho pořád chodí k hrobečku "budit", že už spí moc dlouho.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 08:41
     

    Andoro, i děti jsou různé. Například můj syn řeší otázku "smrti" snad od tří let, ne-li dříve. Jednou se taky v posteli zničehonic rozbrečel a řekl: Aspoň, že mám bráchu, protože až ty s tátou umřeš, zůstal bych na světě úplně sám!!!!!! eye popping smiley sad smiley

    Když jedeme kolem hřbitova, nikdy nezapomene říct: Tady už napořád spinkaj děda s babičkou.... (jeho pra...)

    Didi, na tvůj dotaz - taky nevím většinou, jak to vysvětlit a jak reagovat. Vždycky jen řeknu, že musíme doufat, že tady budeme co nejdéle, ale že umřít musí každý, protože bychom se za chvilku na tuhle Zemi nevešli. Nic moudřejšího mě ještě nenapadlo. A pak to vysvětluju na okolí: Tetě se narodila holčička a někde jinde třeba někomu umřel dědeček....to už prostě tak je. Zatím to na vysvětlení stačilo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 08:41
     
    Osobně mě víc děsí, až se s něčím takovým setkají děti přímo v rodině, u člověka, kterého mají rádi a jsou zvyklé ho třeba často vídat sad smiley
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 08:56
     

    Anavi: malý se osobne nastestí jeste s úmrtím nesetkal, dokonce ani nechodíme na hrbitov, nastestí zatím není za kým.

    Nevím, vcera koukal na nejakou pohádku, bylo to fakt pro deti a najednou to zacalo.Bohuzel jsem na to nekoukala s ním,jen jsem to poslouchala,ale nebylo tam nic brutálního, spís dojemného a to ho asi dostalo.

    Uz nekolikrát u nás toto téma probíhalo, ale taky jsem to nejak zamluvila nebo mu taky rekla, ze to bude jeste hrozne moc dlouho trvat a takové ty reci, ale vcera to bylo nejak obtíznejsí to nejak "zakecat".

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 09:01
     

    Didi, existují dětské příběhy, kde smrt je a myslím, že je o ní psáno trošičku s nadhledem, ale pravdivě. Není dobré dětem lhát...... Zkus pohledat. Určitě najdeš. Honem nevím nic konkrétního.

    Víš, mám tu vnučky a jsem doccela paf z toho, jak jsou nedůvěřivé, když jim něco řeknu. Nevěří. Asi jim doma neříkají pravdu. A to jsou malé....

    Raději nepříjemnou pravdu, než lež. Důvěra je mooooc důležitá a snadno se ztratí

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 09:20
     
    Mluvit o smrti mají problém i dospělí. Čím jsem starší, tím míň se mi o ní chce přemýšlet. Jak říkal p. Sovák - že ho s..e, že je to napořád. winking smiley
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 09:23
     
    Drahus: no práve, taky se mi nechtelo mu lhát, ale zase jsem nebyla vcera schopná mu to nejak podat, aby to neznelo moc tvrde a definitivne, tak jsem blábolila neco, ze se stejne vsichni zase jednou mozná setkáme, ale on byl fak hrozne nestastný, tak to fakt bolelo.
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 09:24
     
    Andoro: kdovíwinking smiley smiling smiley
     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 10:23
     
    Didi, někdy si taky říkám, že by bylo fajn věřit v nějaký posmrtný život, nebo v reinkarnaci nebo tak něco. Jenže mě to nějak nejde.
     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 10:23
     

    Didi, je to asi měsíc co nám umřel bratránek. Bylo mu 35 let a měl čtyři děti ve věku od 4 let do 14 let.

    Je velice zvláštní vidět jak se které dítě s tím vyrovnává. Byla jsem docela právě překvapená, že ani jedno z nich se neprojevilo tak jak ty píšeš. Ta nejmenší to bere tak, že tatínek prostě odešel spinkat za babičkou. A tak si myslím, že je možná, projevovat svoje emoce takto navenek , než když nevíš co se s tím dítětem děje uvnitř , to je daleko horší.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 10:58
     
    Maca: to más urcite pravdu. Ani na to nechci pomyslet.
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 15:58
    Hodnocení fotografie "Co mu mám ríct o smrti?": 5
     
    Možná je chyba, že nechodíte na hřbitov. Já si pamatuju z dětství, že jsem chodila s babičkou na hřbitov a brala jsem to tak nějak přirozeně, že lidi umírají.
     
  • Status:

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 16:17
     

    téma --smrť-- je dosť desivá pre každý vek,ale u nás to trocha zmierňuje viera v Boha,tam sa detom už od mala hovorí,že nikdo vlastne nezomrie.len odíde na druhý svet,ked príde jeho čas,ja niesom neaká zaritá katolíčka do kostola chodím tak 2xdo roka,alebo na neakú svatbu alebo pohreb v rodine,ale tou vierou mi vždy vtej ťažkej chvíli je neako ľahšie,už ked som bola malé dievča mi zomrel dedko a už vtedy som to brala rovnako

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co mu mám ríct o smrti?

    Datum: 31.05.2008 16:18
     

    A nejen lidi. I zvířátka.

    Taky jsem si všimla, že se rodiče Šimona, při hovoru o smrti (i třeba broučka nebo tak) vyhýbaji správnému výrazu.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Prckové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.