čtvrtek 25. dubna, 11:39 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co kvete v říjnu

Datum: 01.10.2011 17:03
 

Myslím toho ještě kvete spousta, že?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 14.10.2023 19:45
     
    p1050737.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (14.10.2023 19:46)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v říjnu

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 15.10.2023 09:24
     

    Gábi, radost pohledět.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 15.10.2023 21:07
     
    p1050777.jpg
    Další fotografie:

    Kordul, díky flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 17.10.2023 11:38
     

    Ty astry máš nadherné, nejvíce za srdce mě ovšem chytla ta bílá v popředí... to je jaká, víš to? love smiley

    gabca napsal(a):

    Ještě pořád toho kvete dost. Jiřinky letos dělaly parádu. Na to, že jsem jich začátkem září spoustu ostříhala neteři na svatbu, tak kvetou stále bez poznání úbytku. A aster mám víc a víc, tak je ten podzim s nimi hned veselejší.

    Dokonce mi kvete komule, co na jaře vypadala, že nepřežila.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 17.10.2023 11:39
     

    Koukám, že základ pro zimní zahradu jsou hortenzie, vysoké rozchodníky a astry, aby tam bylo něco kvetoucího a barevného. love smiley flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 17.10.2023 12:38
     



    Anavi napsal(a):

    Koukám, že základ pro zimní zahradu jsou hortenzie, vysoké rozchodníky a astry, aby tam bylo něco kvetoucího a barevného. love smiley flower smiley

     

    Mám špatné zkušenosti s hortenziemi, zaschnou (hlavně dříve kvetoucí) a vítr rozmetá všude, tak stříhám před zimou. Pro zimní zahradu a barvu se mi osvědčil brslen, zelenobílý i žlutý- ten se pěkně zabarvuje na zimním sluníčku. Toho hodně stříhám do ozdob, vč. hřbitovních. Jinak mě nic lepšího nenapadá. Máte lepší tip? Jo ještě ilex, bezva keř, rozrůstá se pomalu a je hodně pěkných kultivarů. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 17.10.2023 12:55
     

    Brslen mi poslední roky razantně ožírá lalokáč a vypadá potom nevzhledně.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 17.10.2023 19:38
     
    dsc07464.jpg
    Další fotografie:



    Anavi napsal(a):

    Brslen mi poslední roky razantně ožírá lalokáč a vypadá potom nevzhledně.

    To má taky rád? zmetek angry smiley

     

    Nakvétají listopadky, lety přežily bílé drobné, byly tak zvadlé, že jsem konví zalila..kupodivu sucho daly a mají květy...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 18.10.2023 07:47
     

    Nádherné listopady. thumbs down

    Miluje všechno, teď se pustil brutálně do jahod, listy všechny krajkované. Snad to všechno vyházím nebo se ho nezbavím. eye rolling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 18.10.2023 18:05
     
    img_20231018_163255.jpg
    Další fotografie:

    Pořád čekám. Teprve první kvítek.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 18.10.2023 18:29
     
    p1050514.jpg
    Další fotografie:



    Anavi napsal(a):

    Ty astry máš nadherné, nejvíce za srdce mě ovšem chytla ta bílá v popředí... to je jaká, víš to? love smiley

    Ivčo, asi nevím, je to tedy astra vřesovcová, možná Aster ericoides Golden Spray nebo Aster ericoides 'Schneetanne'

    Mám ještě fialovou a u té název vím, je to aster ericoides Blue Star, mám ji na blbým místě, ale ta je snad ještě hezčí.

    Ale hezké jsou obě. Mám od Žižku.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 18.10.2023 18:48
     



    gabca napsal(a):



    Anavi napsal(a):

    Mám ještě fialovou a u té název vím, je to aster ericoides Blue Star, mám ji na blbým místě, ale ta je snad ještě hezčí.

     

    Gabčo, která to je na foto...

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 18.10.2023 18:51
     

    Ta fialková na 1 - 4 fotce je Blue Star a na poslední fotce je ta bílá , co se líbí Ivče, tam ale název odhaduju. Je to nějaká rodu ericoides...., ale nevím která.

    Docela dost jich ještě má Flos.

    Výsledky vyhledávání Aster ericoides | Zahradnictví FLOS (zahradnictvi-flos.cz)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (18.10.2023 18:54)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 18.10.2023 19:24
     
    dsc07417.jpg

    No nazdar, těch je... grinning smiley Díky za fota na pokuk. Mám jednu drobnokvětou, ani nevím co tj., musí mi to stačit, Po invazích krtků, myší a hryzců ten zákaz nakupování u mne platí. Teda porušila jsem čemeřice, ale jenom 2. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 18.10.2023 21:38
     



    alenak napsal(a):

    No nazdar, těch je... grinning smiley Díky za fota na pokuk. Mám jednu drobnokvětou, ani nevím co tj., musí mi to stačit, Po invazích krtků, myší a hryzců ten zákaz nakupování u mne platí. Teda porušila jsem čemeřice, ale jenom 2. grinning smiley grinning smiley

    Alenko, nějak nevím zda u nás zafungovalo proti těmhle mrchám nechat vyrůst červenou lebedu zahradní [www.permazahrada.cz] ... prý je odpuzuje nebo překočkováno u nás. Opravdu netuším. mnoho let zpět jsem sklízela pouze natě z petržele a mrkve, ostatní sežráno od hlodavců. Zelenou fotmu tohohle "špenátu" máme v zahradě kam moje pamněť sahá - v Gengelu mají semena ode mne, letos sklíázely moje dvě spolužačky z gymplu a chválí, neznaly. Ona zas tak úplně neplevelí, vyroste na jaře, hodně brzy, potom už znovu ne. Červenou jsem kdysi dostala od sestry z krušnohoří ... nevím, netuším, zpětná vazby nebyla, jak pomohla proti hryzcům u Missi ... semínka mám sebraná ... pokud máš zájem, do SZ adresu, pošlu v obálce - semena, ne koťata. Sermena, dle mojí zkušenosti a odezvy spolužaček lépe vysét na podzim než zjara. U nás neseju ... nechám pár rostlin do semenového stavu a potom vytřepu tam, kde je chci ... nebo ať si holky poradí

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.