čtvrtek 25. dubna, 23:15 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co kvete v lednu

Datum: 02.01.2018 10:02
 
img_8598.jpg
Další fotografie:

V rámci globálního oteplování zakládám i lednovou diskuzi o kvetení na našich zahrádách i humnech grinning smiley

Ač trošku omoklé, kvete mi hledík, kalina a sedmikrásky. Kvete mi i bacopa, která v létě nevetla vůbec, mrcha, ale je tma a ona sama ještě ve větší tmě, tak se mi nezdařilo jí vyfotit aspoň trochu ostře a pro makro blesk se mi nechtělo

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 10
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 19:21
     

    Irisko, loni bylo na ježka winking smiley

    iviku, je to to angreštové a kvetlo jen jednou a nikdy nemělo ani jeden "angrešt" a je na jižní straně, na schodišti do baráku, takže chránění místo. Schodiště je z boku samozřejmě vyzděné (v domě je tam sklípek). Tak nevím, ale štve mě. já se tak těšila, že budeme zobat ovoce a prd velebnosti a leta už na to má, vo tom žádná

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v lednu

     
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 20:31
     

    Potom to také nemusí být samosprašné. Já už si moc nepamatuji, co tu mám, ale měla jsem to svoje namnožené. Na jaře se kouknu, jestli je u mě nebo jsem ho někomu dala. Jak jsem psala, nikdy jsem nehnojila a kvetlo a plodilo hrozně moc. Např mučenka také lépe plodí nehnojená. Když hnojíš, narůstá hodně jenom zelená hmota

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 20:35
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Další z čemeřic od Žižků. Lily.

    Koukala jsem se k nim, mají hrozně moc rostlin, ale čemeřice mně to nenašlo. Jestli to není jiné zahradnictví Žižků grinning smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 21:09
     



    ivik11 napsal(a):



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Další z čemeřic od Žižků. Lily.

    Koukala jsem se k nim, mají hrozně moc rostlin, ale čemeřice mně to nenašlo. Jestli to není jiné zahradnictví Žižků grinning smiley

    Musíš hledat v trvalkách,má tam více druhů za 199kč

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 21:24
     

    Ivik, [www.zahrada-zizka.cz]

    A pokud by někdo chtěl něco objednat, není to klasicky jak většinou bývá, kliknout na košík. Ale v kontaktech je mailová adresa, Tak poslat tam.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (28.01.2018 21:32)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 21:38
     



    ivik11 napsal(a):

    Potom to také nemusí být samosprašné. Já už si moc nepamatuji, co tu mám, ale měla jsem to svoje namnožené. Na jaře se kouknu, jestli je u mě nebo jsem ho někomu dala. Jak jsem psala, nikdy jsem nehnojila a kvetlo a plodilo hrozně moc. Např mučenka také lépe plodí nehnojená. Když hnojíš, narůstá hodně jenom zelená hmota

    iviku, bylo mi prodáno, jako samosprašné a když jednou kvetlo, mělo jen asi čtyři květy, tak je pravděpodobné, že prostě nevydržely, jako nevydrží dva, tři květy na meruňce. (na naší meruňce nevydrží ani padesát květů, jen jedinkrát jednou za její život - zatím) angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 21:51
     

    Helleborus hybr. 'SP Lily' čemeřice

    tak tahle čemeřice je boží. Ale ty prachy....to je moc i s poštovným. Nevím, proč tak drahý, mě se tu semení jak plevel.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 22:12
     

    Irisko, právě proto, ty vyseměněné už nemají přesné vlatnosti mateční rostliny, musejí je množit dělením trsů, aby to byl tentýž kultivar, jinak by se zákazníci nestačili divit:-)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 28.01.2018 22:20
     

    jájo vysemenila se mi bílá a je z ní bordová, ale je to ta stará po babičce. Mám ji všude, vytrhávám jak plevel a rozdávám.

    Nemá to někdo do toho zahradnictví poblíž?

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 29.01.2018 10:00
     

    Sníh už všechen roztál,takže vidím,že talovínky už začínají kvést,lezou krokusky,sněženky a už jsou vidět i špičky tulipánů a narcisů.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 29.01.2018 10:04
     

    ted jsem obešla zahradu - u nás ještě nic- akorát cojsem vyndala a dala zpátky pár narciců - tak ty mají kolem 3cm . ani mně to neštve- mám pořád strach , že ještě bude mrznout .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 29.01.2018 12:08
     
    dscn1173.jpg

    Kordul , tak co měsíček zahradní? už tam nebyl? winking smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 29.01.2018 16:37
     
    jaro (2).jpg
    Další fotografie:

    Talovín,sněženky,hořec,macešky a jeden narcis už má poupata.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 29.01.2018 16:44
     

    thumbs downAle je to trochu brzy.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 29.01.2018 16:47
     

    u těch nevadí , že se vrátí zima- nic jim nebude.. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.