sobota 20. dubna, 17:53 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co kvete v lednu

Datum: 02.01.2018 10:02
 
img_8598.jpg
Další fotografie:

V rámci globálního oteplování zakládám i lednovou diskuzi o kvetení na našich zahrádách i humnech grinning smiley

Ač trošku omoklé, kvete mi hledík, kalina a sedmikrásky. Kvete mi i bacopa, která v létě nevetla vůbec, mrcha, ale je tma a ona sama ještě ve větší tmě, tak se mi nezdařilo jí vyfotit aspoň trochu ostře a pro makro blesk se mi nechtělo

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 10
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 17:37
     

    taky špatně-- to je potom těžké .. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v lednu

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 05.01.2018 15:16
     
    dscn7787.jpg
    Další fotografie:

    ted´ jsem měřila orchidej na okně. začíná otvírat kvítky. letos má 85 cm výhon . loni měla dva , ale kratší . výhoda je , že kvete víckrát do roka. záleží kolik má nových hlíz , protože od nich pučí výhony s květy. takže až odkvete , tak ji musím přesadit a staré hlízy odřezat . je to ta vytažená z kontejneru .

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 09:37
     

    Kaaj, to je macek. thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 09:44
     

    je hodně velký výhon - a začíná otevírat kvítky.. - thumbs down

    a cymbidko je fakt zelené . akorát má menší květy. uvidím - už si nepamatuju jaké byly, když se koupily. ještě počkám , až s evíc erozvine, pak vyfotím . pokud mi ho někdo nepoláme. jsou tu všichni s mladší dcerou. plní poukaz na úklid winking smiley. včera sklep -

    jenže mig s bundou sem ,fik s čepkou tam, dědek taky - než se otočí na chodbě - a já jenom trnu , aby cymbidko vydrželo .

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 09:45
     

    kaaj tak to se ti za záchranu odvděčila, je nádherná thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 09:57
     

    Kaaj, doufám, že úklidové běsnění přežije.A pokochám se aspoň na fotce.Já mám nakvetlých mnoho phalenopsisů. Ale nějak se pomalu otevírají poupata.Vytahuju je očima.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 10:01
     
    dscn7791.jpg
    Další fotografie:

    fotky nic moc - nějak se mi dneska třesou ruce. . no ale hlavně , že je to ona . v létě se ji budu více věnovat - pokud ji neumořím.. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 10:18
     

    thumbs down thumbs down A je to ta zelená.Mám na tuhle barvu úchylku, jak říká naše mladá. smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 10:45
     

    Kaaj, je nádherné. Já ani nevím, jak by měla kvést

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 10:52
     

    Vyrazila jsem konečně do zimovací místnosti. Asi u ří jsem objevila puky. Ale nesmím to uspěchat jako vloni. Moc brzy jsem je přenesla do tepla. A na jednou jsem objevila mšice. angry smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 11:01
     

    v létě dáš ven do polostínu , občas zaliješ. já sem asi 2x dala do zálivky v konvi hrst kravských granulí - rozpustit . .celé už nikam nesypu , protože jsou za pár dní obalené chlupatou plísní .na to pozor !!!. . sypala jsem k růžím a byla jsem z toho nemile překvapená .

    jinak jsem cymbidka měla asi 5 - růžové kvetlo ted´ poslední tři roky. jedno jsem zjistlila loni , že je mladé od růžového . kdysi jsem přesazovala a dala kousek do dalšího květníku . . jedno je drobnokvěté - to mám asi 30 let . ještě v paneláku od jedné sousedky. je to nezmar . někdy kvetlo - někdy suché přežívalo . byla jsem kdysi na kytky lajdák .takže scíplo teda žluté - jak jsem ted´ zjistila.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 11:03
     

    Kaaj, letním pod pergolou (vistárií) Takže má rozdílnou teplotu mezi dnem a nocí. jen jsem nehnojila, krom rybníčkové vody. Třeba je to tím. Polepším se, jestli přežije

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 11:31
     
    p1150006.jpg
    Další fotografie:

    tak jsem si vzpomněla , že je mám asi na Rajčeti vyfocené jak jsem je koupila . taky už jsem umořila za y roky nějaké Pfaly .

    první fotka je to žluté cymbidko -ne zelené . blbá fotka.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (06.01.2018 11:32)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 11:38
     
    p7190211.jpg
    Další fotografie:

    ještě další -první už taky nemám . poslední je ta hnědá - nezmar . loňské kvetení .

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 11:47
     

    Kaaj thumbs down thumbs down. Ten popelnicový nezmar se ti skutečně odvděčuje.Musím kouknout, až někam zase vyrazím spravit náladu, jestli ho neobjevím někde ve slevách. Zatím jsem vždycky narazila mimo Phalů na Dendrobia nebo Miltonie.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.