pátek 29. března, 00:52 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co kvete v lednu

Datum: 02.01.2018 10:02
 
img_8598.jpg
Další fotografie:

V rámci globálního oteplování zakládám i lednovou diskuzi o kvetení na našich zahrádách i humnech grinning smiley

Ač trošku omoklé, kvete mi hledík, kalina a sedmikrásky. Kvete mi i bacopa, která v létě nevetla vůbec, mrcha, ale je tma a ona sama ještě ve větší tmě, tak se mi nezdařilo jí vyfotit aspoň trochu ostře a pro makro blesk se mi nechtělo

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678910 | další
    Aktuální stránka: 1 z 10
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 02.01.2018 10:46
     
    Další fotografie:

    Dnes další skoro jarní den až na ten víte.Kvete karafiát,macešky,pieris je samé poupě.

    A včera jsem zjistila,že už leze Eremurus,pokud přijdou holomrazy,tak asi zmrzne.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v lednu

     
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 02.01.2018 11:09
     

    U nás bílo, sice žádná pořádná vrstva, ale nic nekvete:-), ani ta kalina.

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 02.01.2018 12:01
     



    berda napsal(a):

    Dnes další skoro jarní den až na ten víte.Kvete karafiát,macešky,pieris je samé poupě.

    A včera jsem zjistila,že už leze Eremurus,pokud přijdou holomrazy,tak asi zmrzne.

    Teda ten Pieris máš krásnej love smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 02.01.2018 13:31
     

    Berdo, eremurus zasyp hlínou ( nakopčit jako růži). Kdysi mi tahle brzy najař vylezly, pak je spálil mráz ( nebo slunce, těžko říct) a chcípnul komplet a to jsem ho měla už několik let a kvetl do tý doby každoročně eye rolling smiley . V mrazech bych na něj klidně dala ještě květináč nebo kýbl vzhůru nohama.

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 02.01.2018 14:42
     
    img_20180102_142824.jpg
    Další fotografie:

    U mě zatím jen primulky, koniklec...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Lusita3 (02.01.2018 14:43)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 12:10
     

    tak pššš- rozpukává cymbidium a zdá s emi , že bude zelený květ . tak to mi ještě od koupě před deseti roky nezakvetlo . confused smiley . málem jsem o něho přišla , nějak zahnívalo . i když vím kolik zalévat . pak jsem rychle přesadila / před třemi roky / a zdá se , že pomohlo . mám celkem čtyři a pokvete ještě to největší růžové - už má poupata .. a ty dvě potvory mají plno listí a nic. ale pokud je tohle zelenokvěté , tak jedno z těch dvou je mladé růžové , co kvetlo loni a druhé je drobnokvěté s hnědými květy.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 12:27
     

    Jee, tak to jsem zvedava. Mne letos take bude kvest, mam jen jedno, kvetlo pred nekolika lety, pak uz ne.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 12:39
     
    dscn2982.jpg

    ještě jsem měla vajíčkově žluté a to mi odešlo . ale moc se mi nelíbilo .kdysi jsem koupila v Hornbachu na slevách .to velké růžové ani nejde letnit . je tak velké , že ho nikdo neunese a je na horním poschodí . loni mělo sedm výhonů . bylo nádherné a kvetlo skoro 3 měsíce-.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (04.01.2018 12:43)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 12:43
     

    Kaaj a kde ho máš v zimě - nyní? Já na stuedné chodbě, takže mi nekvete. V létě venku

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 12:45
     

    Já ještě nevyrazila na kontrolu, chystám se tenhle víkend do zimoviště.. Kdyby bylo, jak slibují, snad bych vlezla i do zahrady. Mám tam ještě pár míst, která jsem na podzim nestihla vyčistit.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 12:54
     

    v létě jsou ty tři venku v polostínu a v zimě je beru domů . tři jsou tady dole na chodbě ,kde se netopí , ale zase taková zima tady není . . a to velké je nahoře v pokoji , tam se taky netopí - nkdo tam nebydlí. venku byly skoro do mrazu . ale je asi zapotřebí je v létě hnojit .. jsem to moc nedělala . zase pozor na přemočení .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 13:22
     

    Nehnojila jsem úmyslně, ale občas zalila rybníčkovou vodou, Vím, že ta umí zázraky, ale není vůbec pěkná. Nevím, jak jí v zimě zalévat a i přes léto nebyla nic moc žloutly listy. Přemokřená snad nebyla, když to zvládly phaly, měla by i tato?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 13:33
     

    no vypadá to , že byla přemokřená . to jim žloutnou listy. omezit zálivku - až když sáhneš do půdy aje suchá . mají hlízy a v těch si drží vodu i živiny. -

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 04.01.2018 16:37
     

    Teď jí mořím suchem stydlin smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.