čtvrtek 25. dubna, 17:59 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Co kvete v květnu

Datum: 02.05.2011 06:09
 
p1100221.jpg
Další fotografie:

Diskuze "Co kvete v máji" - nejkrásnějším měsíci v roce - se někam ztratila, tak abychom se měli kde vyřádit, zakládám znovu. Tak šup sem s Vašimi výpěstky, ať se máme v zimě čím kochat flower smiley .



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 16.05.2023 23:03
     

    Kuklíky jsem pro jistotu ani nezkoušela, opravdu stačí mi ty plevelné, kterých se nemohu zbavit angry smiley .

    Hyacintovec jsem sázela mnohokrát, není a nikdy nebyl, kupodivu sasanky letos byly i tam, kde nikdy sázeny nebyly ... možná se někdy v budoucnnu i hyacintovce obejví - zákony zahrady - Matka příroda ví co dělá love smiley .

    Lunárie - měsíčnice, vděčné kvítí, vždycky se někde upeleší, kde nechci vytrhám, kde nepřekáží ať si žije (kamarádka floristka mívá aspoň dostatek do suchých vazeb) .. a letos s červenými tulipány byly z jednoho úhlu pohledu opravdu áách.

    A lupina ... mám ji ráda, moc, ale ona nemá ráda mne ... spoustu rostlin jsem už takhle vzdala. Nooo miluje mne pravděpodobně zlatobýl, líbí se mi, ale že by musel prorůstat i pivoňkami, to teda asi ne ..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v květnu

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 07:49
     

    obyčejné kuklíky mám v růži . už roky. jenže nejsou focené - nedojdu tam . včera jsem z dálky viděla. . jinak česneků je hodně, ale letos mají nějaké menší květy. - asi suchem . ??

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 08:07
     

    Lupinu jsem zkoušela mnohokrát a nikdy nepřežije do dalšího roku. Stejně tak jsem vzdala ostrožky.

    babkaela napsal(a):

     

    A lupina ... mám ji ráda, moc, ale ona nemá ráda mne ... spoustu rostlin jsem už takhle vzdala. Nooo miluje mne pravděpodobně zlatobýl, líbí se mi, ale že by musel prorůstat i pivoňkami, to teda asi ne ..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 08:08
     

    Věrko, janovec krásný - mám ráda tyhle barvy-nebarvy, a kakost miluju dlouhodobě. Kde se něčemu nedaří nebo kde potřebuji pokrýt plochu, tam ho šoupnu. Mám x druhů, některé radši slunce, některé stín. Zalezou si, kam potřebují. winking smiley Buď se rozrůstají směrem do stínu nebo naopak směrem na slunce. To mě u nich baví.

     

    SPIKE napsal(a):

    Začínají rozkvétat okrasné česneky.

    Loni jsem vysela semínka lupiny a teď se konečně dočkám květů.

    Janovec světlounce krémové barvy je v plném květu.

    Kakosty se stávají mojí oblíbenou kytičkou.

    Měsíčnice roční - letos mi jich pokvete jen pár, další teprve rostou a pokvetou příští rok.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 08:10
     

    Lupiny jsem na tom stejně. A ostrožky jen ty, co jsem před lety dovezla od Kaaj. Stále žijí. love smiley 

    Jinak ani jednu z rostlin už nezkouším. A že jsem ich pár a pár koupila.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 08:28
     

    dlouholeté ostrožky hezky rostou .. stále ty stejné .. měla jsem v truhlíku vyseté , ale přes zimu venku scíply.. byly malinké . - přestalo pršet a u sousedů jede vrtačka a staví se pokračování lešení . spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 12:58
     
    20230516_174024.jpg
    Další fotografie:

    Ostrožky a lupiny jsem také vzdala. Kakosty jsem dříve moc nemusela, ale hrozně se mi rozmnožily na chalupě, tak jsem z nich začala dělat rantly kolem záhonů s rybízy a je to super. Jak jsou husté, nejde do nich moc plevel, je krásně ohraničeno, kde končí tráva (hodí se, když muž seká zahradu grinning smiley) a ještě to krásně vypadá. Fotku bohužel nemám.

     

    Další obruby dělám z rozrazilu (viz 1), kvete hezky, ale hlavně je stálezelený

    Jako obvykl první z klematisů rozkvetl Guernsey Cream

    kuklíky mám ještě mladé a malé, ale květy jsou kouzelné.

    A sice nekvete, ale letos se mi moc líbí hosta Myší ouška, už zhoustla a ještě není ožraná od slimáků grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 13:20
     

    Kiko, moc pěkné. thumbs down Nevíš náhodou jméno bílého rozrazilu? Vypadá skvěle. Kuklík mi přijde jako Cosmopolitan a ten je drobnější bobánek. Ten červený taky asi obr nebude, asi ho mám. Co mám ten oranž Scarlet Tempest, tj. jiné šlechtění, ani neklopí, hned koukají a je bujnější.

    Kájo, kvete Ti klemík alpina? nějak jsem ten můj zapomněla vyfotit....

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 13:45
     

    Aleno, je to Veronica gentianoides rozrazil hořcový nebo hořcovitý

    A ano, máš pravdu, Cosmopolitan jsem koupila vloni ve výprodeji a ještě nějaké další. Ty s větším vzrůstem mi ještě nekvetou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 15:22
     


    Tahle modrá hosta jim nechutná, tu u mě pravidelně vynechávají, má dost tuhé listy. Takže ji množím a dávám, kam se dá. winking smiley

    Kika napsal(a):

     

    A sice nekvete, ale letos se mi moc líbí hosta Myší ouška, už zhoustla a ještě není ožraná od slimáků grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 16:58
     

    No ze jo?!? Privezla jsem si ji z chaty do hortenzioviste a tez namnozila a tez ji nezerou a to jich tu je kupy. Jen je teda na me az moc modra eye rolling smiley , nahore mam jeste jednu a ta je vic do stribrna, tak nevim nevim, jestli ji do budoucna jeste nevymenim.. spinning smiley sticking its tongue out



    Anavi napsal(a):


    Tahle modrá hosta jim nechutná, tu u mě pravidelně vynechávají, má dost tuhé listy. Takže ji množím a dávám, kam se dá. winking smiley

    Kika napsal(a):

     

    A sice nekvete, ale letos se mi moc líbí hosta Myší ouška, už zhoustla a ještě není ožraná od slimáků grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 17.05.2023 18:29
     
    347442884_595594479216102_719913770762681494_n.jpg
    Další fotografie:

    Kalina

    Trojpuk

    Konvalinky

    Azalka

    Medvědí česnek

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 18.05.2023 08:47
     

    Ta barva mému oku taky moc nelahodí, ale v tomto případě dávám přednost "výkonnosti" nad estetikou. Ty hezky zelené jsou potom děravé a to taky není nic moc. Tyhle jsou aspoň pořád pěkné.

    Betas napsal(a):

    No ze jo?!? Privezla jsem si ji z chaty do hortenzioviste a tez namnozila a tez ji nezerou a to jich tu je kupy. Jen je teda na me az moc modra eye rolling smiley , nahore mam jeste jednu a ta je vic do stribrna, tak nevim nevim, jestli ji do budoucna jeste nevymenim.. spinning smiley sticking its tongue out



    Anavi napsal(a):


    Tahle modrá hosta jim nechutná, tu u mě pravidelně vynechávají, má dost tuhé listy. Takže ji množím a dávám, kam se dá. winking smiley

    Kika napsal(a):

     

    A sice nekvete, ale letos se mi moc líbí hosta Myší ouška, už zhoustla a ještě není ožraná od slimáků grinning smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 18.05.2023 10:13
     

    Mně se právě ty modré jednoduché líbí, kdysi se mi líbily i pestrobarevné, ale teď jsem si říkala, že vě větší ploše dělají na zahradě takový zklidňující prvek mezi vší jasnou zelení.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 19.05.2023 15:39
     
    img_20230519_153530.jpg
    Další fotografie:

    Letos jsou pěkný, nic je nesežralo

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.