středa 24. dubna, 20:29 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Co kvete v květnu

Datum: 02.05.2011 06:09
 
p1100221.jpg
Další fotografie:

Diskuze "Co kvete v máji" - nejkrásnějším měsíci v roce - se někam ztratila, tak abychom se měli kde vyřádit, zakládám znovu. Tak šup sem s Vašimi výpěstky, ať se máme v zimě čím kochat flower smiley .



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 08.05.2023 20:58
     

    Gabco, nemám. Dost často to udělají i samy, že začnou obrážet odspoda ze země. Pomůže se jim, když se většina starých výhonů odřízne dole a během dvou tří let se keř obnoví. A právě kvůli tomu se mají sázet došikma. Líp obrážejí zdola.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v květnu

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 08.05.2023 21:08
     
    dsc05428.jpg

    Regino, máš ten růžový kuklík z SK? Hlavně že ten ode mne žije, chtělo by to asi vodu. Mne nakvétá kupovaný z Lukonu, bylo to slaboučké nic, už jsem myslela, že nebude. Ale zvládl to a letos je pěkný, no občas jsem na něj jukla. grinning smiley Pak mám ještě vloni z Flory Cosmopolitan, ten teprve pokvete. Letos tam vůbec nebyly.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 08.05.2023 21:10
     
    p1020555.jpg
    Další fotografie:

    Regi díky, dobré vědět. thumbs down

    Něco od nás.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 08.05.2023 21:12
     
    p1020586.jpg
    Další fotografie:

    Ty první tulipány se povedly. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (08.05.2023 21:13)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 09.05.2023 08:44
     

    kuklík jsem už několikrát koupila v jiné barvě nebo plnokvětý a další rok mám na záhonu zase jen ten obyčejný oranžový a ten se stále rozrůstá. Tak už nechám experimentování a dám prostor té klasice. winking smiley

    alenak napsal(a):

    Regino, máš ten růžový kuklík z SK? Hlavně že ten ode mne žije, chtělo by to asi vodu. Mne nakvétá kupovaný z Lukonu, bylo to slaboučké nic, už jsem myslela, že nebude. Ale zvládl to a letos je pěkný, no občas jsem na něj jukla. grinning smiley Pak mám ještě vloni z Flory Cosmopolitan, ten teprve pokvete. Letos tam vůbec nebyly.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 09.05.2023 10:08
     
    dscn4775.jpg
    Další fotografie:

    otvírají květy další pivoňky -1- japonská azalka.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 09.05.2023 10:37
     

    Moje chuděra dřevitá pivoňka bude mít jen dva květy... ale loni neměla žádný, tak se raduji. Je ve stínu stromů, kdo mohl čekat, že ty dvaceticentimetrové klacíky jednou tak narostou, byly tenkrát menší, než ta pivoňka. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 09.05.2023 23:35
     
    dsc07969.jpg
    Další fotografie:

    Všem vám to kráásně kvete eye popping smiley

    Naše dřevitá pivoňka už to vzdala thumbs up , neřeším.

    1. tohle vidím z okna ... vždycky si vzpomenu, že Alena psala, že žlutá k jaru patří ... ale snad by jí za nemuselo být tolik - včera jsem byla vyvezena na výlet na Perštejn - celou cestu - velké šíré (dřív se říkalo rodné lány) žluté lány - no, možná k něčemu dobré je, psávalo se kdysi, že řepkový med je nejúčinnější antioxidant a pomáhá při léčbě rakoviny ... kéž by tomu tak bylo please smiley .

    2. pomněnky nechávam taky jako Alena vysemenit, tyhle nízké ...

    3. nový rododendron z Penny - asi poputuje k synovi na zahradu

    4, velice špatná fotka - pitulníku s kapradím to v reálu velice sluší - zase žlutá - čmeldové si mohou křídelka strhat jak se jim to líbí

    5. čarodejnice na Perštejně

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 10.05.2023 08:05
     

    Mě před pomněnkami v zahradnictví varovala, že budou všude. No .. jsou. winking smiley grinning smiley, ale nijak mi to neva. Teď se zadařilo, že se přesely tak šikovně, že vytvořily obrubu záhonu s růžemi, a to je náhodou moc pěkné. Sem tam se objeví teda už invazivně v bídném trávníku, ale aspoň tam je něco zeleného. tongue sticking out smiley Mé počáteční představy o hebkém mechovém trávníku bez plevílku, už vzaly za své. Ať žijí fialky, sedmikrásky, pampelišky... aspoň se to tam hemží včelkami. love smiley flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 10.05.2023 09:58
     
    dscn4790.jpg
    Další fotografie:

    pomněnky taky miluju - semení se tady -dokonce byly i růžové , ale nějak letos vymizely. . kvetou tu sem tam v trávě i falky , sedmikrásek je spousta-- kyselá půda. . dnes jsem sypala k některým růžím hoštické hnojivo s quajánem. ale ne ke všem . některé dostaly už NPK dříve. ale nepršelo - takže není zapravené .

    včera mi Zuzka narychlo vytrhala bršlici pod oknem - tam mám lilie. dnes dojde Marek - tak ještě něco dodělá ..

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 10.05.2023 21:52
     
    dsc05493.jpg
    Další fotografie:

    Elo, grinning smiley žlutá jo, ale olejka mě nenapadla. grinning smiley Jela jsem na konvalinky, z obou stran cesty kvetla olejka, bylo to pěkné a tu vůni mám ráda, teda konvalinky jsou lepší. winking smiley

    Kájo, pivoně úžasné, daří se jim u tebe. thumbs down

    Pomněnky jsou teď krásné, něco málo i bílých a docela dlouho drží. Vždy mám pelech na vysemenění a pak dosazuji brzo z jara, kde potřebuji zaplnit. Teď to rozbalují kuklíky, škoda že se tak špatné shání .

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 10.05.2023 22:16
     

    Bude řepky zase víc. Obiloviny se špatně prodávají. za současné situace je to sázka do loterie. Řepku udají pěstitelé vždycky.

    Aleno, pastva pro oko. thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 10.05.2023 23:25
     

    Aleno, k tobě by si měli zajet tvůrci nové zahrady na Perštejně. pro poučení jak zámecká zahrada má vypadat thumbs down thumbs down flower smiley .

    Vůně řepky mi nevadí (nemám alergii - kamarádka se dnes mohla i přes Xados či co ukýchat), spárkatá zvěř ji, jako debilové, spase a jsou masivní úhyny (tady matka příroda asi zaspala, že jim po vícero generací neřekla, že žrát nemají), řepkového medu jsem v pradávnu pojedla kila, doufala, že pomůže - nooo, měla jsem štěstí asi (klepyklep. ťukyťuk) .. . asi je prodejnější než obilí, nevím ... na podzim tady v republice byly ceny obilí na maximu (dvojnásobné než v současnosti) a bylo, krmné, docela těžko k mání .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 10.05.2023 23:59
     

    Elo, děkuju za pochvalu, ale nemyslím si to, hraju si, ty leta v zahradě jsou znát... asi.. winking smiley chyb jsem napráskala taky hodně...a ještě občas se taky divím, a furt se učím... je pravda, že základy jsou stále stejné a ty novinky se mě moc nechytají..v jednoduchosti je krása.... stejně, když kvetou teď jabloně nic to nevyrovná... spousta keřů a stromů do našich zahrad nepatří, je to pouze komerce, která se bude za pár let znova předělávat a vyřezávat,... třeba se mýlím....oni to roky s výkyvem počasí většinou prověří, zákonitosti v přírodě jsou, ať se to někomu líbí nebo ne... smiling smiley to vymývání mozků je snad u nás čím dál větší.....

    ale např. mě napadly borůvky, ty se dříve moc nepěstovaly, když se dobře založí, jdou i u nás, chce to vyzkoušet, a to já ráda... grinning smiley co se píše ve starých knihách, to stále platí... vzpomínala jsem tuhle na tchýni, když jsem ji pomáhala v pradávnu sázet muškáty, nebyly žádné substráty, zemina ze zahrádky, pouze se přidával písek a do každého květináče suchý slepičák, a jaký ty muškáty měla smiling smiley

    U řepky šly ceny taky dolů, ne tak brutálně jako u pšenice, tam tj. masakr, nechtělo se mi to ani věřit, ale je to tak... obavy na další sklizen jsou veliké, prý spoustu cukrovky ještě sít, i když u ní snad jsóu navýšeny ha, teď ten vysušující vítr, snad nějaká voda spadne.... jo a nám už vylezly brambory, zato máme letos brutálně kadeřavost na broskvi, tak testuju hnojík grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 11.05.2023 07:19
     

    Jo lety prověřené kytky od sousedky rostou nejlíp, zas jsem včera rozdávala. A nejdůležitější je místo / hlína. Když se kytce líbí, roste sama, když ne, ztrácí se a může se člověk třeba stavět na hlavu.

    Není nad pivoňky, floxy, srdíčka a podobné prověřené kytky. No taky zkouším kde co, letos ibišek bahenní.

    Chodím se sem kochat, co mi pokvete. Přitom nejsme tak vysoko, nějakých 400 m n.m.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.