sobota 20. dubna, 13:30 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co kvete v dubnu

Datum: 02.04.2011 19:39
 
p4020032m.jpg
Další fotografie:

Diskuse zmizla, tak jsem udělala novou. Bohužel jsem fotila před pár minutami a je už tma, zítra se polepším stydlin smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.04.2011 20:52)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 22
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 20.04.2022 22:14
     

    Kaaj, kvetení bude bohaté. thumbs down

    Narcisky přes všechna pravidla mají tendenci dělat si co chtějí, občas úplně nepochopitelně. Určitě si moc nelibují v suchých, písčitých půdách jako je třeba tady. Ale zas je tu výhoda, že nezahnívají, což se jim někdy v přílišném mokru děje. Ale v težších půdách bych řekla, že přirůstají rychleji. Kus úspěchu bude i v kultivarech.

    Gabco, společně s tulipány by nemělo vadit. Aspoň jsem to nikde nečetla. Jen tulipány lépe jdou v suchých, písčitých půdách. Ale u tulipánů hodně záleží na kultivaru. Narcisky tete a tete jsou dost nespolehlivé. Většinou dlouho nevydrží. Ale buď je to náhoda anebo to potřebují, mám tu jedno místo, kde se objevují už několik let a přirůstají. Zítra to vyfotím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v dubnu

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 20.04.2022 23:04
     
    dsc02611.jpg
    Další fotografie:

    Propadla jsem těmto narcisům. Na fotce je v míse 5 cibulek. Tady už jsou nakvetlé, v zemi v polostínu teprve pukají. Navíc tyto hodně voní. Některé cibulky mají i 4 stonky, na stonku je více květů. Mám tu ale problém s tou mrchou, narcisovou mouchou. Proto musím dokupovat na podzim stále nové. Ono to vyjde asi stejně, kupovat postřiky nebo nové cibule. winking smiley Tulipány zase mají rádi myši. Tak si vyberte..... grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2022 08:17
     

    Zem musí mít nadupaná, je to nový záhon, je tam vozejk kompostu. Ale je to asi chladnější místo. To, co už rozkvetlo, je krásné, silné.

    alenak napsal(a):

    Anavi, cibule jsou nadopované, měly by kvést bohatě. U cibulovin doba sázení hraje roli na nakvétání, ne na velikost a ujmutí, když máš slušné cibule, což lidlácký jsou. Buď máš na živiny chudou zem a málo hnojíš, nemají z čeho růst. Z okolí vidím, že to každý děláme jinak, důlelžité je, aby to hooodně kvetlo. smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2022 09:30
     

    Jsou krásné Aleno, hned mě v té misce zaujaly. Já letos koupila nějaké vícekvěté drobné bílé. Asi plnokvěté. Teprve začínají, pak vyfotím. A možná stejný narcis nakvetlý ke dveřím.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2022 18:38
     
    img_20220421_174704.jpg
    Další fotografie:

    Letos jsou tulipány nějaké bujné. A na lilie jsem zvědavá, pár jich vyráží hodně silných.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2022 18:57
     

    Alenko, ty si jsou.👌😍

    Víš název?

    Njn, já přesedlala z tulipánů na narcisy, protože tak nechutnají hryzcům a listy po odkvětu tak nehyzdí jako tulipány.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2022 21:54
     
    20220421_122850157_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Slíbila jsem některé už kvetoucí drobnější narcisky. První dvě fotky budou nejspíš ty, co má Alena. Martinette. Docela hezky přirůstají. Další jsou Golden Echo. Ty taky moc dobře rostou, Na čtyřce název nevím, jsou barevně zajímavý nějaká sleva v OBI ale moc nerostou- A poslední je místo u bprovice, pomalu pod větvemi, kde přirůstají a nezrácejí se droboučké tete a tete.Buď jim vyhovuje částečné zakrytí anebo sucho u kořenů.

    Manco, většina tulipánů vypadá letos skutečně dobře. A hezky ti to kvete. Tu kamennou zídku buduješ? To je práce jak na kostele ale vypadá to výborně.

    Gabco, narcisky jsou asi vděčnější a jednodušší. I líp vypadají při odkvětu. Ale tulipán je tulipán. Jsou nesmírně variabilní a těch barev.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (21.04.2022 21:57)
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2022 22:20
     
    20220421_123409500_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Moc hezky se sešel kamzičník se sasankami, A je tam taky zatím maličký pomněnkovec od Aleny. Doufám, že se udrží, když už přežil zimu.

    Narcisky jsou Thalie. To jsou tuším oblíbenci Jaji.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2022 22:55
     

    Vidíš Regino, mně už to ani nepřijde, že mám na všech fotkách šutry. A většina mi opravdu prošla rukama. Letos snad dodělám v zahradě pod jabloní místo na ohniště a pak už zedník přístup ke sklepu a tak...

    Kamzičník mi už dvakrát sežrali slimáci (pod každým kamenem nějaký je), ale je to taková veselá rostlina. Dlouho kvete mi přijde.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 22.04.2022 09:28
     
    img_20220421_160911.jpg

    V mobilu obrázek neotočim

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 22.04.2022 09:43
     

    Tak to je nádhera u všech! flower smiley love smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 22.04.2022 23:16
     
    dsc02630.jpg
    Další fotografie:

    Regino, hlavně že se brunnela chytla, i vykvete. Kamzičník mi odešel a na podzim mi odrýpla švagrová, tak dobrý.

    Dnes jsem koukala na tulipány a mám za leta první záměnu, nj. Jinak jsou letos tulipány slušné, tak na pokuk. smiling smiley

    Gabčo, máš ještě ty oranž, jak byly se smetanovými? Tady se mi drží.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 22.04.2022 23:35
     

    Alenko, paráda 👌

    Jinak ještě je mám, ale postupně ubývají, mám tři oranžové a tři krémové. Je to u mě bída.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 22.04.2022 23:54
     
    dsc02514.jpg
    Další fotografie:

    U mě se oranž drží, světlé vloni 1 květ, letos 3 grinning smiley . Přitom na jiném místě ty krémové Purissima slušně přirůstají.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.