čtvrtek 28. března, 17:30 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co kvete v dubnu

Datum: 02.04.2011 19:39
 
p4020032m.jpg
Další fotografie:

Diskuse zmizla, tak jsem udělala novou. Bohužel jsem fotila před pár minutami a je už tma, zítra se polepším stydlin smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.04.2011 20:52)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 26.04.2022 07:49
     

    Kiko, doufám, že by se to s jarem mohlo vylepšit. A držím palce.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v dubnu

     
     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 26.04.2022 07:54
     

    Kiko, to je mi moc líto. Je až neskutečné, že v dnešní době trvá tak dlouho, než takové mladé holčině dokážou pomoci. Moc jí přeju a držím palce, aby už konečně něco pořádně zabralo. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 26.04.2022 08:09
     

    Gabčo, no vím jediné - moji péči a umístění nedává...už mám třetí smiling smiley, pěkně drahé kousky a zase je těsně před smrtí... asi už je to poslední šance pro tuto krasavici. Mám ji v polostínu pod modřínem a nějak se z toho umístění neraduje. winking smiley

    gabca napsal(a):

    Alenko love smiley ,

    co ta brunera potřebuje? Asi ji nutně taky potřebuju. Má ji i Žižka, se tam tento týden chystám. grinning smiley

    Tulipány máš též excelentní. love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 26.04.2022 08:10
     

    Kiko, a já myslela, že už je to vyřešené sad smiley... Mrkni na Actimaris.. nebo mamce psala dr. nějaké náplasti se stříbrem. Bylo to dost drahé, ale platila to pojišťovna a mamce se to krásně zhojilo. Myslím na vás. flower smiley

    Kika napsal(a):

    Evin, bohužel ano, stále je v nemocnici. Byla v lednu na té operaci prolezeniny a bohužel se jí to dobře nehojí. sad smiley Stále se čeká, jestli ATB zaberou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 26.04.2022 08:13
     

    gabčo, mám tento kousek-viz níže...a zatím teda leze velmi nesměle. Stejně tak se u nás nedaří rodgersii, to už taky vzdávám sad smiley... a teď jsem dohledala tu fakturu, zjistila jsem, že mi nežije z toho seznamu ještě jedna škornice... To je na jednu stranu hrozné, co já už proinvestovala. Z loňských drahých čemeřic to nedala ani jedna, asi jsem jim vybrala špatné stanoviště. sad smiley

     

    1 x

    Pomněnkovec velkolistý 'Mr. Morse', Květník o průměru 11 cm
    Brunnera macrophylla 'Mr. Morse' 231 Kč

     

    Mr.Morse® je novinkovou odrůdou pomněnkovce patentovanou teprve v roce 2007. Objevil ji jako přirozenou mutaci Chris Ghyselen z Belgie. Jméno pomněnkovec rostlina získala díky svým jemně modře až blankytně modrým květům. V tomto případě se ale jedná o výjimku – rostlinu zdobí droboučké květy sněhově bílé barvy. Vykvétají přibližně v polovině jara na tenkých stoncích o výšce kolem 20 cm.

    Ne každý si však brunneru oblíbil pro květy. Hlavní atrakcí jsou totiž velké, srdčité listy, které mají nápadné vybarvení. Jsou v základu středně zelené, stříbřitě mramorované, takže původní zelená barva se objevuje jen při okrajích a jako nápadné žilkování. Odrůdy s barevnými listy dokáží udělat půdní pokryv za znatelně delší dobu než základní druh se zeleným olistěním, takže pokud si přejete vytvořit z ní půdní pokryv, vysaďte na určené místo více rostlin nepříliš daleko od sebe.

    Pomněnkovec je hlízovitá trvalka, která má ráda mírně přistíněné stanoviště, kde dokáže dokonale rozvinout své atraktivní listy. Není invazní, nerozsévá se kolem sebe, ani se oddenky neplazí po celé zahradě. Zůstává na svém stanovišti a pomalu se množí do čím dál většího a atraktivnějšího trsu. Potřebuje propustnou, vlhkou a chladnou zem. Rostlina je patentována v USA pod č. PP19,947 a v Evropě PBR 25449 a její množení je bez licence zakázáno. Plně mrazuvzdorný do cca. -40°C.

    Zdroj: [www.havlis.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (26.04.2022 08:16)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 26.04.2022 20:58
     
    278887276_10218429148714237_7671531908607150113_n.jpg
    Další fotografie:

    Měsíčnice roční (loni jsem vysela semínka sebraná v přírodě)

    Meruzalka krvavá a kdoulovec kvetou v ulici před cizí zahradou.

    Otevírají se první květy hořce.

    Loni jsem si koupila srdíčka - tahle se zlatými listy už kvetou, ta druhá zatím ne, ale poupata mají.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 05:10
     

    Děkuji všem za podporu, bohužel se uzdravování po té operaci nedaří, jak jsme doufali. Ale víc s tím teď dělat stejně asi nemůžeme. Jen doufat, že ATB zaberou.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 08:12
     

    ach jo - už by se to mohlo obrátit k lepšímu please smiley moc vám to přeju . love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 09:06
     

    Doprdele, léčíme tady kde koho a kde co a s chuděrkou si nevědí rady.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 09:11
     

    Kiko... je to trápení, už byste si zasloužili obrat k lepšímu. love smiley flower smiley please smiley

     

    Věrko, měsíčnici máš nádhernou. Mně se nakonec vždy nějak vytratila. confused smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 09:48
     
    img_20220426_184740.jpg

    Letos se mi objevil tmavý špičatý tulipán. Tuším, že jsem zachraňovala nějaký list ze skalky, co už roky nekvetl. Možná je to on. Žlutočervených tulipánů je letos dvojnásobek proti loňsku, ty jedou flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 19:20
     
    dsc03751.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 19:21
     
    dsc03766.jpg
    Další fotografie:

    ještě něco flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 19:24
     
    dsc03637.jpg
    Další fotografie:

    A asi poslední.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 19:31
     
    dsc03728.jpg
    Další fotografie:

    Tak teď no. Dneska jsem měla fotící. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.