čtvrtek 18. dubna, 16:18 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co kvete v dubnu

Datum: 02.04.2011 19:39
 
p4020032m.jpg
Další fotografie:

Diskuse zmizla, tak jsem udělala novou. Bohužel jsem fotila před pár minutami a je už tma, zítra se polepším stydlin smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.04.2011 20:52)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 22
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 27.04.2022 22:48
     

    Co dělají podmínky s kytkama - na obr. brunnela je vysemeněná. Dneska jsem se dívala u švagrové, dala jsem taky semenáč, má ve stínu a lepší než já, bohatěji nakvetlou. Jsou to ZZ. winking smiley . Zítra, když nezapomenu, tak vezmu foťák a vyfotím tulipány, jak máme s Reginou. Akebono, na slunci nádhera.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v dubnu

     
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 07:41
     

    Aleno, vyfoť. Ten můj pozůstatek se trochu zvětšily květy ale když si vzpomenu....

    Na kvetení se letos krásně kouká, Všichni se stále vylepšují thumbs down smiling smiley a navíc toho kvete hodně najednou. Víc než jindy,

    Četla jsem Evin s reklamací. Líná huba, holé neštěstí. Já budu mít taky reklamaci a jsem zvědavá, jak pochodím. Klára na podzim vybrala aspoň 15 druhů nějaký raných plnokvětých tulipánů. I pár novinek tam bylo, takže cibule nebyly za pár korun. Já na tyhle plnokvěté moc netrpím ale darovanému koni...Nevěděla jsem přesně kam, pak jsem to vymyslela a udělala jako lem kolem záhonu u jezírka, vloni tam byly macešky.Skupinky oddělila řádně, takže snad úplně poprvé mám naprostý přehled co došlo, vylezlo a co je to za druh. A jen se divím. Dodavatel Lukon Bulbs

    A musím se omluvit Lidlu. Ty červenobílé vykvetly. Myslela jsem, že jsem je dávala jinam. eye rolling smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 10:37
     

    Gabčo a Aleno, to je nádhery u vás.

     

    Já teď řeším ty červenobílé tulipány. Na podzim jsem je přesazovala a ještě mi nekvetou. Zato mezi těmi přesazenými už je jeden žlutý a dva červené. Tak teď jsem zvědavá, zda mi ty červenobílé ještě vůbec nějaké zůstaly a kde. Na původním místě mám také poupata a další barvy. Že by ty červenobílé byly o tolik pozdnější? Pravda, mám je skoro ve stínu....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 10:58
     

    Holky, krása.

    Gabčo, když ty to umíš prostě vždycky ještě tak reprezentativně nafotit! eye popping smiley thumbs down flower smiley love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 12:24
     
    dscn9829.jpg
    Další fotografie:

    sasanky se prodraly přes odkvetlé talovíny. jinak píšete , že máte tulipány bu´d červené nebo žluté .. pokud tulipán barchantí - je nejdříve šrafovaný , pak červený a nakonec žlutý . ale to asi víte ?

    tařička se hezky rozlézá , ale fialková se mi tady neuchytila. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 12:26
     

    Jak jednobarevný tulipán zešrafuje je to viroza, a do dvou let je po něm.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 12:36
     

    to je možné , ale taky takhle zbarchantí a kvete roky- červeně nebo žlutě. si vzpomeň jaký lán takových měla na zahradě Romana

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 12:36
     
    dscn9843.jpg
    Další fotografie:

    tulipánů mám nejvíc fialových - asi předloni 2 . kilovka a dcera je vyndala . nasadila různě po zahradě. světlé oranžové jsou už taky letité .. na 3.f jsou novější narcisy, ale dost leží na zemi . magnolie je fotka jen polovina. je vysoko ablbě se fotí ..

    dále se mi tady nějakým způsobem dostal divný žlutý tulipán . asi 3. roky 1-2 květy, letos více. až se rozvine vyfotím . ten teda vůbec neznám a nesadila jsem ho tady. asi ptáci . ???

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 12:49
     

    Regin, tak dej taky vědět, jak se zachová Lukon Bulbs.Já jsem to včera sázela a měla jsem 2 větší lilie z první dodávky nezasazené, nechala jsem je, kdyby p. Koníček zavolal, tak že tyhle jsou pěkné. Teď přišly znova a taky pěkné. jeden druh vypadá dobře, druh¨ý druh má silné rašení, jedna je bílá a druhá tmavě červená špička . To asi nebudou stejné, viď? Ale už nebudu nic řešit, lilie jsou všechny krásné a kam bych dala nějaké další? Uvidím, až pokvetou, dám vědět, doufám, že tam budou aspoň nějaké, které jsem chtěla tongue sticking out smiley .

    A moc dobře se tu kouká na zahrádky ode všech flower smiley flower smiley love smiley, je to opravdu pohlazení po duši love smiley love smiley .



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Aleno, vyfoť. Ten můj pozůstatek se trochu zvětšily květy ale když si vzpomenu....

    Na kvetení se letos krásně kouká, Všichni se stále vylepšují thumbs down smiling smiley a navíc toho kvete hodně najednou. Víc než jindy,

    Četla jsem Evin s reklamací. Líná huba, holé neštěstí. Já budu mít taky reklamaci a jsem zvědavá, jak pochodím. Klára na podzim vybrala aspoň 15 druhů nějaký raných plnokvětých tulipánů. I pár novinek tam bylo, takže cibule nebyly za pár korun. Já na tyhle plnokvěté moc netrpím ale darovanému koni...Nevěděla jsem přesně kam, pak jsem to vymyslela a udělala jako lem kolem záhonu u jezírka, vloni tam byly macešky.Skupinky oddělila řádně, takže snad úplně poprvé mám naprostý přehled co došlo, vylezlo a co je to za druh. A jen se divím. Dodavatel Lukon Bulbs

    A musím se omluvit Lidlu. Ty červenobílé vykvetly. Myslela jsem, že jsem je dávala jinam. eye rolling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 18:26
     
    20220428_150926.jpg

    Kvete vrba hrotolistá-Salix hastata, mám ji ještě malou, to jsou první kocouři winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (28.04.2022 18:27)
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 21:06
     
    20220428_112129355_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Ztracené a zase nalezené tulipány. Ale na fotce vypadaly jako červená s bílou. V reálu je to spíš žlutá. Kees Nelis.Stále ještě kvetou petrklíče a začínají první rhododendrony.

    Evin. Na trojce je začátek fotodokumentace, kterou chystám do Lukonu. První dvě rostliny jsou bílé a oranžové po pěti a tak se to mělo střídat v různých sortách. Jak vidno na fotce, třetí jsou zase bílé. Něco ještě úplně nekvete ale klube se to taky doběla anebo dožluta. Jsem zvědavá na reakci.

    Kaaj, to bude spíš myš než ptáci. Taky tu pozoruju různě roztahané cibule.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 21:10
     
    dsc00627.jpg
    Další fotografie:

    Regi, jestli ty první tulipány máš z Lidlu, tak ten žlutý okraj ještě zbělá.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 21:15
     

    Gabco, jsou z Lidlu. Viděla jsem je u tebe vloni. Líbily se mi, tak jsem je koupila velkej pytlík. Pak nemohla najít.S bílou se mi líbí víc. Tak snad...

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 21:19
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Gabco, jsou z Lidlu. Viděla jsem je u tebe vloni. Líbily se mi, tak jsem je koupila velkej pytlík. Pak nemohla najít.S bílou se mi líbí víc. Tak snad...

    Já právě byla zklamaná vloni, moc čerevno žlutou kombinaci nemusím. A zrovna ty jsi mě myslím ujišťovala, že třeba zbělají. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 28.04.2022 21:48
     
    dsc03775.jpg
    Další fotografie:

    Jinak se nám rozpadl plot, co jsem měla za růžema. Jsem zvědavá, jestli to bez něj půjde. Byl to vlastně plot kolem dokola užitkové zahrádky. Jestě dřív než jsme oplocovali pozemek, tak tam byl kvůli srnkám. Ale obávám se rozpínavosti růží do cestičky, co je v zahrádce.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.