úterý 16. dubna, 15:27 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co kvete v dubnu

Datum: 02.04.2011 19:39
 
p4020032m.jpg
Další fotografie:

Diskuse zmizla, tak jsem udělala novou. Bohužel jsem fotila před pár minutami a je už tma, zítra se polepším stydlin smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.04.2011 20:52)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 22
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 20.04.2023 22:11
     
    20230420_171537008_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Díky chladu zatím cibuloviny docela drží.

    Na dvojce lidlovská kombinace. Má ji Alena a možná i Gabca.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (20.04.2023 22:13)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v dubnu

     
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 20.04.2023 22:17
     
    20230420_172134080_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Na čtyřce začínají Akebona. Kupodivu zatím docela drží už třetím rokem.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 20.04.2023 22:50
     
    20230420_222652.jpg

    Regi ty tulipány máš nádherné love smiley mám pár ks v květináčích letos zakoupené a později na jaře jsem sadila tulipány z loňska do květináče, ještě nekvetou flower smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 20.04.2023 22:54
     
    img_20230420_144123.jpg
    Další fotografie:

    Lidlovskou kombinaci taky mám. I ty ze třetí fotky american dream. Ale ještě mi nekvetou.

    Začíná koniklec a modřence

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 07:52
     


    Regi, prosim vedela bys jmeno tech svetle ruzovych? Hledam ruzove, ktere rovnou i zacnou takhle ruzove... vetsinou koupim ruzove, ale vykvetou skoro cervene a pak na konci az zruzovi..


    Jinak samozrejme krasa vsude! Vyndavate tulipany po zatazeni kazdy rok?

     

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Díky chladu zatím cibuloviny docela drží.

    Na dvojce lidlovská kombinace. Má ji Alena a možná i Gabca.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 08:01
     

    No to jsou zase lány! flower smiley love smiley

     

    Betas, nevyndávám, naši nevyndávali nikdy, jsou na jednom místě snad 50 let, psala jsem to tady mockrát. Kvetou jako blázni každý rok - ale jsou to ty základní barvy - žlutá, červená, vínová. A vyndat už ani nejdou, to už jsem tady psala taky. Byla jsem na dva rýče hluboko a pořád stonek!!! eye popping smiley grinning smiley grinning smiley U našich je písčitá půda, tak se asi proderou nahoru, i když už vlastně koření někde pod Austrálií. grinning smiley

    Ty nové druhy jsou asi choulostivější, ty mi spíš ubývají, než že by se rozšiřovaly. confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.04.2023 08:02)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 08:12
     

    Já mám zasazené všechny celkem nově, přidáno hodně kompostu, takže taky zatím nevyndávám. Kdyby se ztrácely, tak bych se jim podívala na kořínek. Měla jsem takový list mezi kameny, dala na záhon a letos jsou z něj už tři květy. Takové špičaté červené, pozná se. Ani jsem nevěděla, že takového něco bylo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (21.04.2023 08:12)
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 08:22
     
    20230421_060740920_ios.jpg



    Betas napsal(a):


    Regi, prosim vedela bys jmeno tech svetle ruzovych? Hledam ruzove, ktere rovnou i zacnou takhle ruzove... vetsinou koupim ruzove, ale vykvetou skoro cervene a pak na konci az zruzovi..



    Betas, až se sama divím, vím. Pokud myslíš ty na fotce, mám je i jinde.A měla bys docela štěstí, pokud vyhovují barevně tvým záměrům. Jsou ze šlechtění van eijk. Jsou si hodně podobné, dobře rostou, množí se, skoro se nevyndavají.

    Jedny jsou [www.peternyssen.com]. Hodně podobné jdou [www.gardenia.net]

    Zakoupeno asi před čtyřmi roky v Lidlu.

    Začínají ještě světlejší, trochu do běla , než jsou na fotce. A pak jsou růžové. Vyloženě světle růžové. Ne do červena.

     

    Manco, Lidl se nezapře. Ale obojí jsou hezké rostliny a nejsou choulostivé. thumbs down

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (21.04.2023 08:27)
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 15:35
     
    de66a781-b59d-4236-bf84-5837ef03b9a8.jpeg
    Další fotografie:

    Regi, tak to je teda legrace, ale spis i zahada! Mam tuhle 2kg z lidlu (koupeno v zari 2020) a pak za rok jsem dokoupila jeste dalsi. Obe dve zacinaji cervenym nadechem a az pak za nekolik dni zruzovi, a to uz se mi libi. Ale ja bych prave rada, aby uz ruzove vykvetaly... kolekce van eijk jich ma vic prave, ty vis presne, ktery je ten tvuj?

    Nebo ze by to mohlo byt slozenim pudy..? U nas je velmi chudo a kyselo, kamenito, piscito...

     

    Jedine, s cim muzu souhlasit, ze se docela pekne mnozi.. Loni jsem poprve vsechny vyndala, tak ted cekam, ze by mohly ty nove mit vetsi kvety, nez loni.

     

    PS: ted jsem nasla fotku, jak vykvetaly loni.. a pak jak se asi po tydnu zmenily..



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):



    Betas napsal(a):


    Regi, prosim vedela bys jmeno tech svetle ruzovych? Hledam ruzove, ktere rovnou i zacnou takhle ruzove... vetsinou koupim ruzove, ale vykvetou skoro cervene a pak na konci az zruzovi..



    Betas, až se sama divím, vím. Pokud myslíš ty na fotce, mám je i jinde.A měla bys docela štěstí, pokud vyhovují barevně tvým záměrům. Jsou ze šlechtění van eijk. Jsou si hodně podobné, dobře rostou, množí se, skoro se nevyndavají.

    Jedny jsou [www.peternyssen.com]. Hodně podobné jdou [www.gardenia.net]

    Zakoupeno asi před čtyřmi roky v Lidlu.

    Začínají ještě světlejší, trochu do běla , než jsou na fotce. A pak jsou růžové. Vyloženě světle růžové. Ne do červena.

     

    Manco, Lidl se nezapře. Ale obojí jsou hezké rostliny a nejsou choulostivé. thumbs down

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Betas (21.04.2023 15:45)
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 18:33
     
    20230409_122444199_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Betas, u mě ty, co jsem dávala jako růžové začínají jako na fotce jedna.. Pak pokračují fotka dvě.Konec je fotka tři.

    Na čtyřce jsou skoro stejné, jen když začínají kvést tak mají úplně divně vyblitou namíchanou barvu, že jsem se divila, proč jsem to sázela. Pak se změnily.

    Ta první trojice je, to vím naprosto bezpečně, koupeno jako Salmon Van Eijk.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 19:56
     
    20230421_195450.jpg

    Já mám ty salmon dnes takto

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 21:02
     
    img_20230421_135418.jpg
    Další fotografie:

    Letos mám tulipány na 4ku. Nevím proč, asi zimou a mrazem. Jsou nefotitelný. Vy je máte thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2023 21:14
     

    To je všude krásy. thumbs down flower smiley

    Irisko, vždyť máš tardy krásné, oni kvetou na sluníčku. Bílý modřenec. thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 22.04.2023 07:54
     
    dscn4670.jpg
    Další fotografie:

    ty z Lidlu světle růžové nebo chcete-li světle oranžovo růžové mám už asi třetí nebo čtvrtý rok . kdysi je označila Gábi jako vyblitou barvu . ale jsou držáci . thumbs down

    jsou na několia místech - vnučka je tak nasadila. navíc mám asi ve foťáku slabé baterky. ... sad smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 22.04.2023 08:02
     

    Půda má určitě nějaký vliv. Po dva roky jsem měla nouzově sazené american dream a byly žluté s lehoučkým červeným okrajem. Pak jsem koukala v záhoně, že jsou červené. Asi měly předtím sucho, nevím jakou půdu. Zasypávala jsem starou žumpu a co tam přišlo, těžko říct.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.