čtvrtek 25. dubna, 07:07 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 4.5

Co kvete v červnu

Datum: 01.06.2011 05:46
 
p1110860.jpg
Další fotografie:

Červen - měsíc růží, třešní a jahod, spousta kvetení, tepla a sluníčka nás, doufejme, čeká. Tak vzhůru do toho!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 18:54
     
    20220609_131935069_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Líčidlo máme taky. Kvůli dědkovi.Kdysi jste mi ho tady někdo určoval. Dá se velice dobře regulovat.

    Začínají lilie. Obří stračka dovezená před lety od Kaaj. Drží se všechny. love smiley Co jsem dokoupila a dosadila, marná práce. Jsou pryč.A nakonec se i vzpamatovaly dlužichy. Po zimě jsm jim moc šancí nedávala.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v červnu

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 19:22
     
    dsc04468.jpg
    Další fotografie:

    Regi, ty lilie thumbs down

    Ostrožek já už se nakupovala. A už nemám. Teda vloni jsem zase neodolala a nějaké koupila, zatím se množí, tak asi dobrý. grinning smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 20:55
     
    kalmie (1).jpg
    Další fotografie:

    Děvčata u všech nádhera.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 21:24
     

    Při obdivování kvetení si říkám, jaká je bohatost podle místních podmínek,... jen najít, čemu se v místě daří. thumbs down flower smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 22:10
     

    To je nádhery u všech, letos je opravdu co obdivovat.

    Lilie mě překvapily, některé už sice mají poupata, ale ještě nekvetou. A jiné, sázené až na jaře, mi teprve lezou ze země.

    Kosatce mi téměř nekvetou, jsou moc ve stínu.

    Ale jinak jsem taky spokojená, kvetou mi hlavně růže. Jen nestíhám posílat fotky.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 22:29
     

    Berdo, máš krásnou kalmii. Já je jednou měla ale nějak se moc nedařilo. Byly takové jako košťata. Ono to o nich i píšou.Máš to nějaký speciální kultivar?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 22:30
     
    dsc04434.jpg
    Další fotografie:

    Musím letos pochvílit ty žlutý denivky. Jsou časnější, a kvetou opravdu dlouho. Letos úplně v záhonu svítí. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 22:34
     

    Gabco, to je ten původní druh. Mívala jsem je léta na chalupě. Jsou vděčný.Já se vůbec letos docela divím, jak rostliny při suchu, co tu je, prosperují. Je nějaký zvláštní rok.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 22:50
     

    Letos budou Regi i obr phloxy. thumbs down Jestli je neusuší horké léto nebo nějaká plíseň, bude to paráda.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 09.06.2022 23:37
     

    Kosatce mi taky shnily v poupatech. Nejdřív žluté, teď už všechny. Mám je na víc místech. Mezi trvalkami v polostínu bych to třeba pochopila, ale na skalce na slunci nebo ve štěrku u příjezdové cesty... A všechno zároveň.

    Lilie nádherná, mám taky nějakou martagon. Kupovala jsem jich ale víc.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2022 07:44
     

    Manco, abych řekla pravdu, zrovna tyhle lilie mě překvapily. Mají trochu jiné požadavky než normální a zrovna kyselejší půda by jim neměla moc svědčit. Protože se líbí mladé, kupovaly se už několikrát. Žádná sláva. Ale poslední várka, mám ještě jedny, taková zvláštní barva, těm se daří. Dokonce se pomnožují. To jsou ty zahradní záhady někdy.

    A letos se mi objevila a kvete dokonce jediná z chráněné oblasti, jediná kytka kterou jsem kdy zpronevěřila z chráněné oblast.Už aspoň před dvacnácti lety. Možná dýl. stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2022 08:05
     

    Musím je ale včas postříkat. Občas mi chytnou padlí a pak to rozhodně žádná krása není. nono smiley confused smiley

    Mám nádherné mavuně, pokaždé si na Tebe vzpomenu, když jdu kolem nich. flower smiley Naopak mám hnusný Clematis - dámička Julča Correvonová nějak letos stávkuje - asi byla obalená mšicema, ty poupata nějak zakrněla, no je to mizérie, přitom to bývala každý rok nádhera, když kvetla, pro květy ani nebyly vidět listy. Prostě se mi opět potvrzuje, že každý rok se daří něčemu jinému a něco jiné strádá - asi záleží na tom, jak se v tom kterém období zadaří s počasím, se škůdci atd. Proto jsem ráda, že mám takovou směs všeho možného a je vždycky šance, že aspoň něco se vydaří. love smiley

    gabca napsal(a):

    Letos budou Regi i obr phloxy. thumbs down Jestli je neusuší horké léto nebo nějaká plíseň, bude to paráda.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2022 08:56
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Berdo, máš krásnou kalmii. Já je jednou měla ale nějak se moc nedařilo. Byly takové jako košťata. Ono to o nich i píšou.Máš to nějaký speciální kultivar?

    Regino, mám objednané z ekozahradnictví a od Havliše. Dvě mám vzadu za garáží a ty ještě nekvetli

    a skoro nerostou.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2022 14:02
     

    V Litomyšli na autobusáku dnes přehlídka šalvěje v kombinaci se sápou. O tu jsem nikde v zahradnictví nezakopla a dlouho se mi líbí. Až se to za dva tři roky rozroste, bude to pěkné.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2022 19:18
     

    Dneska jsem na zastávce očuchávala

    ty kytky, jak psala alenak, že ty šalvěje mají aromatické listy. Trochu byl cítit ten tmavší fialový trs, ostatní bez zápachu smiling smiley, tak nevím, leda že by tam bylo obojí winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.