pátek 19. dubna, 23:03 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: naba
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Co kvete v červenci

Datum: 01.07.2011 19:02
 
036.jpg

Máme tu červenec



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 16.07.2021 22:21
     
    167.jpg
    Další fotografie:

    Už začínají velké lilie. Večer voní úžasně.

    A pro Kiku. Na dvojce je Zelmira. To je podařený kultivar. Další je třeba African Queen. Nepatří do stromových ale je hodně vysoká a nádherně voní. Sytě oranžová.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (17.07.2021 10:06)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v červenci

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 16.07.2021 22:49
     
    dsc00474.jpg
    Další fotografie:

    u mě vykvetlo Friso, taky hodně voní, hlavně navečer, žlutá voní slabě, ostatní teprve budou nakvétat

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 16.07.2021 23:24
     
    dsc06958.jpg
    Další fotografie:

    Kiko, bohužel, neporadím, část našich lilií je náhodná koupě na jakémsi zemědělském veletrhu v Brně (když jich koupíte 8 dostanete 2 zdarma, syn koupil, jména jdou mimo něj). Na první f. dárek od Reginy (medvědů od Kolína) pro Tondu ... kultivar si já blbka nepamatuji, přežívá v květníku už asi 4-5 let, náááááááádherně voní (dokonce i dědek, který, co k sežrání není, nestojí za pozornost si všimnul), něco od Basíka , část tepve vykvete .... ovšem, co mne nejvíc se.e ... nějak jsem přišla o lilie nejliliovatější ... takovéty kostelní ... pro mne byly ty úúúúúúúúúplně NEJ ... tyhle všechny a ostatní, mám ráda turbánkové, jsou lilie, ale ty "babičkovské" jsou LILIE stydlin smiley

    A samozřejmě - i tyhle květy ničí chránění zartohlávci tmaví - uvnitř květu - živí s pylem, ale zadníma nožkama zničí úplně vše, do čeho vlezou .... nu co už, nejde o život.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 08:05
     

    Už to začíná. Včera jsem okukovala co z lilií tu kvete a už jsem přemýšlela, kam by se ještě něco dalo upíchnout.Ty velký mají výhodu, že se dobře nacpou někam mezi výsadbu. Pokud se jim vede, tak skutečně většinu rostlin přerostou.

    Eli, jsi asi jedna z mála, komu ten prodej 8 plus 2 zdarma vyšel. Já to viděla často na různých výstavách. Měli to tam Poláci. Na upoutání vykvetlé exempláře. Krásný a cibule. Ty byly tak krásný. Většinou to bývá touhle dobou, kdy lilie kvetou. Cibule měli asi chlazené. A tam byl zřejmě kámen úrazu. Moc krátká doba do zimy. Koupila jsem to samozřejmě asi dvakrát. Kostelní myslíš asi Candidum. Těch bylo kdysi na chalupě spousta. A nevydržely. U mnoha jiných taky ne. Žádnej důvod proč to tak je, mě nanapadl.Jestli se nepletu ale fakt nevím, někdo mi říkal, že se nemají sázet hluboko. Ale jestli je to pravda to nevím. Snad zkusím nějakou někde objednat. Mám radost, že Tonče vydržely růžovky.

    Aleno, Friso mám taky. To bývá skutečně obr. Ale hodně těch se středy do růžova je podobných. Hezký jsou všechny. Skutečně trochu jiná je ta Zelmira, objednala jsem spíš náhodou, vypadá v reálu líp než na všech fotkách. Stejně jako ta tvoje Elusive.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 09:24
     

    Regino, je to tak, jak píšeš. Taky jsem jednou koupila u Poláků. To chce ale do květináče, aby vykvetly do zimy. Zelmínu jsem viděla u sousedky a pak hned koupila, ale nebyla....Elusiv je krásná lilie, ta opravdu drží bez tyčky sama, pouze mládí nepřirůstá, hned koupit alespoň 3 ale dát kousek od sebe a hloub, cibule jsou obříci, teprve mi pokvete. Lilie stromové od šlechtitele Griesbacha je ale s oporou líp, většinou pro tíhu květů.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 09:40
     
    p7271888.jpg
    Další fotografie:

    V jistých letech jsem do lilií vrazila spoustu peněz, u mě přežijí jen v kvetináči, zimované ve verandě, jinak je chlupatci v zemi vyžerou dřív než vykvetou. Miluju Muscadet a všechny voňavé, šly mi ty asijské bez vůně. Obří Friso ani nedostala šanci vykvést. Dávejte fotky, pokochám se.

    Pár fotek z r. 2015

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (17.07.2021 12:51)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 09:40
     
    211857952_577275543281217_8772730117008008181_n.jpg
    Další fotografie:

    mix

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 09:56
     
    lilie (1).jpg
    Další fotografie:

    Některé lilie jsou letos hodně narostlé.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 09:58
     
    lilie (11).jpg
    Další fotografie:

    Ještě pár.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 11:58
     
    lilie.jpg
    Další fotografie:

    Berdo, už jsi toho taky nashromáždila dost. thumbs down A nevíš, co to máš na úplně poslední fotce za kultivar. Mám je taky, vypadají dobře, jsou na dvojce, jsou množivé.

    Letos většina lilií, i když to tak nevypadalo, některé jsou pěkně silné, potřebuje oporu. Dešti ztěžknou.Na trojce je Zelmira zblízka. Má i takové drobné tečičky. Ale ta potvora zatím neudělala ani jedno mládě.Na poslední je ta African Queen.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 12:34
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Berdo, už jsi toho taky nashromáždila dost. thumbs down A nevíš, co to máš na úplně poslední fotce za kultivar. Mám je taky, vypadají dobře, jsou na dvojce, jsou množivé.

    Letos většina lilií, i když to tak nevypadalo, některé jsou pěkně silné, potřebuje oporu. Dešti ztěžknou.Na trojce je Zelmira zblízka. Má i takové drobné tečičky. Ale ta potvora zatím neudělala ani jedno mládě.Na poslední je ta African Queen.

    Regino, myslím, že to je Garden Affaire. Letou skoro všechny lilie musí mít oporu.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 19:09
     

    Berdo, dík a myslím, že máš pravdu. Ten název je mi povědomý. thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 20:17
     
    img_20210717_194713.jpg
    Další fotografie:

    Ty lilie, co má babkaela, mi jsou povědomé. Růžová mi ještě nekvete, ale něco takového jsem kupovala v lukonu jako Kendall. Bílá byla Villa Blanca, tmavě žlutá Terrasol.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 21:44
     
    dsc00500.jpg
    Další fotografie:

    Kiko, ještě je bez vyvázání výborný, přirůstající stoják Oranie, taky voňavka, no fotka...., bílé jméno nevím, letitá záměna, přirůstají a voní

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červenci

    Datum: 17.07.2021 22:04
     

    Já už si moc nepamatuju, co jsem tenkrát objednávala. Bylo to od Josta. To vím přesně. Mám v hlavě tuhle [www.semena.cz]. I na fotkách vypadají dost podobně ale nemusí to být ona. Ale hlavně, že kvete.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.