čtvrtek 27. června, 11:15 Svátek má Ladislav
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co kvete v březnu?

Datum: 07.03.2008 11:07

Otvírám novou foto diskuzi. To abychom to měly pohromadě po měsících v roce.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 83 z 84
  • Autor: berda

Re: Co kvete v březnu?

Datum: 31.03.2019 20:04

hyacint (5).jpg
    Další fotografie:

Krásně vám to kvete. Kaaj, ty macešky mají krásnou modrou barvu.

Na meruňce dnes byla tlačenice, včely a čmeláci.

• Autor: Reklama

• Autor: Lusita3
    Status:

Datum: 31.03.2019 20:35

img_20190331_130536.jpg
    Další fotografie:

Berdo, máš krásný Narcis, to je Orangery? I ty hyacinty, jsou moc pěkné. Taky mi už kvetou žluté a oranžové ale přijdou mi bídné. Jinak nevím co dělám špatně ale třeba ten žlutý narcis na prvni fotce tak ten má letos jen jeden květ...a takhle je to s více narciskama...čím to může být, mám přesadit, přihnojit??? U některych vylezly jen listy a to jsou zasazené na podzim.

• Autor: alenak
    Status:

Datum: 31.03.2019 21:01

Krásně kvetete. U nás meruňky teprve pučí, ale vypukne to možná zítra, uvidíme. Berdo co to máš pod meruňkou za plastový kornouty, vypadá to zajímavě, dík.

Lusito, ty koniklece jsou krásné, u mě se teprve připravují.Co se týče narcisů, mám taky málo květů,nejsem ale sama, v okolí sousedky taky. To byl špatný loňský rok, začal zjara, to dostaly šlehu taky, pak sucho. Ale co jsem kupovala nové na podzim, tak ty teda všechny pokvetou, bohužel jsem jich moc nekupovala, že kam to dám. grinning smiley

Datum: 31.03.2019 21:39

Lusita3 napsal(a):

Berdo, máš krásný Narcis, to je Orangery? I ty hyacinty, jsou moc pěkné. Taky mi už kvetou žluté a oranžové ale přijdou mi bídné. Jinak nevím co dělám špatně ale třeba ten žlutý narcis na prvni fotce tak ten má letos jen jeden květ...a takhle je to s více narciskama...čím to může být, mám přesadit, přihnojit??? U některych vylezly jen listy a to jsou zasazené na podzim.

Lusito, nevím název narcisky. A taky mi některé vůbec nepokvetou, mají jen listy.

Datum: 31.03.2019 21:40

alenak napsal(a):

Krásně kvetete. U nás meruňky teprve pučí, ale vypukne to možná zítra, uvidíme. Berdo co to máš pod meruňkou za plastový kornouty, vypadá to zajímavě, dík.

Lusito, ty koniklece jsou krásné, u mě se teprve připravují.Co se týče narcisů, mám taky málo květů,nejsem ale sama, v okolí sousedky taky. To byl špatný loňský rok, začal zjara, to dostaly šlehu taky, pak sucho. Ale co jsem kupovala nové na podzim, tak ty teda všechny pokvetou, bohužel jsem jich moc nekupovala, že kam to dám. grinning smiley

Aleno to jsou kornouty na ochranu před mrazíky a slimáky. Mám pod tím zeleninovou sadbu.

• Status: expert

Datum: 31.03.2019 21:42

v5.jpg
    Další fotografie:

Vyrazila jsem kontrolně na chalupu. Dědek stále bájil o své žluté loučce bez sázení, tak jsem mu nemohla zkazit radost. eye rolling smiley Mě osobně víc upoutal krásný trsík fialek. A meruňka už kvetla a bzučela obsypaná včelkama.Jsem zvědavá, jak dopadne.

• Autor: alenak
    Status:

Datum: 31.03.2019 22:16

Regino, u vás to kvete thumbs down , tulipány nádhera, tady to je přibržďěné, zas to déle vydrží grinning smiley .

Berdo, kde jsi to kupovala, neviděla jsem to nikde u nás, dík.

• Autor: gabca

Datum: 31.03.2019 22:20

dsc00091 (5).jpg
    Další fotografie:

Lusito, s narcisama to máme podobné. Jen u mě se to děje každoročně. První rok po výsadbě kvetou všechny, pak míň a míň, až nekvete žádný.

Mají se po odkvětu pohnojit Cereritem, víc nevím.

Vloni jsem si koupila 2 kg cibulí narcisu Minow? , pokvetou všechny, tak se těším.

Koupila jsem si nové kosatečky, mám z nich radost, barvička je krásná.

Na poslední fotce petrklíč.....měla jsem jich kvanta, spoustu zdejších jsem i podarovala, ale letos je to bída největší. Snad se ty vysemeněné uchytí a rozrosotu se do krásy, jako kdysi.

Datum: 31.03.2019 22:36

Luisito narcisy důkladně hnojit po odkvětu a neodstraňovat listí.

Regino, to je hrůza, té orseje se nezbavíte ani Roundupem, to je pohroma. Zlatá bršlice.

• Autor: kaaj

Datum: 31.03.2019 22:43

s narcisama jsem na tom podobně. a to u nás to sucho také nebylo. už i loni méně kvetly. a nekvetou ani loni nasazené . sad smiley

jinak Gabi ty kvítečka na prvním snímku dole je Puškinia -

Regi , krásné kvetení thumbs down flower smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (31.03.2019 22:45)

Datum: 01.04.2019 07:37

lad.jpg
    Další fotografie:

Jajo, na orseje bych dědkovi nesměla sáhnout, i kdybych chtěla. Drží se v jedné části, pod korunou ořechu ve stínu. Dál si tam dědek jinde pěstuje ladoňkovou loučku. Jinde se docela divoce rozrostly smrduté čemeřice. Anglický trávník nebuduju a jsem ráda, že se tam občas poseká, takže mě to zase tak nerozčiluje.

Co mi udělalo radost, i když jsou to takové dva prdečky, jsou sasanky. Snad poprvé mi nějaké vylezly a to jsem sázela několikrát.

Narcisky mě od krutozimy skoro fyzicky bolí. Mívala jsem velikánské trsy různých. Nejsou a už se nějak nedaří. Nasázím, když se první rok zadaří, další je jich méně. Pár trsů se drží. Snažím se hnojit a listí nechávám do totálního uschnutí. Nejde to.

Aleno, oba majitele znám strašně dlouho. Krátce po listopadu začínali kousek od baráku v Kolíně. Ale máš pravdu, že mě překvapilo, že jsem narazila jen na jednoho. Provedl mě, ukazoval, co ještě plánují a co nestihli. Většinou z kraje sezony tam bývali oba. Nemají to špatně promyšlené i když ještě něco není hotové. Část u východu do zahrady by měly být jen prodejní stoly. Bývaly tam i růže. Ty nastěhovali dozadu. Do oddělení stromů. Materiálu měli spoustu. Zrovna tihle dva se skutečně vypracovali z malého zahradnictví k tomu, co mají teď. Byla by to docela škoda. Ale většinou je pravda, že víc majitelů časem nedělá dobrotu.

Gabco, kosatečky thumbs down Už ladím nákup. grinning smiley A dokoce mám vytipovaná asi tři místa kam s nimi. Jak postupně čistím, tak plánuju. Hlavně musím označit místa. Nebo to bude na podzim zas kalamita. eye rolling smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (01.04.2019 07:41)

Datum: 01.04.2019 09:07

alenak napsal(a):

Regino, u vás to kvete thumbs down , tulipány nádhera, tady to je přibržďěné, zas to déle vydrží grinning smiley .

Berdo, kde jsi to kupovala, neviděla jsem to nikde u nás, dík.

Kupovala jsem to přes eshop, ale už nevím kde.Zkusím to dohledat.

Datum: 01.04.2019 09:10

Se sasankami je to zajímavé, po louce hajnich mivam husto, ale šlechtěnym se nikdy nevedlo a nevede. Totéž cibulkove kosatecky ty jdou jediné Katherine Hodkin, jiné ne. Jsou to záhady.

• Autor: kaaj

Datum: 01.04.2019 12:09

dscn1694.jpg

no a kolik sasanek jsem měla dva roky po sobě- spíše samé bílé než modré . na podzim tam dědek hledal dekl od septiku - ten je úplně jinde- a rozvrtal tam všechno . takže letos nevidím žádnou . akorát u jiného plotu vykvetly modré , co jsem loni nasadila. -

• Autor: gabca

Datum: 01.04.2019 14:53

kaaj napsal(a):

s narcisama jsem na tom podobně. a to u nás to sucho také nebylo. už i loni méně kvetly. a nekvetou ani loni nasazené . sad smiley

jinak Gabi ty kvítečka na prvním snímku dole je Puškinia -

Kájo, vím. Ale díky. winking smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Toulání přírodou   

Při toulání venku se někdy zadaří ulovit objektivem i něco živého

Autor: LadaB - 28.12.2006 15:53
Rubrika: Z volné přírody - Komentářů: 117

Blog: Foto návod naušnice kulička.   

Autor: chrasteva - 04.01.2015 15:34
Rubrika: Záliby a volný čas - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.