středa 24. dubna, 03:31 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Příroda a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Příroda a květena
Založte si eDeníček! Vše o přírodě kolem nás. Kytičky, parky a další..
 
 
 
 
Výsledné hodnocení: 5

Co jednoho na Madeiře potká

Autor: carlos - expert
https://eu.zone..
Datum: 21.10.2014 20:40
 

Takže nejdříve ty na které jsem narážel po cestách necestách "divočinou" :

 

1) to není květina, nýbrž strom a čerstvě popadané květy v trávníku (nearanžováno winking smiley)

2) mučenka banánová (plody se konzumují a mají příchuť opravdu banánu)

3) canna

4) kalokvět, osázení levády, byly jich tam stovky

5) matthiola maderensis

6) ??? , kupodivu tato a předchozí byly k vidění na vyprahlém poloostrově Sao Lorenzo

7)impatiens balsamina

8) monbretia

9) hortensie, stejně jako kalpkvět osázeny po tisících podél pěších levádových pěšin

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil carlos (21.10.2014 20:43)

 

Galerie: Klikněte pro zobrazení
0. madeira.jpg 8. lavada da ribeira da janela-mučenka banánová.jpg 27. lavada da ribeira da janela-canna.jpg 30. lavada da ribeira da janela-kalokvět.jpg 78. vereda da ponta s?o laurenço-matthiola maderensis.jpg 88. vereda da ponta s?o laurenço-z mála květeny.jpg 193a.  trek po sevením útesu-impatiens balsamina.jpg 233. monbretia.jpg 288e. levada das 25 fontes-hortensie.jpg
 

Komentáře a názory

 
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 21.10.2014 20:55
     

    Malá procházka soukromou výstavou orchideí. Názvy po mě nechtějte, já si nepamatuju večer co bylo k snídani, natož nějaké latinské názvy grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    P.S. omluvte, prosím, sníženou TK, způsobenou nízkou světelností objektivu a tudíž nedostatkem světla eye rolling smiley


     

    Galerie: Klikněte pro zobrazení
    120. funchal-jardim orquídea.jpg 121. funchal-jardim orquídea.jpg 122. funchal-jardim orquídea.jpg 123. funchal-jardim orquídea.jpg 124. funchal-jardim orquídea.jpg 125. funchal-jardim orquídea.jpg 128. funchal-jardim orquídea.jpg 129. funchal-jardim orquídea.jpg 131. funchal-jardim orquídea.jpg 132. funchal-jardim orquídea.jpg 133. funchal-jardim orquídea.jpg 137b. funchal-jardim orquídea.jpg 141. funchal-jardim orquídea.jpg 144. funchal-jardim orquídea.jpg 145. funchal-jardim orquídea.jpg 146. funchal-jardim orquídea.jpg 148. funchal-jardim orquídea.jpg 150. funchal-jardim orquídea.jpg 134. funchal-jardim orquídea.jpg 139. funchal-jardim orquídea.jpg 140. funchal-jardim orquídea.jpg
     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 21.10.2014 21:08
     

    A teď co jsem potkával při promenádě po Funchalu. Běžná sadba před hotely, v parcích, kolem silnice. A to jsem nic nehledal, jen chpdil okolo. Určitě by se toho našlo mnohem víc, ale čas byl neúprosný a program nabitý, takže jen troška ...

     

    1) alamanda catharica

    2) strelitzia reginae

    3) strelitzia reginae

    4) spathodea campanulata - strom

    5) štětkovec

    6) erythrina abyssinica - strom

    7) leonotis leonurus

    8) senna didymobotrya


     

    Galerie: Klikněte pro zobrazení
    44. funchal-pouliční květena-alamanda catharica.jpg 45. funchal-pouliční květena- strelitzia reginae.jpg 46b. funchal-pouliční květena- strelitzia reginae.jpg 47. funchal-pouliční květena-spathodea campanulata.jpg 49. funchal-pouliční květena-štětkovec.jpg 57. funchal-parque de santa catarina-erythrina abyssinica.jpg 59. funchal-pouliční květena-leonotis leonurus - divoké konopí.jpg 60. funchal-pouliční květena-senna didymobotrya.jpg
     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 21.10.2014 21:20
     

    No a naposledy co se vzhledem k tématu turistického zájezdu, do galerie nevešlo :

     

    1) až 8) Funchal - jardim botânico


    9) až 15) Funchal - Monte tropical garden



     

    Galerie: Klikněte pro zobrazení
    151. funchal-jardim botânico.jpg 153. funchal-jardim botânico.jpg 152. funchal-jardim botânico.jpg 156. funchal-jardim botânico-medinilla magnifica.jpg 157. funchal-jardim botânico.jpg 136. funchal-jardim orquídea.jpg 161. funchal-jardim botânico-akácie perská.jpg 162. funchal-jardim botânico-akácie perská.jpg 175a. funchal-monte tropical garden.jpg 175b. funchal-monte tropical garden.jpg 176. funchal-monte tropical garden.jpg 179. funchal-monte tropical garden- kohleria eriantha.jpg 184. funchal-monte tropical garden.jpg 178. funchal-monte tropical garden.jpg 183. funchal-monte tropical garden.jpg
     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: babkaela - expert
    Datum: 21.10.2014 22:12
    Hodnocení příspěvku "Co jednoho na Madeiře potká": 5
     

    Carlosi, díky, díky flower smiley flower smiley za pokuk. Já bych asi nevěděla na co koukat dřív a na focení bych ani nevzdechla. Aaaach, tam muselo být kráááásně .

     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 22.10.2014 15:03
    Hodnocení příspěvku "Co jednoho na Madeiře potká": 5
     

    Nádhera přenádherná, co na to říct. Děkujeme. flower smiley

     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 22.10.2014 16:29
     

    Eli, krásně tam bylo, a to taky díky počasí. Jak nám slečna průvodkyně řekla, měli jsme opravdu jako jedni z mála právě na počasí kliku. I když jeden den propršelo celé dopoledne, odpolední návrat z tůry už nás doprovázelo sluníčko, takže jsme nejen obschli, ale pokochali se také vůní eukalyptu, kterými je madeira zalesněna. winking smiley

     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: SPIKE - expert
    Datum: 22.10.2014 16:39
     

    Carlosi, krása nesmírná! thumbs down Dost vážně uvažuju o jarní cestě na Madeiru.

    Tou úplně první fotkou jsi mě trochu zmátnul. Květy plumerie jsem poznala, ale pak jsem váhala, že to roste na něčem jiném, že to bude podoba květů čistě náhodná. grinning smiley

     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 22.10.2014 19:00
    Hodnocení příspěvku "Co jednoho na Madeiře potká": 5
     

    Nádhera...díky za pokuk thumbs down

     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: gabca - expert
    Datum: 22.10.2014 19:05
    Hodnocení příspěvku "Co jednoho na Madeiře potká": 5
     

    Carlosi, krásný fotky, krásný pokoukání. thumbs down thumbs down thumbs down love smiley

    Spoustu pro mě nových květů a plodů, co ani neznám. Tam by se mi určitě taky líbilo. grinning smiley thumbs down

     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 22.10.2014 19:42
     

    Gabčo, plody jsem taky některé v tržnici viděl poprvé grinning smiley.Např. maracuja (viz obrázky), je jich nepřeberně druhů i chutí


     

    Galerie: Klikněte pro zobrazení
    110. funchal-tržnice mercado dos lavradores.jpg 111. funchal-tržnice mercado dos lavradores.jpg
     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: SPIKE - expert
    Datum: 23.10.2014 19:53
     

    Marakuju si nezapomenu koupit, když jsem někde na cestách, chutná mi její nakyslá chuť.

     
  • Re: Co jednoho na Madeiře potká

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 24.10.2014 21:06
     

    A což teprvve když se smíchá s bílým třtinovým rumem a ledem mls smiley mls smiley mls smiley


     

    Galerie: Klikněte pro zobrazení
    95. poncho-lidový koktejl ´u vency´.jpg
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Příroda a květena (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.