pátek 29. března, 12:05 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 12
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 26.06.2007 13:06
     
    Nemám. sad smiley Ale moc se mi líbí jakákoli palma. Asi se budu muset přemoct a na Mikuláše sníst nějakou tu datli.grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 26.06.2007 21:25
     
    Datle roste rychle, ale většinou má dlouhé listy, ale je taky pěkná winking smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 01.10.2007 15:27
     
    Tak a palma není. Ukradli nám jí, když jsme byli na dovolené. Letnili jsme jí na terase. Zloděje už ch ytli, samozřejmě bez palmy a tak nedostaaneme od pojišťovny ani korunu, protože dotyčný je bezdomovec... sad smiley angry smiley
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 20.11.2007 11:45
     
    Tak to máš vyřešený, ale je to škoda byla nádherná.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 20.11.2007 13:25
     

    drahus, to snad není pravda. Naši mají kytky na chodbě v paneláku a pravidelně každý měsíc zmizí aspoň jeden ks.

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Palmy

    Datum: 20.11.2007 23:39
     
    myslela jsem že se ztrácí kytky s chodby paneláku jen moji švagrové a zjišťuji že jsou chmatáci všude aby jim ruce upadli sad smiley
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 22.11.2007 05:49
     
    Tak to je moje liči ze semen a palma z datle, zatím to roste no nevím už jsem to jednou zkoušela a přes léto to chcíplo asi tomu vadilo moc slunce. Mám to přesadit teď nebo počkat na jaro???
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 22.11.2007 07:51
     

    Počkej na jaro. nemělo by to být ale ve velkém teple. A v létě venku - letnit!

    Jo a jinak jsem v TV viděla, že se některé palmy dají pěstovat celoročně venku, když se správně zazimují. Ten člověk, co je ukazoval, měl na nich už tak metr a půl kmínky a pěstuje je asi šest let. No nádhera! To kdybych věděla, než mi jí ukradli, vysadila bych jí ven.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 22.11.2007 21:36
     
    hanko, a víš, co je na tom paradox? že naši na tu chodbu dávají takové kytky, které jsou už doma k nekoukání, prostě takový odpisovky, ale je jim to ještě líto vyhodit. Prostě žádný výstavní kousky!! A stejně to někomu stojí za ten lup a následnou ostudu eye popping smiley eye rolling smiley confused smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.07.2010 21:11
     
    lednice 051.jpg
    Další fotografie:

    Pár palem ze skleníku i volné přírody. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 24.07.2010 23:51
     

    thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 07:37
     
    lostris napsal(a):

    Pár palem ze skleníku i volné přírody. winking smiley


    Lostris řekl bych, že na prvním a třetím obrázku nejsou palmy, ale to nic nemění na tom, že jsou to krásné rostliny.

    Jednička je nejspíš cykas a trojka banánovník. Obě dvě rostliny mají s palmami jen málo společného. Palmy je zahradnický terminus technicus označující rostliny z botanické čeledi Arekovitých.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (26.07.2010 09:02)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 07:55
     

    lostris jsou pěknýthumbs down

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 10:06
     

    Los thumbs down thumbs down thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.