čtvrtek 28. března, 21:31 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Co do truhlíků na severní stranu?

Datum: 10.03.2009 13:41
 

Tak zakládám kvůli Lotynce, aby neztrácela naději winking smiley

 

Loty, millionky na severu asi jásat nebudou, to ti řeknu hned smiling smiley, ale zkusit to klidně můžeš.

Ale je spousta balkonovek, kterým polostín svědčí - troufám si říci, že to jsou fuchsie, balzamíny, převislé begonie a pak "nekvetoucí" druhy jako jsou rozchodníky, netřesky - ty si budou na severu lebedit smiling smiley a nebudeš je muset skoro zalévat.

Obrázky dodám smiling smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456789
    Aktuální stránka: 9 z 9
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 26.05.2014 12:04
     

    Ahoj, mám balkon na severo-západ, sluníčka dost, ale vítr.Tak zatím zkouším, co vydrží. loni byl pěkný bidens, surfinky, převislý muškát plnokvětý i lobelky-ty jen brzy uschly. Fuchsie ani impatients ani begónky se neosvědčily - výška max 5cm a asi 5 květů, ostatní byly hned ulámané větrem. Máte nápad, co bych mohla? Zkusila jsem ještě pár afrikánů, ale zatím jsou maličký, tak uvidím. A musím si postěžovat, koupila jsem muškáty převislé plnokvěté lila, pečlivě zkontrolovala cedulku, jsou všechny růžové prázdné, ach jo měly být mezi růžovýma surfinkama, tak nejsou. Většinu jsem nechala samotné

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

     
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 26.05.2014 12:29
     

    Samanko, vítr prý nevadí lilku jasmínokvětému. Mám ho letos prvně, byl mi tady holkami doporučen. Píše se, že je odolný všem chorobám a pěstuje se podobně jako muškát. Jediná nevýhoda je, že nakvéta o něco později. Ale třeba p. Lebiš prodává už víceleté rostliny, ty kvetou standardně.

     

    jedno okno mám SZ - minimum zbytkového zapadajícího slunce (pod pergolou), ale docela teplo a bezvětří. Begonie tu šly hezky.

    Letos zkouším plnokvěté impatiens v kombinaci s ephorbiou a vrbinou. Během sezony dám fotky, jestli to trošku bude vypadat.

    Prý jsou už i netýkavky snášející nějaké to slunce.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 27.05.2014 14:37
     

    Impatiens jsem měla pod balkónem v záhonu - sluníčko ráno tak do 10h a odpo po 17h - byly nádherný a obsypaný květama. Ale ten lilek vypadá moc pěkně, kouknu se po něm, díky za tip

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 09.10.2014 12:05
     
    p7200393.jpg

    Letos to bylo takhle... winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 09.10.2014 19:25
     

    Parada thumbs down

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 11.10.2014 10:19
     

    krásný balkon flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.