čtvrtek 18. dubna, 18:13 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co dnes vaříte? (2)

Datum: 28.10.2012 20:33
 

První diskuze je přeplněná, je na čase otevřít další. winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 13.01.2024 08:57
     



    Manca napsal(a):

    Blbouni a čočková polévka

    To jsme měli stejně u nás taky.Dnes bramborové knedlíky plněné škvarky a kys.zelí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dnes vaříte? (2)

     
     
  • Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 13.01.2024 10:27
     

    Tady plněné uzeným a se špenátem.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 13.01.2024 14:24
     
    419728392_349953437801224_490450893108865510_n.jpg
    Další fotografie:

    Brokolicová krémová polévka

    Segedín, houskové knedlíky

    Houbová smaženice, těstoviny

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 13.01.2024 15:00
     

    Blbouny bych si dala mls smiley , momentálně na sladké chuť nikdo nemá, ale "dočkej času jak husa klasu". Segedýn snad jí jen můj nestarší a já, jinak všichni ohrnují nos ... nechala bych se pozvat mls smiley . Brokolicová krémová byla minulý týden, zítra bude dýňová - sluníčková se jí u nás říká. Dnes byla kapusta po bulharsku a vývarovka se zeleninou a kapáním.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 13.01.2024 23:03
     

    Manželka dělala hovězí na smetaně mls smiley. Lidi, to je bašta thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 14.01.2024 08:38
     

    Teda lidi, vy vyvařujete eye popping smiley skoro se stydím napsat, že dnes bude obyčejný guláš s knedlíkem stydlin smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 14.01.2024 14:19
     

    My upekli hroudu vepřového. Včera s bramborem, dnes těstoviny s rajskou omáčkou. A bude i na zítra, možná s rýží. Koupila mi mamka. No jo, důchodci spinning smiley sticking its tongue out, jsou zvyklí kupovat maso na kila. Tím se nechci nikoho dotknout, ale když jsem chodila prodávat v obchodě, mladí si koupili nejvýš kuřecí prsa, zato zasloužilé hospodyně maso pro širokou rodinu.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 14.01.2024 21:03
     

    TAKu, manželka je šikovná, na rukou bys ji měl nosit love smiley . Udělat dobré hovězí je pro mne vyšší dívčí, i když taky ho umím, ale maso musí mít tu správnou kvalitu, občas není.

    Cancourku, proč se stydíš ? Nechápu, uvařit dobrý guláš je taky dost práce a ještě knedlík, to u nás ne - chleba, dědek rohlík, Tonda těstoviny. U nás byl v pátek bramborový guláš ( s jakýmsi točeňákem z Globusu na kostičky nakrájeným), nikoho to nepohoršilo, všichni ho mají rádi ... za čtřičtvrtě hodiny uvařeno.

    Mančo, nejen důchodci nakupují na kila, když je vidět, že je trochu kvalita za dobrou cenu nakoupí i můj syn (46 let) "hroudu" masa.Jednou za tři týdny jezdí nakupovat maso (říká se tomu trubky) pro naše psí holky a kočky a teď i štěňata - cca 20 km od nás, přímo k jatkám, mají podnikovou prodejnu pro zvířata a asi 10 m od ní pro lidi - 40 kg pro zvířata - a co mám koupit pro nás? - kousek jater vepřivých stačí - obyčejně doveze cca 2,5 kg "ořezů" hovězích nebo vepřových - líbily se mi - mám na několikero obědú - jen mrazáky nejsou nafukovací.

    Před vánoci tam musel jet pro zvířata pro maso prostřední syn (nejstarší byl po operaci nepochůdný), toho, naštěstí, nenapadlo jít nakoouknout do prodejny pro lidi.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 14.01.2024 21:36
     
    419736271_350113834451851_7359301756008437223_n.jpg
    Další fotografie:

    Kolaps kuby na Vánoce mi nedal spát, tudíž včera byla kuba (u nás jsme zvyklí říkat "ta kuba"). Obrovský pekáček. Rozdala jsem většinu, přesto mi dost zbylo.

     
  • Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 14.01.2024 22:18
     



    Manca napsal(a):

    My upekli hroudu vepřového. Včera s bramborem, dnes těstoviny s rajskou omáčkou. A bude i na zítra, možná s rýží. Koupila mi mamka. No jo, důchodci spinning smiley sticking its tongue out, jsou zvyklí kupovat maso na kila. Tím se nechci nikoho dotknout, ale když jsem chodila prodávat v obchodě, mladí si koupili nejvýš kuřecí prsa, zato zasloužilé hospodyně maso pro širokou rodinu.

    grinning smiley Manco, to bude asi tím, že důchodci myslí na tu širší rodinu.A taky na peněženku. Co se týče kuřecích prsou máš pravdu. A to ještě dost často vidím a to fakt nepochopím, že si kupují i ta prsa krájená na nudličky. Že někteří, spíš některé, špatně krájí jiné maso, budiž ale kuřecí prsa? Maso je vyteklé a navíc čím větší plocha pokrájeného maso, nejhorší je mleté maso, tím větší kontaminace bakteriemi. Navíc, ale to je moje osobní preference, jsou prsa na kuřeti to nejméně chutné maso. Řízky už z toho nechce ani omladina. Buď vykoštěná stehna anebo se teď ujalo jako hit řízek z horní části stehna obalený s jednou malou kůstkou, která tam je.Má to úplně jinou chuť.

    Dneska jsem vařila koprovku. Napůl s hovězím, kdo chtěl i vejce. Ba dokonce byl luxus výběru přílohy. grinning smiley Knedlíky i brambory.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 14.01.2024 22:40
     

    Regi, k nám sem jezdí tak jednou za tři týdny prodejna živé drůbeže a za ní jede auto s chlaďákem drůbežího masa (kachny, krůty, slepice na polévku, už naporcované kuřecí), většina lidí už zjistila, že nej jsou kuřecí stehna, dolní (jako by byly horní stehna, že), téměř nedostatkové zboží. Kuřecí prsa jim zbývají, netuším, co s nimi potom dělají. Nenakupuju, mám svoje.

     
  • Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 14.01.2024 23:51
     

    Elí, sem nic takového nejezdí. Je tu jedna vyloženě drůbeží prodejna ale tam jim skoro všechno smrdí. Řeším tak, že při nákupech anebo podle akce kouknu co co stojí a podle toho se zařídím. Buď koupím jakoby čtvrtky, nebo jen stehna, někdy úplně ty špalíčky ale ty bývají dražší. Když se mi nic nezdá finančně a jsou třeba laciná kuřata, prostě si rozporcuju, kostry si nechám na vývary,maso oberu do polévky a něco hafanům, křídla zvlášť atd. Prsa většinou upravím na nudličky na naložení na čínu nebo jiné směsky. Tam se to suchý maso schová. Ale samostaně prsa jsem snad nikdy nekoupila.Pracuju ve větším, abych nedělala svinčík a neztrácela čas denně.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 15.01.2024 10:54
     

    Já většinou kupuji celá kuřata a doma si je pak naporcujeme.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 16.01.2024 15:56
     
    419896260_351273417669226_5141438600787736371_n.jpg
    Další fotografie:

    Těstoviny se zeleninou, tofu a parmazánem

    Tvarohové noky s jahodami (je třeba spotřebovávat vše z mrazáku)

    Zeleninová polévka s noky z lahůdkového droždí

    Sýr halloumi, brambory, tatarka

    Lečo s bramborami

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (18.01.2024 19:55)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 19.01.2024 13:13
     
    img_20240119_113256.jpg

    U nás kopračka, moc se povedla

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.